Jak sladit 2 linky s opožděným vyzváněním

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
PaJi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10. čer 2013 22:57:40

Jak sladit 2 linky s opožděným vyzváněním

Příspěvek od PaJi »

Dobrý den všem,

jsem v pokročilém nastavování "nováček", tak se radši zeptám, než něco pokazím.
Prosím, poraďte, jak nejlépe nastavit:

- Mám modem (Vigor 2820Vn) umožňující připojit dva telefony a prozatím 3 linky včetně SIP registrace (všechny):

Linka A:
------------
- V připadě, že volám na linku A, rozezvoní se mi oba telefony (zařízeno v mém modemu pomocí SIP registrace, kdy mají zvonit oba telefony). Tomu je přiřazeno jedno veřejné číslo. Tímto se nezabývat, to je O.K.

"Problém" - Linky 1 a 2:
----------------------------
- V případě, že volám na telefon č. 1 (Linka 1), tak po cca 10 vteřinách ať se rozezvoní i telefon č. 2 (Linka 2).
- V případě, že volám na telefon č. 2 (Linka 2), tak po cca 10 vteřinách ať se rozezvoní i telefon č. 1 (Linka 1).

Vše mám pod jedním účtem.

Když bych to zpožděné volání do jednotlivých linek č. 1 a 2 nastavil, tak vytvořím "nekonečnou smyčku".
Je to interně v softwaru ústředny Odorika ošetřeno?
*******************************************************************************************************************************************

Pokud né, poradíte jak na to?

Napadá mě jen vytvořit další 2 linky (bez veřejného 9 místného čísla) ale zároveň se SIP registrací. Na tyto linky bych udělal ono zpožděné zvonění z linek 1 a 2. Díky další registraci by to šlo u mě nastavit i s jiným zvoněním (to ale nepotřebuji). Takže celkem bych měl 5 SIP registrací z jednoho modemu, což se mi zdá ale tak trochu "šílené". Můj modem to však umožňuje (má jich 12).

Nějaký jiný "jednodušší" nápad....?? Nechci zkoumat vyzkoumané.
Děkuji.

PaJi
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Jak sladit 2 linky s opožděným vyzváněním

Příspěvek od Hooonza »

PaJi píše:Když bych to zpožděné volání do jednotlivých linek č. 1 a 2 nastavil, tak vytvořím "nekonečnou smyčku".
Podle mě nekonečnou smyčlu nevytvoříte, protože zpožděné vyzvánění se nastavuje na veřejné číslo (příchozí hovory na číslo ... budou paralelně vyzvánět na lince *......), nikoliv na linku. Vyzvánění na linku (odoriková 6-místná čísla začínající *) paralelně nastavit nejde, takže bych se toho nebál.
PaJi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10. čer 2013 22:57:40

Re: Jak sladit 2 linky s opožděným vyzváněním

Příspěvek od PaJi »

Díky, ještě mi tyto "detaily" v celkovém kontextu unikají.
Zkusím to nastavit, snad se nic nestane. (Jen doufám, že mě p. Soukup "neroztrhá na cucky".)
Děkuji.
PaJi
PaJi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10. čer 2013 22:57:40

Re: Jak sladit 2 linky s opožděným vyzváněním

Příspěvek od PaJi »

Je tomu opravdu tak. Smyčka se nevytvoří. Odložené volání je tedy pouze na příchozí hovory z veřejných čísel.
Už to "krásně" chodí....
PaJi
Odpovědět