Příchozí volání na Skype vyzvání na Odoriku i naopak

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Příchozí volání na Skype vyzvání na Odoriku i naopak

Příspěvek od o-k »

Dobrý den

Četl jsem na foru ohledně možnosti směrovat příchozí hovor na moje Skype jméno od jiného Skype uživatele tak, abych jej mohl přijmout na telefonu od Odorika ? Pro toto je třeba poskytnout Odoriku přihlašovací heslo k účtu na Skype.
Koho prosím z Odoriku o toto požádat (předpokládám e-mailem) ? Je i možnost opačná tj. volat z Odoriku na Skype a přitom se volajícímu bude zobrazovat moje Skype jméno ? Stačila by mi i jen první možnost.

Děkuji za informaci.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příchozí volání na Skype vyzvání na Odoriku i naopak

Příspěvek od xsouku04 »

Nastavit si to můžete sám a to v menu návody a nastavení -> Vlastní číslo / příchozí hovory / přístupová číslo -> příchozí hovory na Vaše skype jméno.

Není nutné zadávat přímo jméno a heslo Vašeho hlavního skypu, ale je možné si na to udělat speciální skype jméno, na které potom Váš hlavní skype přesměrujete. Vaši známí pak vidí, jestli jste opravdu online nebo nikoli. A když volají hovor se k Vám dostane vždy.

Odchozí hovory jsou zatím též možné, ale jen ze skype jména Odorik.cz nebo Odorik9. Důvody jsou technické v budoucnu bude možné dělat odchozí hovory i z vlastního skype jména.
Odchozí hovory si v menu rychlé kontakty, pod nějakou zkrácenou volbou. (např. pod jedničku :))

Vypadá to možná složitě, ale funguje to dobře.
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Příchozí volání na Skype vyzvání na Odoriku i naopak

Příspěvek od ravok »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč ,když mám nastaveny příchozí hovory na skype ,tak hovor ,který se uskutečňuje skype-skype funguje (začne probíhat v mobilu s jakýmkoliv programem). Pokud mám , ale v rychlých volbách uloženo toto moje skype jmeno ,na které jsou aktivovány příchozí hovory a vytočím ho(rychlou volbou z naší odorik pevné linky), tak spojení nefunguje (s žádným programem v mobilu Nimbuzz ,Zoiper…).

Nefunguje mi také,příchozí hovor na skype ,pokud použiji program odorak s nastavením callbacku na skype (nezačne vůbec vyzvánět v programu Zoiper….).

Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příchozí volání na Skype vyzvání na Odoriku i naopak

Příspěvek od xsouku04 »

ravok píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč ,když mám nastaveny příchozí hovory na skype ,tak hovor ,který se uskutečňuje skype-skype funguje (začne probíhat v mobilu s jakýmkoliv programem). Pokud mám , ale v rychlých volbách uloženo toto moje skype jmeno ,na které jsou aktivovány příchozí hovory a vytočím ho(rychlou volbou z naší odorik pevné linky), tak spojení nefunguje (s žádným programem v mobilu Nimbuzz ,Zoiper…).

Nefunguje mi také,příchozí hovor na skype ,pokud použiji program odorak s nastavením callbacku na skype (nezačne vůbec vyzvánět v programu Zoiper….).

Děkuji
Dotazu moc nerozumím. Jestli můžete uvést id hovoru, kterého se to týká, hned budu vědět, o čem mluvíte.

Co potřebuji to k tomu, abych mohl problém co nejednodušším způsobem zopakovat.
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Příchozí volání na Skype vyzvání na Odoriku i naopak

Příspěvek od ravok »

xsouku04 píše:
ravok píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč ,když mám nastaveny příchozí hovory na skype ,tak hovor ,který se uskutečňuje skype-skype funguje (začne probíhat v mobilu s jakýmkoliv programem). Pokud mám , ale v rychlých volbách uloženo toto moje skype jmeno ,na které jsou aktivovány příchozí hovory a vytočím ho(rychlou volbou z naší odorik pevné linky), tak spojení nefunguje (s žádným programem v mobilu Nimbuzz ,Zoiper…).

Nefunguje mi také,příchozí hovor na skype ,pokud použiji program odorak s nastavením callbacku na skype (nezačne vůbec vyzvánět v programu Zoiper….).

Děkuji
Dotazu moc nerozumím. Jestli můžete uvést id hovoru o který se týká, hned budu vědět o čem mluvíte.

Co potřebuji k tomu abych mohl problém co nejednodušším způsobem zopakovat ?
Upřesnění dotazu:
1.Nastavte na pevné lince příchozí hovory na skype jméno.
2.U jiné linky si nastavte toto skype jméno do rychlých kontaktů.
3. Zavolejte z rychlých kontaktů (z pevné linky) na toto skype jméno.Vyzvánění na pevné lince ,na které je nastaveno příchozí hovor ze skype není funkční.
4. Pokud se zavolá ovšem ze skype na skype , tak pevná linka vyzvání.

Proč vytočení skype jména z rychlých kontaktů pararelně nevyzvání (není přesměrováno) na lince kde jsou nastaveny příchozí hovory ze skype?
Odpovědět