CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od mobilemanic »

Mám takový speciální dotaz na Odorik SIP VoIP - při nastaveném přesměrování (přes paralelní vyzvánění) vidím (na lince kde to zvoní) číslo volajícího a za ním např. >123, což jsou poslední tři číslice PSTN čísla. Díky tomu vidím, na které číslo volající ve skutečnosti volal než ho to přesměrovalo.

Můj dotaz zní: Když si nastavím několik nejznámějších čísel (jakoby společný firemní seznam nejčastěji volajících zákazníků) do rychlých kontaktů, následně při příchozím hovoru správně vidím toto jméno z rychlých kontaktů, nicméně se pak za něj již nevkládá ten textík >123 podle kterého jsem poznal, kam bylo volajícím voláno.

Existuje nějaká možnost používat rychlé kontakty a tedy vidět jméno volajícího, ale při tom stále vidět i informaci o tom ze které linky přesměrování přišlo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od xsouku04 »

Dobrý postřeh. Asi by to přidat šlo, pokud je to žádoucí.
Teorie u toho byla taková, že člověk, s kterým komunikuji pravidelně, už asi ví, na jaké číslo je volat nejlepší. :)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od mobilemanic »

No, pro mne je to užitečné, mám na Asterisku několik front a takhle hned vidím na kterou frontu zákazník volá a tedy co asi pravděpodobně bude chtít. Ono pro fronty se tohle ještě dá v Asterisku udělat snadno, ale mám i čísla která přes frontu nejdou, jedno je přímo linka a nebo přijde hovor přímo z IVR a tam to pak ani v jednom případě přidat neumím. Řešení Odoriku to za mne všechno vyřešilo, kdyby to mohlo být i u těch rychlých kontaktů bylo by to ideální.

No a kdyby to nějakou smutnou náhodou nešlo, tak mi možná alespoň někdo poradí, jak bych upravil CID name u linky, když vyzvání přímo z registrace na extension..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsme to udělali. Prosím otestujte. Je je dobré si rychlé kontakty nepojmenovávat příliš dlouhými jmény, aby se to všechno vlezlo na displej telefonu včetně toho dodatku např. >515.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od mobilemanic »

Zrovna na to koukám a nestačím se divit.. :-) Mnohokrát děkuji, zdá se že to funguje výborně.
basty
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. lis 2013 9:30:30

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od basty »

Dobrý den,

jen pro upresneni, máme VoIP branu zyxel a v ni jedno cislo. Hodlame ted poridit:

https://bezdratove-telefony.heureka.cz/ ... e/#section

nebo

https://bezdratove-telefony.heureka.cz/ ... e/#section


Pokud budu mit na webu ulozene rychle kontakty, tak budou se mi ty jmena ukazovat na techto telefonech?

Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od xsouku04 »

Nevím, ale pokud bych měl hádat, hádal bych ne. Pokud kontaktů není mnoho, dají se naťukat do sluchátka. Řešením by mohlo koupit gigaset s ip základnou.
basty
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. lis 2013 9:30:30

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od basty »

OK, muzete mi tedy doporucit reseni, ktere tohle bude urcite umet? Resil jsem to s p. Kmentem, ale radeji jeste pisu sem.

Jedna se mi o to, aby bylo jednotne misto (na webu fce rychle volby) a pri zavolani od ulozeneho kontaktu se cislo ukaze na disp. bezdratoveho telefonu. Nechci pouzivat uloziste telefonu.

Dekuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od xsouku04 »

Testoval jsem nyní svůj gigaset. Ukazuje mi to na všech originál gigaset sluchátkách. Ale aby se to tam celé vlezlo, může být lepší si koupit nějaké barevné sluchátko s displejem co má lepší rozlišení.

https://voip-telefony.heureka.cz/gigaset-c530-ip/#o=2
basty
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. lis 2013 9:30:30

Re: CLIP / Jméno / Rychlé kontakty

Příspěvek od basty »

OK, takze musi to byt voip brana s dectem alá ten gigaset. To je tedy 100% overene, ze se mi tam ty ulozeny kontakty z webu ukazou.
Pres branu a analogovy decty to tedy fungovat nejpis nebude.

K tomuto tedy pak prikoupim dalsi sluchatko a ty jmena se mi budou ukazovat na obou soucasne...

Jeste jenom dotaz: synchronizace kontaktu s telefonem je mozna nebo ne? Tzn. kontakty co budu mit na webu, tak buduo i v kontaktech v tel?

Díky
Odpovědět