Volání na Skype

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
mistvan
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. pro 2017 14:51:53

Volání na Skype

Příspěvek od mistvan »

Zdravím, do rychlých kontaktů jsem si zadal kontakt na Skype uživatele podle návodu na webu odorik.cz. Je jedno, jestli zadám skype kontakt ve tvaru skype:skypekontakt nebo skype9:skypekontakt, v obodou případech se při volání ozývá tón obsazené linky a nedovolám se. Díky!
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Volání na Skype

Příspěvek od dako »

Přesně stejný problém *1) teď řeším, "kdysi" to fungovalo, ale teď, podle mě, díky "politice" Skype to už nejde.

*1) Od jisté doby Skype přestal fungovat se starší verzi Skype, fungující na linuxu architektury i386, takže kdo nemá arch amd64 má prostě smůlu. Napadlo mě tedy řešení (alespoň tedy dočasné) zkusit na Skype volat z Odorik linky a ejhle, takhle to taky už nefunguje. Né, že by mě to nějak překvapilo, svým způsobem jsem to i čekal,bo Skype!, ale když už, tak to alespoň nas*alo. Jenže přesvědšit lidi, aby tenhle obskurní uzavřený protokol nepoužívali, nejde. A tak je i386 user v p*deli, a je mu třeba sdělit, že ten komp musí už zahodit a kupit nový.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na Skype

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel Microsoft zařízl starší verze Skype, a tím i námi používaný mod_skypopen. Nové verzi Skypu totiž chybí funkcionalita na ovládání hovorů a nejde to dělat tímto způsobem.
Přestalo to ale fungovat až mnohem později, než mělo podle jeho oznámení. Tedy je to stále čerstvá záležitost.

http://lists.freeswitch.org/pipermail/f ... 26571.html

Bohužel od té doby, co přebral skype Microsoft, to jde s ním jen z kopce.

Poslední, co ještě funguje, je příchozí hovory ze skype na Odorik přes službu Skype connect, kde si platíme 4 současné hovory.
I to ale nefunguje moc dobře kvůli působení Microsoftu. Dlouho to vyzvání a nepřenese se skype jméno volajícího. Číslo, které chcete volat, je nutné zadat pomocí DTMF, ale v některých verzích Skypu jako třeba pod Linuxem nebo pro Iphone nelze vyvolat zobrazení DTMF klávesnice.


Tedy zbývá upravit naše stránky, aby reflektovaly novou situaci.
Odpovědět