Portace čísla pevné linky od O2

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
xmartin
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. zář 2013 17:50:24

Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od xmartin »

Zdravím.

Za pár dní bych chtěl začít s portací čísla pevné linky od O2 k Odoriku.

Jak taková portace čísla probíhá, je číslo dostupné na původní lince O2 až do okamžiku přepnutí, nebo je tu nějaká prodleva, kdy linka nefunguje?
Taky by mě zajímalo, jestli se jde domluvit na portaci třeba na pátek odpoledne nebo na sobotu.
V průběhu týdne je totiž telefon využíván v podnikání a já bych pak po portaci ještě rád otestoval funkčnost.

Můžu formulář pro portaci donést na pobočku v Brně (nebo k Vám do kanceláře)?
V týdnu jsem obvykle v Brně a tak mi přijde zbytečné posílat formulář dopisem.

---

Ještě mě napadá:
Mění se někdy IP sip.odorik.cz, popř. je na toto předem upozorněno?
Kvůli bugu v uClibc jsem musel na Asterisku pod OpenWRT nastavit IP namísto hostname.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od xsouku04 »

K portaci dochází jen ve všední den v dopoledních hodinách, ale k výpadku by nemělo dojít. Ve všední den je to proto, pokud by náhodou nějaký operátor něco dopletl, aby to mohl rovnou i opravit.

Ip adresa za sip.odorik.cz se měnit nebude.

Ano formulář můžete zanést na pobočku.

Ostatní informace o portaci jsou zde
http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_no ... k_odorikcz
lukfi
Příspěvky: 7
Registrován: stř 11. pro 2013 15:05:48

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od lukfi »

Dobrý den,
chtěl bych si přenést číslo z pevné linky O2, ale na vašich stránkách (tady) jsem našel jen formulář pro výpověď služby. To už mám u O2 zařízené, dostal jsem Číslo výpovědi opuštěného poskytovatele (ČVOP) a bylo mi sděleno, že jej stačí ve lhůtě 60 dnů nahlásit novému operátorovi. Je tedy možné přenést telefonní číslo k Odorik.cz předáním tohoto kódu? A platí v tomto případě cena 1300 Kč, jak je napsáno na webu?
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
ČVOP se zatím pro přenosy pevných čísel nepoužívají, systémy na to nejsou nastavené. Pokud k nám přenášíte číslo, požádal bych Vás o vyplnění formuláře O2 zde:
http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_no ... k_odorikcz
Ten můžete poslat i oskenovaný - samozřejmě s podpisem/razítkem. ČVOP můžete uvést do poznámky. Ostatní informace k přenosu na stránce výše.
Dawe
Příspěvky: 3
Registrován: sob 18. led 2014 15:46:27

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od Dawe »

Dobrý den předpokládám, že formulář o zrušení hlasové služby O2 přenesení pevné linky mohu zaslat na vaší adresu v předstihu bez potvrzení O2 , O2 mě zašle ČVOP na email? ČVOP nepotřebujete počkam až mě O2 potvrdí ČVOP a mohu rezervovat na webu termín portace? da se domluvit na individualním kratším termínu portace meně než 4dny? Nejdřív budu řešit přeměnu ISDN na PSTn řeším pouze jedno hlavní číslo ostatní msn nepotřebujem a potom hned portaci jde mě o příchozí hovory kdy ještě nebude dokončena portace 2 kanaly na isdn což u pstn již nebude . po portaci ihned nastavím paralerní zvonění.Jde o firemního zákazníka Děkuji za info .
Dawe
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
objednat přenos HTS můžeme až ve chvíli, kdy O2 na HTS Vaši ISDN linku převede. Formulář není potřeba nechat potvrzovat od O2 ani není potřeba ČVOP. Můžete mi ho poslat s předstihem. Termín portace u pevných čísel se na webu neobjednává, můžeme se dohodnout, že zadám portaci na nejbližší možný termín. Zkrácení 4 dní portace je možné maximálně na 3 pokud se zadává ráno, ale nelze to 100% zaručit. Už ty 4 dny jsou velmi zkrácené oproti dřívějšku, kdy se portovalo za více něž 2x tak dlouhou dobu.
Jestli tomu dobře rozumím, jde Vám o možnost přesměrování příchozích hovorů na více telefonních přístrojů ve chvíli, kdy už bude linka převedena na HTS. První možnost je linku rozdělit rozdvojkou a používat ji jen pro příchozí hovory, odchozí již provídět z IP telefonů přes nás (pro odchozí hovory nastavím portované číslo ihned). Nebo požádat O2 na těch pár dní o přesměrování hovoru např. na nějaké číslo v naší síti a v našem uživatelském rozhraní přesměrujete hovory na IP telefony nebo adaptéry již přihlášené v naší síti.
Bližší podmínky přesměrování asi nejlépe zjistit u O2: http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-ab ... ovoru.html
Mě můžete kontaktovat na kment(zavinac)odorik.cz.
GATcz
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. led 2016 19:02:03

Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od GATcz »

Zdravím,

na infolince O2 jsem obdržel informaci, že při odchodu od nich mi u ISDN (Tarif O2 Business) neuvolněj k portaci všechny čísla (v mém případě se jedná o 5 čísel), ale pouze jen to hlavní, které de facto nepožívam. Ostatní jsou prý "jejich" a ty mi nedaj. Tímto by mě O2 držela docela v šachu. Je tato informace spravná?

Děkuji za info.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od xsouku04 »

GATcz píše:Zdravím,

na infolince O2 jsem obdržel informaci, že při odchodu od nich mi u ISDN (Tarif O2 Business) neuvolněj k portaci všechny čísla (v mém případě se jedná o 5 čísel), ale pouze jen to hlavní, které de facto nepožívam. Ostatní jsou prý "jejich" a ty mi nedaj. Tímto by mě O2 držela docela v šachu. Je tato informace spravná?

Děkuji za info.
To je nějaký totální nesmysl. ISDN se všemi čísly lze převést hromadně za 2500 Kč všechna. Naopak, pokud byste potřeboval přenést jen jedno číslo, tak je nutné ISDN přeměnit na obyčejnou přípojku s jedním číslem a to lze teprve převést za 1300 Kč.
GATcz
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. led 2016 19:02:03

Re: Portace čísla pevné linky od O2

Příspěvek od GATcz »

xsouku04 píše:
To je nějaký totální nesmysl. ISDN se všemi čísly lze převést hromadně za 2500 Kč všechna. Naopak, pokud byste potřeboval přenést jen jedno číslo, tak je nutné ISDN přeměnit na obyčejnou přípojku s jedním číslem a to lze teprve převést za 1300 Kč.
Děkuji, dnes mi volali z O2 znovu, co jsem včera trval na svém, a omluvili se mi, že vše prodiskutovali s techniky a přenos všech čísel možný je.
Odpovědět