Odorik9

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Pitomec píše:Já to pochopil tak, že chce hovor ze Skype přesměrovat na mobil a nevadí mu, že to bude zpoplatněné. A to by snad mělo jít, ne?
Přesně tak. Ale širší využití vidím v tom to přesměrovat na číslo linky. Pak to lze nastavit třeba pomocí přesměrování nebo jinak jak je libo. Ohledně toho geo čísla a jiné tak když mám u vás přenesené číslo tak geo číslo na té lince mít nemůžu. Ne všichni spravují desítky firemních linek nebo je jim jedno zda mají o linku více nebo méně. Někdo jde k Odoriku jen kvůli cenám a přenáší si jen mobil. Jiný zase spravuje nějakou firmu a nedělá mu problém mít linku sem, linku tam. Nicméně v případě třeba zablokování služby dodavatelem, jako třeba nyní Skype člověku zůstanou zbytečně linky. Navíc hrozí zacyklení což už se někde také řešilo. Psalo se že vaše ústředna má sice ošetření proti zacyklení ale člověk pak neví kde vyzvánění skončí, případně jak vaše ústředna zpracovává požadavky, zda upřednostňuje CLIP na jedné lince (pokud bude vázané na geo čísle) nebo upřednostňuje přenesené mobilní číslo na jiné lince. Většina databází pokud jde o routování čísel bere první co vidí, což je CLIP na geo lince jako výchozí, než mobilní číslo na jiné lince, nevím nemám to u vás odzkoušené, předpokládám že to máte ošetřené. Pokud ne, může se stát i to.
Opravdu už nepůjde brána Skype? By to bylo pak tedy asi bezpředmětné.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik9

Příspěvek od Pitomec »

V jedné lince s nomadickým číslem, celkem za 5+10Kč, bych asi problém neviděl. Když už kvůli ničemu, tak se na tu linku dá navázat CLIP mobilního čísla, což se taky hodí.
Obrázek
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Tohle může napsat bordelář. Nevím jak vy ale služby odoriku bych rád používal jak jen to bude možné. Možná i několik let. V rámci globálního zjednodušení jak internetu, webů tak i služeb bych viděl tuto změnu přínosnou a ne aby mi ležely nepoužívané linky ladem nebo abych jednu službu křížil zkrze několik linek v rámci jednoho serveru. Nevím co je za problém tu obhajovat cosi nebo spekulovat. Stačí si vzít pro a proti. Je víc pro něž proti, tak co se tu řeší? Navíc počet proti zasahuje už i do úrovně možnosti používat to pomocí nových změn, což je třeba při tom přenesení čísla. Jsou lidi, kterým jde jen o mobilní službu. Zkuste říci někomu staršímu nebo důchodci, že bude mít někde něco aktivního navíc a udupe vás. Stejně jako tady, když by se mělo něco upravit. Nechápu tento přístup, děláte, jako by chtěl někdo po vás, abyste se rýpali ve skriptech Odoriku. Říká vám něco pojem aktualizace, stabilita a jednoduchost? Asi ne. Jsou to základní body jakéhokoliv člověka co dělá do IT nebo programování. Ohledně scriptu Odoriku bych to viděl na úpravu max.dvou řádků zdrojáku nebo upravení dvou parametrů. Spíš by mne zajímalo proč tam to omezení vůbec je. Mě třeba přijde automatické, že když bych tam zadal mobilní číslo, že to bude stát jako standardní přesměrování volání z ústředny na mobil, tj. 0,59 Kč. Případně nechal přesměrovat kamkoliv jinam. Když se za to zaplatí, tak podle ceníku, ten snad četl každý. Pokud to omezení musí být jen na čísla Odoriku tak ale aby do něj byla tedy zahrnuta také čísla přenesená. Protože v seznamu linek je uvedeno v kolonce veřejné číslo to přenesené číslo (mobilní). Jako komplexní řešení než přepisovat celý script se mi jeví to poslat rovnou na číslo linky, využije se tak toho co už je a nemusí se registrovat nic dalšího, automaticky s tím že se využije jen to co je Odoriku. Třeba jsou i lidi, kteří si udělají Odorik účet jen kvůli přesměrování Skype na SIP. Linka je stejně zpoplatněna tak nikdo o nic po fin.strance také nepříjde. Navíc jak se už zde zmínilo, jde o to tuto službu poskytovat zdarma. Vesměs teď stejně asi nefunguje ta brána kvůli uzavírání nevyžádaných protokolů tak asi uvidíme zda to otevřou alespoň pro Odorik.
Naposledy upravil(a) forum-user-UDFENS2 dne úte 12. srp 2014 13:49:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik9

