Microsoft úmyslně blokuje starší verze Skypu

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Microsoft úmyslně blokuje starší verze Skypu

Příspěvek od xsouku04 »

Jak pro Windows tak pro Linux

Hláška u Linuxu je navíc velmi zavádějící. Jeden zážitek popsán zde. http://www.zvedavec.org/pocitace/2014/0 ... osoftu.htm

Obrázek



Nová verze pro Windows má zdá se navíc více reklam, nová verze pro Linux podporuje jen pulseaudio.

Pokud je vaše Skype jméno stále on-line, bude to nejspíš tím, že jste se v posledních třiceti dnech přihlásili na mobilu a poté neodhlásili. Microsoft to nyní nepovažuje za chybu ale vlastnost. (část: Mobile presence persistence for 30 days )
(Jiná možnost je, že ho máte on-line u nás :) - doporučujeme na to použít speciální skype jméno, a to, co běžně používáte, si na to speciální přesměrovat)



Zrušit to jde pomocí "příkazů" /showplaces a /remotelogout v chatu. Musí to ale napsat ten uživatel, co je falešně online. Možné je tuto pseudozprávu poslat komukoli. Ve skutečnosti se nic neodešle, jen Skype ovládáte.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verzy Skypu

Příspěvek od mobilemanic »

Ano, ano, s Mobile presence persistence for 30 days jsem si užil svoje než mi to došlo a musím říct, že Microsoftu se to opravdu povedlo.

Více méně pokud jste přihlášení na více než jednom místě současně, nikdy nemáte jistotu, že vám chat zprávy přijdou alespoň na jedno z těch míst.. Občas tak nějak nepřijdou... vůbec :?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verzy Skypu

Příspěvek od mobilemanic »

A ještě něco... Je možné, že linuxový klient Odoriku se v /showplaces vůbec nezobrazuje?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verzy Skypu

Příspěvek od Zedna »

U me to vcera na jednom starsim pocitaci s Windows XP SP2 a Skype 5.8 samo odhlasilo a napsalo to neco jako:
Byli jste odhlaseni z duvodu stare verze. Znovu prihlasit uz to neslo.
Nova verze Skype se da instalovat jen na Windows XP s SP3 (SP2 uz nelze).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verzy Skypu

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:A ještě něco... Je možné, že linuxový klient Odoriku se v /showplaces vůbec nezobrazuje?
To proto, že díky této poněkud arogantní novince jsou nyní skypy našich zákazníků odhlášeny.
Dnes budeme zkoumat, co se s tím dá udělat.

Odorik.cz Odorik9 a pod se to zatím netýká.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verze Skypu

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

V souvislosti se zmíněným krokem Microsoftu právě probíhá postupná aktualizace ústředen služby "příchozí hovory na Vaše Skype jméno".
Skype účty uživatelů přihlášených u nás budou cca do 2 - 3 hodin online.

J.M.
STP
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. říj 2013 21:59:27

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verze Skypu

Příspěvek od STP »

Hláška u Linuxu je navíc velmi zavádějící. Jeden zážitek popsán zde. http://www.zvedavec.org/pocitace/2014/0 ... osoftu.htm

Nevím jak Vám, ale mně až TEĎ přišel od nich mail, že Skype na Linuxu mi přestane fungovat.
Poté, co jsem to, netuše co se děje, první dny málem rozebral na šroubky..... :oops:
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verze Skypu

Příspěvek od mobilemanic »

Jo, taky mi přišel až teď někdy:-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft úmyslně blokuje starší verze Skypu

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že mezi nepodporované verze patří i všechny verze pro OS symbian. Pro ně se nové verze nedělají a jelikož starší úmyslně přestaly fungovat znamená to konec skypu pro OS Symbian?

Nebo víte o způsobu, jak to obejít a zavolat ze staršího nokia telefonu na skype?

https://support.skype.com/en/faq/FA1038 ... scontinued

http://digipassion.com/2014/08/skype-fo ... rking.html

U telefonů, co podporují SIP, to lze přes odorik a rychlé kontakty, ale samozřejmě to není úplně ono.
Odpovědět