Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
MirekS
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. čer 2022 20:02:37

Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od MirekS »

Dobrý den,

rád bych přenesl pevné O2 číslo k odorik.cz.

Jak mám, prosím, postupovat v případě, že původní uživatel O2 linky již zemřel?
Původní O2 linka ještě není odhlášena.

Jaký by byl, prosím, nejlepší postup?
a) Nejprve odhlásit pevnou linku a pak s OKU číslem přihlásit k odorik.cz?
b) Neprve provést přenos čísla? (Poznámka: Uživatel O2 se nebude shodovat se jménem uživatele u odorik.cz.)
c) Úplně jiný postup?

Děkuji za Vaši odpověď
Mirek Š.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

Zjistěte OKU číslo a pak můžete portovat pod jaký účet chcete. Kdo zná OKU + telefonní číslo, může portovat. Služba se zruší právě tou portací. Nyní nově by mělo být možné portovat i až jeden měsíc po zrušení služby, ale rozhodně bych to nedoporučoval, protože se vám bude hůře zjišťovat to OKU a může se to nějak zadrhnout.
Máte od O2 také internet? Ten budete chtít nechat nebo také zrušit? Je dobré se s O2 na tom domluvit.

Jinak portace je nyní zdarma, ale vyžadujeme minimální útratu 30 Kč/měsíc. Lidem s minimem odchozích hovorů (nebo těm, co portují hodně čísel v bloku) se může vyplatit si minimální útraty za jednorázový poplatek trvale zbavit.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

jsem v lehce podobné situaci.

Aktuálním neseriózním jednáním O2 vůči mým rodičům, kdy jim technici O2 mimo jiné lživě tvrdili, že jejich cca 3 roky starý modem ASUS DSL-AC51 je údajně zastaralý a pokud ho nevymění za novější, budou mít problémy s připojením k Internetu, padla do poháru trpělivosti poslední kapka.
Rušíme proto veškerý smluvní vztah s O2 a jak pevné připojení k Internetu, tak i pevnou linku převedeme k jiným poskytovatelům.

Jelikož poskytovatel internetového připojení nenabízí volání z pevné linky, rád bych tuto část převedl k Odoriku.
S povděkem jsem zaznamenal, že v současné době se již neplatí vysoký poplatek za portaci čísla pevné linky, jako tomu bylo kdysi.

V souvislosti s možným převodem pevné linky i metalického připojení k Internetu mám několik otázek:
1) Vzhledem k tomu, že každá služba bude převedena k jinému poskytovateli, předpokládám, že by volání z pevné linky mělo být převedeno až krátce po převodu metalického připojení k Internetu. Je tomu tak?
2) Máte v nabídce nějaké balíčky (=volné minuty) pro volání mimo síť Odorik, zejména ale nikoliv výhradně na pevné linky?
3) Pokud by rodiče nadále používali volání z pevné linky spíše sporadicky (údajně provolají max. 20 minut měsíčně), kolik činí Vámi zmíněný "jednorázový poplatek, jehož zaplacením se lze trvale zbavit minimální útraty"?
4) Stávající telefonní přístroj pevné linky je s největší pravděpodobností analogový. Bude k němu tedy potřeba nějaký telefonní adaptér. Díval jsem se do Vaši Odorik wiki, ale v ní uvedené modely jsou již asi vyprodány. Máte, prosím, tip na aktuálně prodávané telefonní adaptéry?

Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od Pitomec »

K poslednímu bodu jenom tolik, že je lepší pořídit přímo VoIP telefon, ať už třeba bezdrátový Siemens Gigaset nebo drátový Grandstream, než VoIP bránu.
Obrázek
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od jiri.filip »

VoIP telefon je také varianta. V takovém případě je ale podmínkou, aby se dal připevnit na stěnu podobně jako Siemens Euroset 802, který je tam nyní. Je nějaký takový kvalitnější VoIP telefon?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od jiri.filip »

Díky moc za odpověď.

V mezičase jsem také hledal v různých e-shopech. Filtrování i dle parametru "montáž na zeď" jsem ale našel jen u CZC.

Nejvíc mne tam zaujaly tyto modely: https://www.czc.cz/230103,193092,308812 ... Id=2660841. Z nich pak nejvíc asi Grandstream GRP2602P. Pokud ho odsouhlasí i rodiče, je rozhodnuto.
Výhodou je, že oproti VoIP bráně, která by stála přibližně stejnou částku, bude v chodbě o krabičku méně, napájení VoIP telefonu bude možné pomocí PPoE z modemu/routeru ASUS DSL-AC51 a telefon nabídne podstatně víc funkcí.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od helmut.niederman »

jiri.filip píše: ned 04. úno 2024 16:47:18 Dobrý den,

jsem v lehce podobné situaci.

