Co se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Co se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od xsouku04 »

Reaguji na dotaz:
Dobry den,
jake ma byt zobrazovane cislo volajici stanice pri volani v ramci ODORIKa (z cisel zacinajicich *) ?
Drive se zobrazovalo prave to cislo s * ,ale nyni se zobrazuje pridelene pevne verejne cislo ? Jde mi jen o to ,jak si onen kontakt ulozit, aby se zobrazovalo jmeno volajiciho (dale domaci automatizace apod..) a aby to tak bylo trvale.

Dekuji
Ano dříve když se volalo v síti pomocí *XXXX bylo jako číslo volajícího opět vidět číslo v síti *XXXX. Nyní je ale vidět veřejné číslo, pokud jej linka má. Co myslíte je lepší?
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Ce se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od Kabek »

Praktičtější je, dle mého názoru, zobrazení veřejného čísla. Ať volám komukoliv a jakkoliv, kdo má mé veřejné číslo uloženo v seznamu, bez ohledu na síť, kde má svůj telefon přihlášený (zapojený), tak se mu zobrazí údaj z paměti - jméno... Je jasné, že pro odchozí volání dotyčný při využití paměti volá na mé veřejné číslo, popřípadě na mobil, když mám nastavenou identifikaci svého mobilu.
ladac
Příspěvky: 24
Registrován: pát 06. zář 2013 6:20:54

Re: Ce se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od ladac »

Také jsem pro zobrazení veřejného čísla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ce se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od xsouku04 »

ladac píše:Také jsem pro zobrazení veřejného čísla.
díky já také. Myslím, že běžným lidem netřeba pléci hlavu nějakými čísli v síti. Ti tohle nepotřebují vůbec vědět.
A pokud je pro ně celé devítimístné číslo příliš dlouhé, mohou si jej uložit do telefonu, nebo jako rychlou volbu (rychlý kontakt) u nás na webu. Čísla v síti jsou dobré pro nastavování paralelních zvonění případně pro ladící účely, kdy mám možnost zkusit zavolat přímo na linku a nikam jinam.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ce se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel opět změna.

Při volání na číslo v síti, se zobrazuje volanému číslo v síti i veřejné číslo. Veřejné číslo je přenášeno jako jméno, tedy nejde na něj volat ale lze si ho opsat.

A v rychlých kontaktech se hledá i podle čísla v síti (má přednost) tak i podle veřejného čísla.

Narazili jsme na firemního zákazníka, který potřeboval zobrazovat čísla v síti, při volání v rámci budovy. On totiž nemá pro každou linku své veřejné číslo. Tedy více linek v síti sdílí jedno veřejné číslo a ono pak není poznat, odkud přesně dotyčný volá.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Co se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od v.kopp »

xsouku04 píše:Bohužel opět změna.

Při volání na číslo v síti, se zobrazuje volanému číslo v síti i veřejné číslo. Veřejné číslo je přenášeno jako jméno, tedy nejde na něj volat ale lze si ho opsat.

A v rychlých kontaktech se hledá i podle čísla v síti (má přednost) tak i podle veřejného čísla.

Narazili jsme na firemního zákazníka, který potřeboval zobrazovat čísla v síti, při volání v rámci budovy. On totiž nemá pro každou linku své veřejné číslo. Tedy více linek v síti sdílí jedno veřejné číslo a ono pak není poznat odkud přesně dotyčný volá.
Nejde zobrazit veřejné číslo jen když ho linka má - a jinak zobrazovat číslo linky?
Veřejné číslo je snad navěšeno na konkretní linku, ne? Nebo to je jinak? Já žádnou linku bez přiděleného veřejného čísla nemám a tak možnosti takové linky neznám. Možná nesprávně chápu větu "...více linek v síti sdílí jedno veřejné číslo...".

Pokud ten zákazník má jediné veřejné číslo tak ostatní jeho linky žádné veřejné přidělené nemají a tedy by se mu zobrazovala linka (tak jak to chce).
Splichal
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. zář 2013 7:38:23

Re: Co se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od Splichal »

Ja vyuzivam CLIP k hlasovemu oznameni z "domaci automatizace" aby vsichni vedeli i bez zkoumani telefonu kdo vola.
Pouzivam k tomu VOIP branu IAD162 a z ni vyvedeny DTMF signal toho CLIPu ktery se pak zpracovava...
Pokazde kdyz to nejak nastavim dojde k nejake zmene a prenasi se pak tim DTMF neco jineho :-(
Dokud se prenasela bud verejna nebo vnitrni cisla tak to jeste vzdy slo v obsluznem programu prepsat,ale ted to vypada,ze se prenasi "jmeno CLIP" a to je cislo a popisek Odorici zkracene volby. To by bylo i fajn,ale tim DTMF se mi prenasi jednou korektne napr. cislo 8, ale u jinych kontaktu napr. cislo 23 (misto 2) nebo 34 (misto 3) :-(
Reseni je smazat rychle kontakty a pak se prenasi tel. cislo...Ale netusite nekdo v cem by mohl byt problem?
Na displeji telefonu (Gigaset) je samozrejme vse v poradku - me jde jen o ty DTMF kody lezouci z IAD162.

--
Splichal
jan.hradil
Příspěvky: 51
Registrován: stř 03. dub 2013 22:13:31

Re: Co se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od jan.hradil »

Zdravím,
a nevím jestli můj problém patří právě sem... Ale mám jisté podezření, že ano. Na Nokia C3-00 mi v poslední době nevyzvání příchozí hovory skrz internet od odoriku (tj. ty, co přijdou skrz VoIP). Telefon bliká, ale nezvoní.

Poté, co jsem nenašel žádné oddělené nastavení pro vyzvánění pro GMS a VoIP hovory, tak jsem přepnul účet na ha-loo a příchozí hovory normálně vyzvání.

Nemůže toto způsobovat ona nová funkcionalita ze 4. listopadu?
ZdePri
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. srp 2013 14:00:47

Re: Co se má zobrazit volajícímu při vytáčení v síti

Příspěvek od ZdePri »

Na Nokia C3-00 mi v poslední době nevyzvání příchozí hovory skrz internet od odoriku (tj. ty, co přijdou skrz VoIP). Telefon bliká, ale nezvoní.
S touto podivností (na displeji je signalizován příchozí hovor, ale zvuk a vibrace nefungují) jsem se u Nokie také setkal.
NOKIA C3-01 FW:7.51 mi na COMTREND VR3026e normálně zvoní a na RDAA-81 nezvoní (obě WiFi na jedné síti), ale NOKIA C3-01.5 FW:7.58 zvoní normálně na obou.
Na C3-01 načas pomůže reset do výrobního nastavení a obnovení ze zálohy.
Odpovědět