Odorik9

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik9

Příspěvek od xsouku04 »

forum-user-UDFENS2 píše:Další problém ohledně Skype je u příchozích hovorů Skype na číslo. Kde se vyplňuje veřejné číslo kam má zvonit příchozí hovor Skype. Problém je ten pokud u Odoriku je veřejné číslo přenesené mobilní číslo tak ho kontrolní mechanismus vyhodnoti že není veřejné číslo ze sítě odorik. Píše pak červeným písmem -Veřejné číslo musí patřit do sítě Odorik.cz.-
To je správně. Hovory ze skype jsou totiž směrovány na sip uri sip.odorik.cz a napsat je tak možné jen ta čísla, která lze z internetu volat zdarma. Mobilní číslo Odorik.cz to být nesmí.

Vyřešit se to dá tak, že si za tím účelem pořídíte nomadické číslo, kam skype nasměrujete a v paralelním zvonění si zadáte, kde všude to má opravdu vyzvánět.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Aha, spletlo mne to pojmenování. Nebylo by lepší ať to volá tedy jen na číslo linky?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik9

Příspěvek od xsouku04 »

forum-user-UDFENS2 píše:Aha, spletlo mne to pojmenování. Nebylo by lepší ať to volá tedy jen na číslo linky?
Ne, nejčastější je, že se tam vloží nomadické nebo geografické číslo a pak se dá snadno pomocí paralelních zvonění nastavovat, kde to vlastně má zvonit. V podstatě to může být jakékoli číslo v síti odorik s v výjimkou právě mobilních čísel, protože tam to není zadarmo a musí se to někomu naúčtovat.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Tak jsem narazil na další problém. Jak si mám nechat přesměrovat příchozí hovor na Skype na účet když mám veřejné číslo jako mobil? Mám tedy počítat s tím, že mi to nepůjde? Ne všichni mají buď internetové nebo nomadické číslo. Opravdu by nebylo možné rozšířit o možnost zadat tam číslo linky? Když nad tím zauvažuji stejně číslo musí být sítě Odorik, dnea již nabízíte přenos čísla apod, takže i když je číslo Odoriku není možné jej užít k dalším vlastnostem. Nyní konkrétně pro ty příchozí hovory. Myslím, že nevadí až tolik že by to bylo zpoplatněné, důležitá je funkčnost a dostupnost. Pokud jde o to aby to bylo zdarma, mohlo by být možné volat přes linku. Nebo jaký je rozdíl pokud mi to zavolá na veřejné internetové číslo pouze patřící síti Odorik a na linku? Pokud se nepletu oboje je zdarma, oboje musí být v síti Odorik. Navíc pokud bych si dal paralelní vyzvánění na mobil stejně bych musel zaplatit. Jde jen o odstranění omezení aby vůbec šlo hovor někam přijmout a to na linku kde je přenesené číslo nejde. Co jste poradil je sice možnost ale nevím proč bych měl registrovat další číslo abych toto mohl používat. V předchozích tématech jsem řešil zase ohledně Skype zase něco jiného - ohledně chatu a těch blbostí co chodí lidem jako autoodpověď, opět abych to spíše nějak obešel než aby to bylo možné tím abych si zaregistroval další něco a pak si nechal přesměrovat. V čem je problém? Mám v tom pak bordel. Neustále musím hledat alternativy jak něco obejít že něco zaregistruji navíc, jen proto aby to fungovalo. Pak z toho vzniká jakýsi chumel alternativ, někde něco zlobí nebo nefunguje a pak aby se v tom čert vyznal. Není to pak jasně dané. Aby na jednom místě u dané funkce byla možnost přímého nastavení pokud možno aby nebylo to nastavení dané funkce omezeno. Ohledně speciálních čísel, směřování, apod. je to jasné, ale moc mi nejsou jasná ta omezení a řešení ve smyslu abych zaregistroval nebo používal jinou linku nebo jiný účet (druhý Skype) aby se toho docílilo. Je to zbytečné, stačí odstranit omezení. Netuším proč tam jsou a nenapadá mne vysvětlení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik9

