Problém s CLIP na mobilní SIM

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 51
Registrován: pát 23. lis 2012 11:29:49

Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od Jakub »

Mám dotaz ohledně nefunkčnosti nastaveného CLIP na mé odorik SIM. Na této SIM se pro volání běžně zobrazuje číslo mého druhého mobilu, ale včera při volání do sítě O2 se z nějakého důvodu volanému zobrazilo původní číslo z řady 799. Podle výpisu hovoru by číslo inkriminovaného hovoru by mělo být 83640530 nebo 83640531. Bohužel nevím který z dvou krátce po sobě jdoucích hovorů to byl, možná oba. Může se na to prosím odorik podívat?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od kovik »

Zdravim, melo by to byt opravene.
Diky za nahlaseni.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od Pitomec »

To sem ani netušil, že na SIM Odorik se dá nastavit libovolný CLIP, nikde v uživatelském rozhraní tuto volbu nevidím...
Obrázek
Jakub
Příspěvky: 51
Registrován: pát 23. lis 2012 11:29:49

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od Jakub »

Díky. Otestováno a funguje.
Lukáš
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. dub 2014 1:40:19

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od Lukáš »


Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvekod Pitomec » ned 20. dub 2014 17:16:17
To sem ani netušil, že na SIM Odorik se dá nastavit libovolný CLIP, nikde v uživatelském rozhraní tuto volbu nevidím...
Prozradí nám někdo kde tuto možnost nalezneme? ;)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od mobilemanic »

Pitomec píše:To sem ani netušil, že na SIM Odorik se dá nastavit libovolný CLIP, nikde v uživatelském rozhraní tuto volbu nevidím...
Ono to bude jednoduché - odchozí mobilní hovory jdou od uživatele do Odoriku a teprve odtamtud dále, tudíž se na ně vztahují všechna pravdila a vlastnosti odchozí linky Odoriku, včetně CLIPu.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od MaT »

No mně tedy CLIP u mobilního čísla (SIM od Odoriku) nastavit nejde - i když docela by se mi to hodilo...
Lukáš
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. dub 2014 1:40:19

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od Lukáš »

Napadlo mě... u své jedné linky mám mobilní CLIP nastaven. Využil sem možnosti sdílené identifikace linky. Takže ze simky pod Odorikem pak stačí vytočit číslo ve tvaru /číslo*číslo linky/. Volaný uvidí váš nastavený CLIP. Otestováno, funguje. ;)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od MaT »

Já mám jednu SIM od Odorika, kde je číslo, které asi stejně časem používat nebudu. Až se rozhodnu přejít k Odorikovi úplně, tak bych si rád přenesl číslo, které mám teď u Vodafone. No a v mezidobí bych byl docela rád, kdyby v případě, kdy volám z té Odorik SIM, se ukazovalo to mé aktuální Vodafone číslo. Při volání přes VoIP nebo callback to není problém. Ale obávám se, že pro mobilní čísla to ani nastavit nejde - aspoň já v nastavení nic takového pro danou linku nenašel. Buď jsem se špatně díval, nebo je to určitou nepřehledností. Ale koneckonců takové hovory stejně řeší GTS a dost bych se divil, kdyby umožňovali měnit v takovém případě CLIP. Nebo se mýlím? Mohl by se k tomu vyjádřit někdo z Odorika?

A jak je to myšleno s tou sdílenou identifikací linky?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s CLIP na mobilní SIM

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Já mám jednu SIM od Odorika, kde je číslo, které asi stejně časem používat nebudu. Až se rozhodnu přejít k Odorikovi úplně, tak bych si rád přenesl číslo, které mám teď u Vodafone. No a v mezidobí bych byl docela rád, kdyby v případě, kdy volám z té Odorik SIM, se ukazovalo to mé aktuální Vodafone číslo. Při volání přes VoIP nebo callback to není problém. Ale obávám se, že pro mobilní čísla to ani nastavit nejde - aspoň já v nastavení nic takového pro danou linku nenašel. Buď jsem se špatně díval, nebo je to určitou nepřehledností. Ale koneckonců takové hovory stejně řeší GTS a dost bych se divil, kdyby umožňovali měnit v takovém případě CLIP. Nebo se mýlím? Mohl by se k tomu vyjádřit někdo z Odorika?

A jak je to myšleno s tou sdílenou identifikací linky?
Jde to, ale musíme to nastavit ručně. Tedy pošlete nám email.
Odpovědět