Dokumentace hlasové schránky

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
vpar
Příspěvky: 13
Registrován: pát 22. úno 2013 20:09:48

Dokumentace hlasové schránky

Příspěvek od vpar »

Dobrý den,
možná by bylo záhodno zavést někde dokumentaci hlasové schránky - informace na http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla jsou poměrně kusé...

Takže pro všechny kdo budou mít problém nastavit hlasovou schránku:
  • U linky, na kterou se směruje MUSÍ být v nastavení linky nastaven e-mail na hlasové zprávy, pokud není nastaven, neví to kam zprávu poslat, nepřehraje ani uvítání a hovor skončí hláškou "hovor se nepodařilo spojit"
  • Poté se hovor do hlasové schránky pošle jako paralelní vyzvánění na spec. číslo *0851XX*číslo_linky_kam_poslat_vzkaz, XX je doba po kterou se má falešně vzvánět, pokud se zadá jenom *0851*číslo, hovor spadne do schránky ihned
  • *0852 a *0853 se mi nepodařilo rozchodit (náhrada za *0853 je *0851)
  • *08550 a *08551 (přehrání hlásky a hláska podmíněná voláním z mobilu) rovněž ke své funkci potřebují vyplněný e-mail na hlasové zprávy u příslušné linky, jinak se ozve akurát "hovor se nepodařilo spojit"
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8159
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumentace hlasové schránky

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji, Vaše poznámky jsem uvedl na Wiki.
Čísla *0852 a *0853 jsem zrušil. *0852 totiž funkčně nahradilo "záložní číslo", a místo *0853 lze jak píšete použít přímo *0851.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Dokumentace hlasové schránky

Příspěvek od helmut.niederman »

Dobrý večer, prosím vás můžete mi říci, nikde jsem to nenašel, jak dlouhý uvítací pozdrav v sekundách v hlasové schránce mohu nahrát ? Mohu třeba nahrát pětiminutový uvítací pozdrav nebo je je vždy max. 60 sekund ? A taky by mne zajímalo, zda-li v budoucnu bude možné přes internet modifikovat hlasovou schránku tak jako u operátora O2 viz schranka.cz.o2.com, kdy po vstupu do schránky přes internet vyberu zvukovou nahrávku ve formátu WAV nebo MP3 a tu pak použiji jako uvítací zprávu. Tedy je to lepší než volat do schránky a nahrávat vzkaz, takhle mohu přímo nahrát přes internet zvukový soubor, který přepíše uvítací zprávu pro volajícího.

Děkuji vám.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Dokumentace hlasové schránky

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
maximalni delka uvitaci zpravy je 120s a maximalni delka nahrane zpravy je 600s, uploudovani hlasky je dobry napad, pridame do TODO.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Dokumentace hlasové schránky

Příspěvek od helmut.niederman »

Děkuji a kdy s tím mohu počítat s tím uploadováním hlášky ? Děkuji.
Odpovědět