Příspěvek od xsouku04 »

forum-user-UDFENS2 píše:Tak jsem narazil na další problém. Jak si mám nechat přesměrovat příchozí hovor na Skype na účet když mám veřejné číslo jako mobil? Mám tedy počítat s tím, že mi to nepůjde? Ne všichni mají buď internetové nebo nomadické číslo. Opravdu by nebylo možné rozšířit o možnost zadat tam číslo linky? Když nad tím zauvažuji stejně číslo musí být sítě Odorik, dnea již nabízíte přenos čísla apod, takže i když je číslo Odoriku není možné jej užít k dalším vlastnostem. Nyní konkrétně pro ty příchozí hovory. Myslím, že nevadí až tolik že by to bylo zpoplatněné, důležitá je funkčnost a dostupnost. Pokud jde o to aby to bylo zdarma, mohlo by být možné volat přes linku. Nebo jaký je rozdíl pokud mi to zavolá na veřejné internetové číslo pouze patřící síti Odorik a na linku? Pokud se nepletu oboje je zdarma, oboje musí být v síti Odorik. Navíc pokud bych si dal paralelní vyzvánění na mobil stejně bych musel zaplatit. Jde jen o odstranění omezení aby vůbec šlo hovor někam přijmout a to na linku kde je přenesené číslo nejde. Co jste poradil je sice možnost ale nevím proč bych měl registrovat další číslo abych toto mohl používat. V předchozích tématech jsem řešil zase ohledně Skype zase něco jiného - ohledně chatu a těch blbostí co chodí lidem jako autoodpověď, opět abych to spíše nějak obešel než aby to bylo možné tím abych si zaregistroval další něco a pak si nechal přesměrovat. V čem je problém? Mám v tom pak bordel. Neustále musím hledat alternativy jak něco obejít že něco zaregistruji navíc, jen proto aby to fungovalo. Pak z toho vzniká jakýsi chumel alternativ, někde něco zlobí nebo nefunguje a pak aby se v tom čert vyznal. Není to pak jasně dané. Aby na jednom místě u dané funkce byla možnost přímého nastavení pokud možno aby nebylo to nastavení dané funkce omezeno. Ohledně speciálních čísel, směřování, apod. je to jasné, ale moc mi nejsou jasná ta omezení a řešení ve smyslu abych zaregistroval nebo používal jinou linku nebo jiný účet (druhý Skype) aby se toho docílilo. Je to zbytečné, stačí odstranit omezení. Netuším proč tam jsou a nenapadá mne vysvětlení.
Mohu odpovědět jen přiměřeně krátké a stručné dotazy. Tohle mi hlava nebere.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Odorik9

Příspěvek od Kabek »

Nejste sám, komu to hlava nebere....
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odorik9

Příspěvek od ViR »

forum-user-UDFENS2 píše:Tak jsem narazil na další problém. Jak si mám nechat přesměrovat příchozí hovor na Skype na účet když mám veřejné číslo jako mobil? Mám tedy počítat s tím, že mi to nepůjde?
Ano. Toto nejde a nepůjde to nikdy, leda že by přesměrování na Skype poskytoval jako (neveřejnou) službu T-Mobile, a současně by ještě byl ochoten ji přeprodávat virtuálům. A to z těch příčin, že:

1. Odorik Mobil je služba, poskytovaná v cizí síti, konkrétně T-Mobile.
2. Veškerá příchozí volání na mobilní čísla Odoriku (a nejen jeho), jsou (vzhledem k umístění čísel pod OpID mobilní sítě TMo) směrována přímo do mobilní sítě, tedy zcela mimo ústřednu Odoriku, a Odorik tak o nich vůbec neví...
3. Vzhledem k uvedenému v bodech 1. a 2. může příchozí volání na mobilní číslo umístěné v cizí mobilní síti Odorik nějak zpracovat a poskytnout k tomu případné doplňkové služby tehdy a jen tehdy, pokud to volání do cizí sítě (zde T-Mobile) uživatel mobilu přesměruje do sítě Odoriku, tedy že "obejde" (a současně využije) pravidla směrování volání mezi operátory dle OpID, platná ve veřejně dostupných telefonních sítích v ČR.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik9

Příspěvek od Pitomec »

Já to pochopil tak, že chce hovor ze Skype přesměrovat na mobil a nevadí mu, že to bude zpoplatněné. A to by snad mělo jít, ne?
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Odorik9

Příspěvek od mobilemanic »

No, přesměrovat na geo číslo a to přesměrovat na mobil.. Cena je pak jako za hovor voipem na mobil.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik9

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Já to pochopil tak, že chce hovor ze Skype přesměrovat na mobil a nevadí mu, že to bude zpoplatněné. A to by snad mělo jít, ne?
Asi jo, problém ale bude možná úplně jinde. A to že to nyní nefunguje, protože přestaly fungovat všechny starší verze Skypu. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=26&t=2600 A podobná řešení Skype to SIP používají starší verze, protože jsou vyzkoušené a nové verze nic nového nepřináší.
Odpovědět