Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Potřeboval bych poradit v části https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html a dále Příchozí hovory na vaše Skype Jméno, dám přidát nový a teď je tam takový formulář kde to chce tyto údaje jako :
Skype jméno:
Heslo:
E-mail:
Způsob doručování
psaných zpráv: jednotlivě seskupovat
Veřejné číslo:
Automatická odpověď
na textové zprávy:

Všemu rozumím ale nevím jaké veřejné číslo mám nastavit ? Jelikož u volacího účtu Odorik mám více nomadických čísel a geografických čísel. Tak jsem zadal třeba náhodně jedno číslo a uložil. Vše proběhlo okay, Ale jakmile jsem se přihlásil do Skype a do chatové zprávy jsem zadal telefonní číslo Odorik, které patří druhému volacímu účtu, tak hovor jsem na Skype nemohl přijat, prostě nic nezvonilo. A pomohlo až když jsem odstranil celý formulář v části " Přichozí hovory na vaše Skype Jméno ". Co tedy dělám špatně ?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od paty07 »

Nevím co to je za nastavení, ale pokud chcete, aby vaše nomadicke/geo číslo zvonilo na skypu. Zadejte do paralelního zvonění skype:vašejméno. Bohužel neuvidíte číslo příchozího hovoru.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Děkuji, nevím čím to je, ale když volám na skype:nickname skrze zkrácenou volbu přes SIP zařízení X-Lite tak se hovor nespojí a hlásí to, že nepříjímám hovory na skype to je mi fakt nějaký divný a o chvíli později už se normálně naváže spojení. Čím to je ? Že by ten skype účet odorik.cz v tom měl prsty nebo mám raději používat skype účet Odorik_test ?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od paty07 »

Jo tak to nevím, nevyužívám to..
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Nevím jestli to říkám dobře, třeba se pletu, ale už chápu proč se nedovolám. To znamená, pokud mám u jednoho volacího účtu Odorik nomadické číslo a k němu si přidám skype jmeno např. volant a pak když budu chtít volat z druhého volacího účtu Odorik s geografickým číslem na skypejmeno:volant tak se nedovolam, protože skypejmeno:volant je nějakým způsobem svázán s tím prvním volacím účtem Odorik na kterém mám nomadické číslo. Pokud jsem si nastavil příchozí hovory na moje Skype jmeno : volant Když toto odstraním tak se to jakoby z databáze uvolní a pak se na skype jmeno:volant dovolám z jakéhokoliv odorčího čísla. Ale pokud to tam budu mít, tak se dovolám pouze z takového odorčího čísla, který je spojen s těmi příchozími hovory na skype jméno. Trošku je to zamotané, tak to zkusím rozmotat.

1# volací účet Odorik PIN 9996661100 ( číslo linky 999666 ) na něm je nomadické číslo sítě Odorik 910999666 U tohoto čísla si nastavím příchozí hovory na moje skype jmeno v části nastavení volání. Přidám nový a objeví se mi formulář
Skype jméno: Volant Heslo:Volant99666 E-mail:volant@schranka.sch Způsob doručování psaných zpráv: Veřejné číslo: 910999666 Automatická odpověď na textové zprávy:

A následně uložím

2# Volací účet Odorik PIN 9997772200 ( číslo linky 999777 ) na něm je geografické číslo sítě Odorik 399777999 U tohoto čísla si dám do zkrácených voleb skype jméno : Volant pod číslem 40 aktivuji si u tohoto SIP a přihlásím se do SIP zařízení X-lite. Nyní zkusím vytočit zkrácenou volbu 40 a nespojím se, protože obdržím hlášku " Uživatel Skype odmítl hovor ".

Nyní musím opět vstoupit do #1 volacího účtu odorik a vymazat příchozí hovory na moje skype jmeno tedy ten formulář smažu. Počkám 5 minut než se promítnou změny v systému a pak opět pokusím se vytočit číslo skrze zkrácenou volbu ze SIP zařízení z linky 999777 a tentokráte mi to začne vyznávět a už neobdržím žádnou hlášku.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od paty07 »

Nevím, co ta hláška má znamenat, možná to je, z toho důvodu, že na první účet/linku není nikdo přihlášen, ale na jakékoliv skype jméno se dovoláte při použití zkrácených voleb. Pokud vam jde o tohle.Taky doufám, že nepíšu blbosti a až to pan Soukup uvidí, tak se snad nezhrozí :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké veřejné číslo mám nastavit u Skype Jména ?

Příspěvek od xsouku04 »

Je třeba rozlišovat dvě věci.

1) odchozích hovorů směr Odorik - > skype_jméno_volaného a
2) nastavením příchozích hovorů Vaše_skype_jméno->sít_odorik

Problém je, že helmu mluví o nastavením add2) kdežto paty07. Toto nastavení je na sobě naprosto nezávislé.

add 1) nejlépe to uděláte když si do rychléko kontaktu (rychlá volba) nastavíte skype jméno.

add 2) Pro nastavení je třeba zadat skype jméno, heslo a číslo kam se má hovor směrovat. Číslo musí být uvnitř sítě Odorik. Tedy jakékoli, ale uvnitř sítě odorik.
Odpovědět