CallBack - číslo příchozího hovoru

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od tonda »

Dobrý den,

v případě call back byl dříve příchozí hovor z čísla mé linky (případně CLIP k němu přiřazenému). Od dnes je příchozí hovor z čísla 539085588. Můžete prosím vrátit chování zpět.

ID hovoru: 102994758 (ve výpisu je však vše postaru)

Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

T-mobile si stěžoval, že se mu nelíbí, když je číslo volaného i volajícího to stejné číslo. Nechce si mi jim vysvětlovat, že je korektní možnost, tak jsme jim udělali radost a pro tento případ dáváme číslo 539085588 jako číslo volajícího. Je to v podstatě jen kosmetická záležitost, protože na číslo, které vidí volaný, to nemá vliv.
Ve výpisu je to OK, protože to opravujeme až směrem k "nechápajícímu" operátoru.
Doufám, že to časem někdo těm nechápajícím molochům vysvětlí, že s funkcí CLIP je možné si volat sám sobě.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od TKlf »

No a nebylo by lepší, kdyby se mi hovor vracel s číslem, které čekám jako zpětně volání?
Lepší číslo volaného než toto, když už se s tím děláte. Já si nechával přidávat volana a volající čísla do kalendáře. Do ted sem přepisoval, budu asi dal, ale když to predelavate, tak by třeba šlo toto změnit.

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

TKlf píše:No a nebylo by lepší, kdyby se mi hovor vracel s číslem, které čekám jako zpětně volání?
Lepší číslo volaného než toto, když už se s tím děláte. Já si nechával přidávat volana a volající čísla do kalendáře. Do ted sem přepisoval, budu asi dal, ale když to predelavate, tak by třeba šlo toto změnit.

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Obecně číslo volaného to být nemůže, protože kdyby to číslo, koho voláte, bylo mimo EU, tak bychom za ten příchozí hovor na mobil platili mnohonásobně více. Je to nový výmysl od srpna, kdy cena terminace závisí na tom, odkud se volá. Pravděpodobně proto nyní nově zkoumá T-mobile a možná i jiná čísla volajícího, aby se přesvědčili, jestli jim náhodou neutíkají nějaké peníze.

Ale mohli bychom udělat to, že by to bylo číslo volaného, pokud je číslo volaného číslem v EU a v případě, že číslo volaného je mimo EU, by to bylo vyhrazené číslo ústředny 539085588.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od TKlf »

Díky za vysvětlení, ale na místní by to byt mohlo?

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel tato varianta má zase jednu chybu v tom, že se tím dají lidé obtěžovat. Vy totiž můžete iniciovat hovor, aby to vypadalo, že volá volaný, který ale ve skutečnosti nevolá.
A pan zlomyslník by mohl spojit dva lidi třeba ve 3 hodiny a ráno a ti se pak v noci pohádají o to, kdo vlastně komu volal.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od TKlf »

OK, rozumim. Díky


Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od Pub.lbc »

tonda píše: v případě call back byl dříve příchozí hovor z čísla mé linky (případně CLIP k němu přiřazenému). Od dnes je příchozí hovor z čísla 539085588. Můžete prosím vrátit chování zpět.
zaujalo mě to vzhledem k mému využívání callbacku i obráceně (tj ústředna volá nejdříve volaného a pak teprve mě).

Nevím zda jde o záměr, ale toto chování jsem nyní ověřil při callbacku i na dvou mobilních číslech zcela mimo T-mobile (jeden Oskarta, druhý Vodafone)
Dle mého pozorování je chování následující:
- číslo A = GSM a zároveň clip na Nomad Odorik pro který je generován Callback požadavek
- číslo B = GSM nesvázáno s Odorikem
- číslo C = GEO Odorik
- šíslo U = číslo ústředny 539...
- Callback X(V) -> Y(W) ústředna volá 1. X se zobrazením čísla V, následně Y se zobrazením čísla W

1)Callback přímý GSM - GSM
A(U) -> B(A), pokud hovor na A odmítnu, následuje po chvíli prozvonění na A (ale s identifikací A)
2) Callback zpětný GSM - GSM
B(A) -> A(A)
3) Callback přímý GSM - VOIP
A(U) -> C(A), pokud hovor na A odmítnu, následuje po chvíli prozvonění na A (ale s identifikací A)
4) Callback zpětný VOIP - GSM
C(A) -> A(A)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

Záleží, který dodavatel je použit na spojení konkrétního hovoru. Jeden z dodavatelů si stěžoval, tak jsme provedli pro něj to nahrazení. Ostatní si zatím nestěžují, tak to necháváme.
To jestli se jedná o číslo T-mobile nebo jiné běžně nepoznáme, nemáme přístup k databázi mobilních přenesených čísel, neb za přístup se platí a je to pořádná trafika.

Známí si na číslo 539085588 zvyknou, neznámým raději přes obrácený callback nevolejte.
incof
Příspěvky: 27
Registrován: stř 13. bře 2013 21:34:55

Re: CallBack - číslo příchozího hovoru

Příspěvek od incof »

A nebylo by vhodne jako identifikaci pro prvni prichozi cast callbacku pouzit cislo nomadicke/geo, ktere je nutne mit u linky prirazene pro aktivaci CLIPu?
Pak bych volal sam sobe s nomad/geo cislem a odchozi cast by mela identifikaci CLIPem.
Odpovědět