Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Lesi
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02. bře 2013 1:15:55

Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od Lesi »

Dobrý den,
protože pro Windows Phone 8 zdá se zatím není VoIP SIP aplikace s kterou by bylo možné volat přes Odorik tak je řešením zpětné volání aktivované přes Skype chat. Potřeboval bych ohledně Windows Phone 8 vědět jestli jde do jeho verze Skype chatu jednoduše vložit telefonní číslo zkopírované předtím v adresáři mobilu: tedy otevřít v mobilu adresář, najít požadovanou osobu, podržením prstu na jejím telefonním čísle jej zkopírovat (potud vím že to jde), poté otevřít Skype a zkopírované číslo jednoduše vložit do chatu a odeslat. O možnosti zkrácené volby vím, ale výše uvedený způsob by vyhovoval lépe.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od xsouku04 »

Zdá se, že uživatelů Windows Phone 8 tolik není, takže vám nemůže jen tak někdo poradit.
Podporuje Windows Phone 8 java aplikace ?. Pokud ano, mohl by jste si nahrát naši java aplikaci a spojovat na ze skypu (na skype) pomocí zpětného volání. Naše java aplikace na zpětné volání umožní vybrat číslo přímo z telefonního seznamu telefonu.
Lesi
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02. bře 2013 1:15:55

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od Lesi »

Ano, vypadá to, že s radou to nebude tak rychlé, Windows Phone 8 zatím není moc rozšířená platforma.
Naneštěstí podle údajů Windows Phone 8 nepodporuje java aplikace. Zmíněnou java aplikaci používám na nynějším mobilu pro klasický callback kdy ústředna spojí hovory mezi mým a volaným telefonním číslem a pokud jsem dobře pochopil váš popis tak by pomocí této aplikace měl jít vytvořit i callback kdy ústředna spojí hovor na můj skype s hovorem na volané telefonní číslo. Procházím uživatelská nastavení účtu, ale zatím jsem nepřišel na způsob jak toho dosáhnout, můžete mi poradit? Díky.
Lesi
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02. bře 2013 1:15:55

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od Lesi »

Způsob jak toho dosáhnout jsem našel: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... kace#p1885
Akorát že ústředna mi v tomhle případě použití java aplikace volá na skype přes kontakt odorik.cz takže kodek alaw a protože používám skype v mobilu tak by bylo podle doporučení Odoriku v případě používání skype v mobilu vhodnější používat kontakt odorik9 který má kodek g729. Jde to vyřešit?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od xsouku04 »

Vložte si do rychlých kontaktů položku ve tvaru:
skype9:moje.skypejmeno
A bude použit kodek g729.
Lesi
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02. bře 2013 1:15:55

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od Lesi »

Skvělé, funguje to, díky.
Aplikace je výborná, v kombinaci se Skype poskytuje v mobilu inicializaci VoIP i callback volání a pohodlně lze vybírat telefonní čísla přímo z adresáře mobilu. Byla by řešením pro mobily s Windows Phone 8 kdy nyní pro tuto platformu není VoIP SIP ani callback aplikace s možností konfigurace Odorik, naneštěstí WP8 nepodporuje jar aplikace. Pokud by se ale ikdyž to není jednoduché některý z vývojářů Odorik pustil do vývoje takové aplikace pro WP8 tak by byl Odorik nejspíš prvním českým VoIP poskytovatelem který by měl pohodlnou aplikací vyřešeno VoIP i callback volání na platformě WP8.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od xsouku04 »

Nemyslím, že bychom někdy začali něco vyvíjet pro WP 8. Očekávám, že spolu s nokiou půjdou do věčných lovišť.
Je ale pravděpodobné, že se časem vyskytne SIP nebo IAX aplikace nějaké třetí strany, která tohle vyřeší.
Lesi
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02. bře 2013 1:15:55

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od Lesi »

Tak snad se to nějak vyřeší.
Zbysa
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 28. bře 2013 16:04:24

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od Zbysa »

xsouku04 píše:Nemyslím, že bychom někdy začali něco vyvíjet pro WP 8. Očekávám, že spolu s nokiou půjdou do věčných lovišť.
Stále stejný názor, nebo se o něčem uvažuje? Např. aplikace pro callback?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání přes Skype chat ve Windows Phone 8

Příspěvek od xsouku04 »

Zbysa píše:
xsouku04 píše:Nemyslím, že bychom někdy začali něco vyvíjet pro WP 8. Očekávám, že spolu s nokiou půjdou do věčných lovišť.
Stále stejný názor, nebo se o něčem uvažuje? Např. aplikace pro callback?
Zkoušel jsem trochu hledat a narazil jsem třeba na tohle.

http://www.linphone.org/eng/linphone/ne ... one-8.html

Nutno ale upozornit že linphone tedy alespoň verze pro Linux s kterou jsem se setkal byla hodně zabagována.
Odpovědět