blokování CLIP

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: blokování CLIP

Příspěvek od v.kopp »

xsouku04 píše:Já myslím, že to pořád nejde, ale je to dobrý nápad na zlepšení.
Do rychlých voleb dát na konec *3 opravdu správně funguje - zkoušel jsem to.
Třetí linka u mne má CLIP na mobil kdežto aktuální linka má svoje veřejné číslo bez předefinování.

Problém vidím ale jinde. Kdyby uživatel chtěl aby se jen několik hovorů chovalo jako volání z jeho mobilu a všechny ostatní jako volání z pevné linky tak je jasné jak to udělat.
Ale on to potřebujete obráceně. Skoro všechny hovory mají vypadat jako z jeho mobilu a jen několik hovorů má vypadat jako hovory z čísla které je k aktuální lince přiřazené.

A k tomu by bylo potřeba nastavit CLIP od druhé linky téhož uživatele tak, aby to vypadalo jako by volal z čísla které je přiřazené první lince.
První linka pak má CLIP na číslo mobilu (to už uživatel má) a druhá linka CLIP na veřejné číslo od linky první (jde toto udělat??).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: blokování CLIP

Příspěvek od Pitomec »

v.kopp píše:
xsouku04 píše:Já myslím, že to pořád nejde, ale je to dobrý nápad na zlepšení.
Do rychlých voleb dát na konec *3 opravdu správně funguje - zkoušel jsem to.
Třetí linka u mne má CLIP na mobil kdežto aktuální linka má svoje veřejné číslo bez předefinování.

Problém vidím ale jinde. Kdyby uživatel chtěl aby se jen několik hovorů chovalo jako volání z jeho mobilu a všechny ostatní jako volání z pevné linky tak je jasné jak to udělat.
Ale on to potřebujete obráceně. Skoro všechny hovory mají vypadat jako z jeho mobilu a jen několik hovorů má vypadat jako hovory z čísla které je k aktuální lince přiřazené.

A k tomu by bylo potřeba nastavit CLIP od druhé linky téhož uživatele tak, aby to vypadalo jako by volal z čísla které je přiřazené první lince.
První linka pak má CLIP na číslo mobilu (to už uživatel má) a druhá linka CLIP na veřejné číslo od linky první (jde toto udělat??).
Jenomže to jsou pouze hovory jeho zákazníkům, tj. obslouží si je dotyčný výhradně sám. Navíc Gigaset A580IP je 6-ti linkový, takže tam to jde udělat úplně v pohodě i připojením další linky přímo.
Obrázek
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: blokování CLIP

Příspěvek od v.kopp »

Pokud je to tak pak jediný problém je jak zrušit CLIP (který je přenastavený na mobil) a vrátit původní originální číslo pevné linky. To jde udělat?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: blokování CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

v.kopp píše:Pokud je to tak pak jediný problém je jak zrušit CLIP (který je přenastavený na mobil) a vrátit původní originální číslo pevné linky. To jde udělat?
Mluvili jsme o tom minulý týden, zrušit clip by moho jít přidáním suffixu *0. Myslím ale, že to ještě není, podrobnosti ví kolega Kovik.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: blokování CLIP

Příspěvek od xtonda »

Pořiď si u Odorik další linku, přiřaď jí nomadické číslo a nastav na ní CLIP mobilu a na původní lince ho zruš. V Gigasetu si nastav jako další tuto linku a nastav ji jako výchozí. V dialplanech si nastav pro která čísla/prefixy se nemá použít tato výchozí linka, ale ta původní s geografickým číslem.

Výhoda: z telefonu lze volat normálně bez jakéhokoliv dekorování čísel. Nevýhoda: volání na čísla nezadaná v dial planu se stále bude tváři jako z tvého mobilu i když to nemusí být žádoucí.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: blokování CLIP

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
XXXXXXXXX*0 pro zruseni CLIPu na zakaznicke proxy sip.odorik.cz je pripravene.
Funkce zacne fungovat po nocnim restartu.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: blokování CLIP

Příspěvek od achil »

xtonda píše:Pořiď si u Odorik další linku, přiřaď jí nomadické číslo a nastav na ní CLIP mobilu a na původní lince ho zruš. V Gigasetu si nastav jako další tuto linku a nastav ji jako výchozí. V dialplanech si nastav pro která čísla/prefixy se nemá použít tato výchozí linka, ale ta původní s geografickým číslem.

Výhoda: z telefonu lze volat normálně bez jakéhokoliv dekorování čísel. Nevýhoda: volání na čísla nezadaná v dial planu se stále bude tváři jako z tvého mobilu i když to nemusí být žádoucí.
Díky, tohle je co se týče A580IP a to bych uměl, ale co s tou PAP2T ? (Mám na ní k dispozici jen jednu linku)
kovik píše:Dobry den,
XXXXXXXXX*0 pro zruseni CLIPu na zakaznicke proxy sip.odorik.cz je pripravene.
Funkce zacne fungovat po nocnim restartu.
Už se těším. Díky
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: blokování CLIP

Příspěvek od xtonda »

PAP2T bohužel neznám.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: blokování CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

XXXXXXXXX*0 pro zruseni CLIPu by už mělo fungovat.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: blokování CLIP

Příspěvek od achil »

Hurá. Díky. Při vytukání na klávesnici A580IP XXXXXXXXX*0 tu funguje. Zkrácená volba v odoričím účtu to neumí. Tam se automaticky doplní před číslo 00420. Z telefonu v PAP2T to nešlo, tak jsem doplnil do dial plánu xxxxxxxxx*x a také již funguje.
Odpovědět