Volání přes skype účty Odorik

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Dobrý večer, jelikož poprvé v životě začínám si pomaličku tykat s posledním komunikačním prostředkem jakým je Skype, zajímalo by mne ,proč Odorik má moře skype účtů. Když prohledávám adresář Skype a zadám tam Odorik tam je spousta účtů akorát nevím, který účet mám používat na volání. Jsou tam nějaké Odorik_cz2, _cz3, _cz4, Odorik.net, Odorik.wizz, Odorik 41, Odorik5, odorik_test2.

Který účet z této nabídky si mám vybrat do svých kontaktů nebo je to jedno ? Všechny nabízené jsou identiticky stejné ale nevím, proč Odorik Test je tam dvakrát ? Děkuji.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od paty07 »

Když už tak všechno zkoušíte, co takhle se podívat na Odoričí wiki, než se začnete ptát?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

No já jsem se díval ale i tak tomu nerozumím
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od paty07 »

Citace z wiki:
http://www.odorik.cz/w/skype píše:Postup:

1. Spusťte program Skype a přihlaste se pod svým uživatelským jménem
2. Zvolte políčko kontakty (vlevo nahoře) → přidat kontakt → do kolonky „Skype jméno“ vložte „odorik.cz“ nebo „odorik9“ → klikněte na „přidat“ a poté na „odeslat žádost“
3. Zavolejte na „odorik.cz“
4. Nechte si zobrazit klávesnici - klikněte na tabulku pro zobrazení klávesnice (používáte-li Skype na mobilním telefonu, vynechejte tento krok)
5. Nemáte-li u nás registrované Vaše Skype jméno, zadejte PIN - to jest 13ciferné, nebo 10ciferné číslo (můžete používat přímo Vaši numerickou počítačovou klávesnici)
6. Zadejte telefonní číslo, které chcete volat
Je mi záhadou co je na bodu 2 nepochopitelného.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Nepochopitelné je to, že proč mám mít v kontaktech všechny odorik skype účty, když přece stačí jen jeden ? ne ?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od paty07 »

No já mám jeden, je tam napsáno "nebo". Nevidím důvod si přidávat deset prakticky stejných účtů. Jestli má ostatní odorik na testování, mě jako uživatele nemusí zajímat.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Aha díky, a jak je to pokud chci volat na své skype jméno a zároveň být přepojen na linku Odorik ? Řekněme že budu mít dva účty na Skype jeden bude skype:nickname a druhý bude skype:superman
A já budu přihlášený v účtu skype:nickname a když chci zavolat skype:superman jak toho docílím aby mi to zvonilo na odorčím čísle ?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od paty07 »

Tak to bude to příchozí hovory na vaše Skype jméno. Zadáte přihlašovací údaje na váš Skype a veřejné číslo vaší linky ;)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Aha díky, už jsem na to přišel. Tak jsem si tedy nastavil příchozí hovory na vaše Skype jméno a vyplnil ten formulář a co se týče toho veřejné čísla napadlo mne nastavit si to číslo linky co je jako první v seznamu čísel linek u volacího účtu Odorik. Mám jich docela dost. A pak jsem to uložil a musel asi 5 minut čekat. Přihlásil jsem se přes Facebook do Skype a volal své druhé uživatelské skype jméno a za chvíli mi to začalo vyzvánět na té lince co je v pořadí jako první. A když jsem si u té první linky ještě nastavil paralelní vyzvánění např. na mobil v jiné síti, tak to začalo všude zvonit takže už to funguje.

Ještě mám takový dotaz, jak nastavit do rychlých voleb skype jméno pokud se do skype přihlašuji přes facebook ? Neboť když jsem volal z facebookového účtu Skype na prozváněl své druhé uživatelské skype jméno a tím, že mi to pak začalo zvonit na VOIP lince tak ve výpisu se zobrazilo místo skype jmena uri adresa např. pokud má někdo na Facebooku účet jako " Stara Baba " a přihlásí se do Skype ( respektive do Skype se nemusí registrovat ) tak by měl dostat toto skype jméno facebook:Stara Baba Ale když toto skype jmeno zadam do rychlych kontaktů Odorik tak to hlasi chybu. No a pak když začnu z tohoto facebookového skype účtu prozvánět obyčejné skype jmeno a hovor mne přesměruje na VOIP číslo tak ve výpisu se právě zobrazí URI adresa ve tvaru uri_stara.baba. Jak toto pak zadám do zkrácených voleb ? Klasická skype jmena dostanu bez problému ale jak je to v případě pokud je tam ještě předpona facebook ?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Volání přes skype účty Odorik

Příspěvek od paty07 »

helmut.niederman píše:Aha díky, už jsem na to přišel. Tak jsem si tedy nastavil příchozí hovory na vaše Skype jméno a vyplnil ten formulář a co se týče toho veřejné čísla napadlo mne nastavit si to číslo linky co je jako první v seznamu čísel linek u volacího účtu Odorik. Mám jich docela dost. A pak jsem to uložil a musel asi 5 minut čekat. Přihlásil jsem se přes Facebook do Skype a volal své druhé uživatelské skype jméno a za chvíli mi to začalo vyzvánět na té lince co je v pořadí jako první. A když jsem si u té první linky ještě nastavil paralelní vyzvánění např. na mobil v jiné síti, tak to začalo všude zvonit takže už to funguje.

Ještě mám takový dotaz, jak nastavit do rychlých voleb skype jméno pokud se do skype přihlašuji přes facebook ? Neboť když jsem volal z facebookového účtu Skype na prozváněl své druhé uživatelské skype jméno a tím, že mi to pak začalo zvonit na VOIP lince tak ve výpisu se zobrazilo místo skype jmena uri adresa např. pokud má někdo na Facebooku účet jako " Stara Baba " a přihlásí se do Skype ( respektive do Skype se nemusí registrovat ) tak by měl dostat toto skype jméno facebook:Stara Baba Ale když toto skype jmeno zadam do rychlych kontaktů Odorik tak to hlasi chybu. No a pak když začnu z tohoto facebookového skype účtu prozvánět obyčejné skype jmeno a hovor mne přesměruje na VOIP číslo tak ve výpisu se právě zobrazí URI adresa ve tvaru uri_stara.baba. Jak toto pak zadám do zkrácených voleb ? Klasická skype jmena dostanu bez problému ale jak je to v případě pokud je tam ještě předpona facebook ?
FB na volání do Skype nepoužívám. Jak voláte na to FB jméno ze skypu? Podle mě by stačilo zadat stejné, jako je v Adresáři skype.
Odpovědět