CallBack - číslo příchozího hovoru

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od tonda »

xsouku04 píše:Nechce si mi jim vysvětlovat, že je korektní možnost...
Šlo však o změně napsat například sem a to třeba i s předstihem a/nebo uživatelům využívajícím v posledním měsící callback poslat email...

Můžu nynější stav (číslo 539085588) považovat za zafixovaný nebo čekáte další změny?

Ad: je možné upravit výpis hovorů, aby se tam zobrazovalo též 539085588?
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od v6ak »

Jsem sice rád za tuto změnu, ale taky bych uvítal, kdybyste mi dali vědět. Volal jsem zpětným voláním, hovor byl z jiného čísla a přemýšlel jsem, co to znamená. Jestli mi náhodou nezavolal někdo jiný z pevné linky. Pak mi došlo, že by to asi netůtalo (standardní příchozí hovor by se rovnou spojil), ale přecejen jsem si byl trošku nejistý, komu se vlastně dovolám...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

Pokusíme se to ještě směrem k T-mobile vysvětlit.
m142857
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 02. čer 2016 11:39:04

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od m142857 »

xsouku04 píše:T-mobile si stěžoval, že se mu nelíbí, když je číslo volaného i volajícího to stejné číslo. Nechce si mi jim vysvětlovat, že je korektní možnost, tak jsme jim udělali radost a pro tento případ dáváme číslo 539085588 jako číslo volajícího. Je to v podstatě jen kosmetická záležitost, protože na číslo, které vidí volaný, to nemá vliv.
Ve výpisu je to OK, protože to opravujeme až směrem k "nechápajícímu" operátoru.
Doufám, že to časem někdo těm nechápajícím molochům vysvětlí, že s funkcí CLIP je možné si volat sám sobě.
Právě jsem hloubal nad tím, jak se asi bude tvářit operátor XYZ na to že na číslo ABC v jeho síti jde ze sítě Odorik hovor z čísla ABC. Uklidnlilo mě, když jsem nalezl toto posvěcení z nejvyšších míst. :)

Totiž, asi došlo k nějaké další změně a já vidím u příchozího hovoru na ABC opravdu to CLIP nastavené (T-M) mobilní číslo ABC (A ne 539...) Předchozí chování jsem nelěl možnost zažít.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xtonda »

Mě by zas dávalo smysl aby číslo, ze kterého mi přichází zpětný hovor, bylo to čísla na které se pokouším volat. Pak bych přímo v historii telefonu viděl kdy sem s kým telefonoval.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Mě by zas dávalo smysl aby číslo, ze kterého mi přichází zpětný hovor, bylo to čísla na které se pokouším volat. Pak bych přímo v historii telefonu viděl kdy sem s kým telefonoval.
Tohle by ale nemohlo být, pokud byste takto volal na číslo mimo EU. Protože to by pak byla úplně zbytečně vyšší cena. Cena propojovacího poplatku při volání do ČR na mobil totiž záleží na tom, odkud se volá.
Další problém je, že takto by mohl někdo v noci někoho prozvánět pod úplně cizí identitou. A ti lidi by se pak pohádali, kdo komu vlastně v takto nevhodnou dobu volá. A on by to byl nějaký záškodník na internetu ...
Odpovědět