Technický dotaz - Skype

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
kem
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. pro 2012 7:03:21

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od kem »

Mám taky takový technický a řekl bych dost zásadní problém s voláním přes Skype z androidu. Nedaří se mi zobrazit dial pad během hovoru a tak nemůžu zadat cílové telefonní číslo. Je tady někdo, kdo tohle má vyřešené?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od Pitomec »

Při hovoru stisknu symbol + ve spodní liště (druhé tlačítko zprava vedle symbolu ukončeni hovoru) a vyberu Show dial pad (ze tří možností úplně poslední dole).
Obrázek
kem
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. pro 2012 7:03:21

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od kem »

Pitomec píše:Při hovoru stisknu symbol + ve spodní liště (druhé tlačítko zprava vedle symbolu ukončeni hovoru) a vyberu Show dial pad (ze tří možností úplně poslední dole).
Hm, tak tenhle způsob u mě nefunguje. Po zmáčknutí plus se v menu objeví jen "Show chat" a "Send file". Mám Android 4.2 a Skype 3.0.0
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od Pitomec »

Mně to na Androidu 4.0.4 a ENG verzi Skype 3.0.0.6181 funguje. Asi se zkusit pozeptat někde na Android fóru...
Obrázek
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od TKlf »

Me to na ONE X s verzi 4.1.1 a Skype 2.7.0.907 funguje v pohode.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Tak přidávat už se dají. Jaký je správný tvar pro volání na skype za pomoci těchto predikcí? Když zadám nějaký z tvarů *086skype:honza .... *086*skype:honza .... *086honza .... *086*honza tak se tento Skype kontakt nevytočí.
pita-petr
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. lis 2012 9:29:36

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od pita-petr »

Vcera mi volal kamarad ze Skype na moje geograficke cislo a na display meho telefonu se zobrazilo *470589 misto jeho skype jmena. ID hovoru: 55686503
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od xsouku04 »

pita-petr píše:Vcera mi volal kamarad ze Skype na moje geograficke cislo a na display meho telefonu se zobrazilo *470589 misto jeho skype jmena. ID hovoru: 55686503
Volat ze skype je možné vícero způsoby. A jen tím nejednodušším způsobem bez zadávání pinu se přenese původní skype jméno volajícího.
On ale volal jiným způsobem kdy využíval svoji registraci na Odorik.cz, přeneslo se proto jeho číslo v síti a ne skype jméno.
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od JPT »

xsouku04 píše:
pita-petr píše:Vcera mi volal kamarad ze Skype na moje geograficke cislo a na display meho telefonu se zobrazilo *470589 misto jeho skype jmena. ID hovoru: 55686503
Volat ze skype je možné vícero způsoby. A jen tím nejednodušším způsobem bez zadávání pinu se přenese původní skype jméno volajícího.
On ale volal jiným způsobem kdy využíval svoji registraci na Odorik.cz, přeneslo se proto jeho číslo v síti a ne skype jméno.
Mě se ale zobrazilo uplně stejné číslo a nejsem jeho kamarád. Volal jsem normálně do chatu (na odorik) napsaným geografickým číslem sám (skype) sobě (odorik číslo). Nikde jsem nezadával pin. Díval jsem se, jestli to neni náhodou moje číslo v síti, ale nebylo. Myslel jsem teda, že je to prostě číslo v síti Odorik ústředny. Pokud to má být číslo volajícího v síti, tak to asi nebude, když nejsem jeho kamarád...
cz-helper
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 20. pro 2012 12:22:30

Re: Technický dotaz - Skype

Příspěvek od cz-helper »

JPT píše:
xsouku04 píše:Volat ze skype je možné vícero způsoby. A jen tím nejednodušším způsobem bez zadávání pinu se přenese původní skype jméno volajícího. On ale volal jiným způsobem kdy využíval svoji registraci na Odorik.cz, přeneslo se proto jeho číslo v síti a ne skype jméno.
Mě se ale zobrazilo uplně stejné číslo a nejsem jeho kamarád. Volal jsem normálně do chatu (na odorik) napsaným geografickým číslem sám (skype) sobě (odorik číslo). Nikde jsem nezadával pin. Díval jsem se, jestli to neni náhodou moje číslo v síti, ale nebylo. Myslel jsem teda, že je to prostě číslo v síti Odorik ústředny. Pokud to má být číslo volajícího v síti, tak to asi nebude, když nejsem jeho kamarád...
Podarilo se mi dosahnout stejne situace. Zkusim to trochu preformulovat, kdy je "problemovy" stav.

Vsechny pokusy jsou realizovate "prostym" zadanim telefonniho cisla do skype chatu pro kontakt odorik.cz

registrovane (volajici) skype jmeno v nastaveni uctu odorik.cz
  • ANO
    • Volam zkracene cislo v siti odorik (*xxxxxx)
      OK: objevi se Skype ID
    • Volam nomadicke cislo (91011xxxx)
      OK: objevi se "platne" cislo - v mem pripade nom. cislo 91011xxxx (podle uctu ke kteremu je prirazeno)
  • NE
    • Volam zkracene cislo v siti odorik (*xxxxxx)
      OK: objevi se Skype ID
    • Volam nomadicke cislo (91011xxxx)
      Chyba: objevilo se mi cislo *470589 jako volajici
Nemam geograficke cislo, abych to mohl vyzkouset, ale predpokladam, ze jakmile se vola na "verejne" cislo, ktere je "prirazeno" k odorik.cz uctu, z neregistrovaneho skype jmena (z pohledu odorik.cz site), nastane tento problem.
Odpovědět