Příspěvek od Pitomec »

forum-user-UDFENS2 píše:Tohle může napsat bordelář. Nevím jak vy ale služby odoriku bych rád používal jak jen to bude možné. Možná i několik let. V rámci globálního zjednodušení jak internetu, webů tak i služeb bych viděl tuto změnu přínosnou a ne aby mi ležely nepoužívané linky ladem nebo abych jednu službu křížil zkrze několik linek v rámci jednoho serveru. Nevím co je za problém tu obhajovat cosi nebo spekulovat. Stačí si vzít pro a proti. Je víc pro něž proti, tak co se tu řeší? Navíc počet proti zasahuje už i do úrovně možnosti používat to pomocí nových změn, což je třeba při tom přenesení čísla. Jsou lidi, kterým jde jen o mobilní službu. Zkuste říci někomu staršímu nebo důchodci, že bude mít někde něco aktivního navíc a udupe vás. Stejně jako tady, když by se mělo něco upravit. Nechápu tento přístup, děláte, jako by chtěl někdo po vás, abyste se rýpali ve skriptech Odoriku. Říká vám něco pojem aktualizace, stabilita a jednoduchost? Asi ne. Jsou to základní body jakéhokoliv člověka co dělá do IT nebo programování. Ohledně scriptu Odoriku bych to viděl na úpravu max.dvou řádků zdrojáku nebo upravení dvou parametrů. Spíš by mne zajímalo proč tam to omezení vůbec je. Mě třeba přijde automatické, že když bych tam zadal mobilní číslo, že to bude stát jako standardní přesměrování volání z ústředny na mobil, tj. 0,59 Kč. Případně nechal přesměrovat kamkoliv jinam. Když se za to zaplatí, tak podle ceníku, ten snad četl každý. Pokud to omezení musí být jen na čísla Odoriku tak ale aby do něj byla tedy zahrnuta také čísla přenesená. Jako komplexní řešení se mi jeví to poslat rovnou na číslo linky, využije se tak toho co už je a nemusí se registrovat nic dalšího. Třeba jsou i lidi, kteří si udělají Odorik účet jen kvůli přesměrování Skype na SIP. Linka je stejně zpoplatněna tak nikdo o nic po fin.strance také nepříjde. Navíc jak se už zde zmínilo, jde o to tuto službu poskytovat zdarma. Vesměs teď stejně asi nefunguje ta brána kvůli uzavírání nevyžádaných protokolů tak asi uvidíme zda to otevřou alespoň pro Odorik.
Sorry, ale když ten tvůj imaginární důchodce potřebuje směrovat hovory ze Skype (o čemž je tady celou dobu řeč), tak mu jistě nebude dělat problém mít aktivní jednu linku navíc :D
Obrázek
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Bude, protože o ni bude vědět. Takový důchodce neusne, ani když by mu měla v bytě přes noc svítit byť jediná LEDka a dokáží udělat dost velký bengál pokud se ji někdo snaží obhájit. Samozřejmě záleží člověk od člověka, ale většina lidí, nejen důchodců je tohoto ražení. To samé ohledně služeb. Myslí si, že je to backdoor pro jejich okradení, nebo narušení soukromí a mají raději, když je to co nejjednodušší a nejčistší, alespoň to co vidí. Pokud někomu děláte službu tak co dává smysl nám a bereme jako samozřejmost, je normální ale tito lidé to prostě vidí jinak. Jsou to i šéfové firem. Pokud máte založit novou linku měl by o tom ten komu ji děláte vědět. Většinou se zeptá proč, a nepochopí ani ten princip omezení. Pak ještě k tomu musí zadat nějaké osobní údaje jako celou adresu při zakládání geo a nom.čísla tak jsou zbytečné komplikace. Ne každý chce sdělit svou adresu apod. Navíc myslím si, že pokud jde o sběr údajů pro možnost lokalizace v případech ohrožení, tak mobilní číslo/telefon umožňuje zjistit lokaci celkem přesně a není ani nutné to vypisovat ručně v nastavení jako je tomu u zřizování geo a nom.čísel. Navíc už samotné zaslání SIM poštou udává adresu.
Naposledy upravil(a) forum-user-UDFENS2 dne úte 12. srp 2014 14:07:04, celkem upraveno 1 x.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Odorik9