Aktuálním neseriózním jednáním O2 vůči mým rodičům, kdy jim technici O2 mimo jiné lživě tvrdili, že jejich cca 3 roky starý modem ASUS DSL-AC51 je údajně zastaralý a pokud ho nevymění za novější, budou mít problémy s připojením k Internetu, padla do poháru trpělivosti poslední kapka.
Rušíme proto veškerý smluvní vztah s O2 a jak pevné připojení k Internetu, tak i pevnou linku převedeme k jiným poskytovatelům.
Tohle je jejich taktika, mám kamaráda a on má 80 letou maminku a taky ji volali, že její modem je zastaralý, a že výměna nic stát nebude blablabla, a tak byla svolná a vyměnila to, ale dali ji ten nejdražší modem kde musela platit měsíčně dost vysokou částku za pronájem ale internet funguje jak modemu zlíbí. Když ptáčka lapali pěkně mu zpívali, že ten nový modem je lepší, že má vyšší rychlost než ten starý od čínské firmy ZTE a v reálu ? Na starém modemu byla rychlost downladu v průměru 50 Mbps ale na tom novém 3 až 12 Mbps. Když se to reklamovalo, tak ji řekli, že chyba bude v modemu, že si ho musí nechat vyměnit :twisted: tak si ho vyměnila a rychlost pořád stejně, někdy rychlost v určitých hodinách spadla na úroveň dial-upu. No a pro zasmání ji řekli na infolince, že si má zvýšit tarif, kde se ji rychlost zvýší ale měsíčně si připlatí dost podstatně, takže nakonec to vedlo k výpovědi a ještě se musela zaplatit pokuta za modem, který ji k ničemu není, ale protože to měla v pronájmu, musela zaplatit dlužnou částku za zbývající měsíce, protože modem stál přes 5 tisíc korun. :mrgreen:

Ale nebojte i mne lanařili, i mne posílali vyhrůžné SMS, že mi modem přestane fungovat, že už to neutáhne, modem mám někdy od roku 2015 a podle nich by modem už neměl fungovat, prý to tak zjistili nevím z čeho, ale jede to, já ty jejich předražený modemy kupovat nebudu, jasně i elektronika jednou dojede a tak jako i u mobilů se bude muset koupit nový modem, ale raději ho koupit v drahém Datartu než v luxusně předraženém O2. Modem, který nabízejí za 5 tisíc, ten samý mohu mít za necelé dva tisíce v Datartu. A jejich nekončená wifi je mi na dvě věci. Wifi moc nepoužívám.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od alfi »

helmut.niederman píše: stř 07. úno 2024 21:41:10 Tohle je jejich taktika, mám kamaráda a on má 80 letou maminku a taky ji volali, že její modem je zastaralý, a že výměna nic stát nebude blablabla...
Nj, obchodníci mají připravené pohádky, aby prodali - taky jsou placení provizí z prodeje, ne tím, že zákazník je spokojený na x let staré smlouvě :-( Niméně mně už se jednou stalo na DSL přípojce od TM, že bez varování přešli z ADSL na VDSL a cca 10 let starý ADSL modem fakt přestal fungovat.. :)
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Přenos čísla pevné linky od O2 k odorik.cz

Příspěvek od 5uch »

jiri.filip píše: ned 04. úno 2024 16:47:18 V souvislosti s možným převodem pevné linky i metalického připojení k Internetu mám několik otázek:
1) Vzhledem k tomu, že každá služba bude převedena k jinému poskytovateli, předpokládám, že by volání z pevné linky mělo být převedeno až krátce po převodu metalického připojení k Internetu. Je tomu tak?
To by mělo být jedno. VoIP Odoriku jede na jakémkoli internetu. Prostě požádejte O2 o portaci čísla a zrušení internetu. Zrušení internetu má výpovědní lhůtu měsíc. S portací čísla vás budou zkoušet přemlouvat, ale jinak může být hotová za pár dní. Takže nejprve pojede na netu od O2 (ve výpovědi) a pak na netu od jiného poskytovatele. Na telefonu kvůli tomu není třeba měnit žádné nastavení.
Spíš zvažte, jak načasovat přechod na internet od nového poskytovatele. Lepší, když se překryje dostupnost internetu od dvou poskytovatelů, než aby nastalo období bez internetu (pak by samozřejmě nešel ani VoIP telefon).
2) Máte v nabídce nějaké balíčky (=volné minuty) pro volání mimo síť Odorik, zejména ale nikoliv výhradně na pevné linky?
Pokud vím, tak ne. Odorik nemá rád balíčky. ;-)
3) Pokud by rodiče nadále používali volání z pevné linky spíše sporadicky (údajně provolají max. 20 minut měsíčně), kolik činí Vámi zmíněný "jednorázový poplatek, jehož zaplacením se lze trvale zbavit minimální útraty"?
Portovali jsme pevnou na Odorik, počítal jsem s tou minimální útratou... ale v přehledu plateb ji nevidím a reálně ji neplatíme. Možná na nás a naši portaci Odorik zapomněl, nebo ji reálně nechce? Zeptejte se. ;-)
4) Stávající telefonní přístroj pevné linky je s největší pravděpodobností analogový. Bude k němu tedy potřeba nějaký telefonní adaptér. Díval jsem se do Vaši Odorik wiki, ale v ní uvedené modely jsou již asi vyprodány. Máte, prosím, tip na aktuálně prodávané telefonní adaptéry?
Ke klasickému pevnolinkovému telefonu bude třeba adaptér. Bohužel, už je to horší s jejich dostupností. Osvědčený TP-Link jsem jako nový už nějakou dobu neviděl prodávat. V prodeji je jen Grandstream DP750 SIP DECT - ten ale podporuje jen bešňůrové DECT telefony. Klasický pevnolinkový k němu nepřipojíte.
Takže se raději podívat po nějakém VoIP nebo WiFi-VoIP telefonu.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět