Prosba: volání na Skype

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
butrus
Příspěvky: 62
Registrován: sob 18. kvě 2013 18:25:32

Prosba: volání na Skype

Příspěvek od butrus »

Dobrý den!

Nejprve bych chtěl moc poděkovat, že provozujete bránu z/do Skype.

Chtěl bych ale poprosit, jestli by nebylo možné, aby se dal přímo „vytočit“ jakýkoliv Skype uživatel, aniž by si jeho ID člověk musel ukládat do kontaktů. Ono totiž lepší SIP telefony (namátkou Well/Yealink T22, T26, T28, ...) nechají zadávat alfanumerická SIPová ID přímo - nejen čísla jako levnější telefony.

Ideální by bylo, kdyby člověk mohl volat přes nějaký prefix, např. něco jako „skype*<skype_ID>“. A ještě lepší by bylo, kdyby se příchozí hovor ze Skype identifikovat také tak, takže by bylo možné jednoduše zavolat zpátky (to zvládnou IMHO i některé telefony, které jinak alfanumerické znaky zadat neumožní...)

Děkuji

b
doubleclutcher
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25. říj 2011 13:05:52

Re: Prosba: volání na Skype

Příspěvek od doubleclutcher »

Já mám pocit, že to funguje. Příklad - máte skype uživatele jan. "Vytočíte" tedy uživatele ve tvaru "skypejan"
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba: volání na Skype

Příspěvek od xsouku04 »

doubleclutcher píše:Já mám pocit, že to funguje. Příklad - máte skype uživatele jan. "Vytočíte" tedy uživatele ve tvaru "skypejan"
Nyní jsem to zkoušel. Jde to.
butrus
Příspěvky: 62
Registrován: sob 18. kvě 2013 18:25:32

Re: Prosba: volání na Skype

Příspěvek od butrus »

xsouku04 píše:
doubleclutcher píše:Já mám pocit, že to funguje. Příklad - máte skype uživatele jan. "Vytočíte" tedy uživatele ve tvaru "skypejan"
Nyní jsem to zkoušel. Jde to.
Dobrý den, tak jsem to zkoušel a skutečně to funguje, jenom to má drobou chybku, že příchozí hovor se hlásí jako uri_<skypeid> a ne skype<skypeid>, takže nejde přímo volat zpět.

Stejně tak při volání se druhé straně jako skypeID objevuje "odorik" a ne můj skype ID. Škoda, jinak to funguje velice hezky...
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Prosba: volání na Skype

Příspěvek od Kabek »

Jako se dá volat na Skype přímo z lepších telefonů, tak se dá obdobně využít VoIP brány Well ATA172, kde do "Phone Book" lze uložit do zkrácených voleb volání na Skype - příklad:
Position: 25 Name: 123 (číslo, jež se vytáčí na analogovém telefonu) Number or URL: skypejan (uživatel Skype "jan")

Po vytočení na telefonu čísla 123 (může se přidat #, tím se urychlí volba) dojde ke spojení na Skype na uživatele: jan
Odpovědět