Příspěvek od Kabek »

Nechte důchodce v klidu!

"Podle sebe soudím Tebe!" Tak mi to tak připadá....

Berte to zde jak to běží (leží) nebo jděte jinam! Podobné diskuze jsou docela otravné a k ničemu. Však si můžete založit vlastní firmu a ostatním "vytřít zrak", jak Vám to půjde ke spokojenosti Vaší a těch vašich důchodců. Co?
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Také funguji s tím co je. Nevím proč bych si měl zakládat kvůli tomu vlastní firmu jako operátor. Nacházíme se na místě odbavování požadavků klientů služeb Odorik. Není divu, že pokud něco nefunguje jak by mělo/mohlo nebo je omezeno či poškozeno tak to zde někdo napíše. Ať to jsou stížnosti, dotazy nebo možné návrhy řešení. Jaký máte problém vy? Používáte toto přesměrování také, nebo vám by nevyhovovalo pokud by to bylo směrované na linku nebo rovnou na mobil? Podělte se o zkušenost případně vytkněte v čem by to mohlo vadit, nebo navrhněte lepší řešení. Řešte problém, ne lidi, omg. Ty důchodci byli zmíněni jako typ lidí, do kterého spadají převážně důchodci. Myslím, že není problém to pochopit z toho co jsem psal. Toto fórum je tu předpokládám proto, aby služby odoriku i nezastarávaly. Případně se uživatelé mohli podělit o nějaké nápady, návrhy nebo jen zeptat. Pokud vás nic nenapadá ani nenavrhujete nebo nežádáte informace ani pomoc, co tedy potom řešíte? Cílem je zlepšení komfortu a služeb. Možná i díky tomu je dnes Odorik oficiální operátor a ne jen soukromý projekt nějaké firmy. Podobné diskuze neznám, jiná fóra se většinou zvrhla v cosi, co už nesouvisí ani s významem či cílem fóra a stala se z nich povětšinou drbárna, nebo chcete-li tak fóra volného času a oddechu. Myslím, že se zde řešili i mnohem složitější problémy a podařilo se je vyřešit. To co je zde je pár úprav scriptu, nevím možná je to tak málo že se tím nechce ani zabývat. Nevím proč mám trávit čas zde vypisováním si tu o této malé změně ale s docela velkým obsahem.
Naposledy upravil(a) forum-user-UDFENS2 dne úte 12. srp 2014 14:36:27, celkem upraveno 1 x.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Odorik9

Příspěvek od Kabek »

Až na nějaké nepodstatné drobnosti nic neřeším. Jsem zabezpečený, spokojený, relativně zdravý, důchodce, který má, jak se říká, vše hotové... Umím se radovat z maličkostí a spokojenosti druhých. Nikomu nic nedlužím a mně také nikdo nic nedluží. Co víc si přát?!
Přeji Vám i ostatním, aby se Vám také dařilo.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Důchodci jsou fajn, ale také mají své chvilky, které nechápou zase ti mladší. Takže se kdyžtak neuražte. Není to nic proti důchodcům ani vám. Je to standardní generační problém ale s tím asi nic neuděláme. Můžeme být akorát vůči sobě slušní a mít dostatek tolerance.
Nevím kolik je lidem tvořící Odorik ale také by měli jít s dobou pokud to chtějí provozovat. Zažité postupy mají jiný smysl v určitou dobu a jiný smysl po několika letech.
forum-user-UDFENS2
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. črc 2014 15:13:24

Re: Odorik9

Příspěvek od forum-user-UDFENS2 »

Díky za rozšíření o číslo linky
Odpovědět