Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od v.kopp »

kapetr píše: - při volání z VoIP klienta (SW) to funguje: volám-li číslo XXXXXXXXX*0, tak se mu zobrazí jako volající VoIP číslo, jinak (bez *0) číslo mobilu, ale
- při callbacku to bohužel nefunguje :-(. Ať se sufixem či bez něj, stejně se ukazuje CLIP mobilu.
Jde to v současné době docílit dvojím nadefinováním callback. Jedno bude na linku která má nastaveno CLIP na mobil a druhá linka je ta na kterou mám navěšen svůj domácí VOIP telefon.
Podle toho přes kterou linku callback aktivuji se pak budu druhé straně jevit.
Vyzkoušeno - funguje.

Nevím jestli jde nastavit u "chytrých telefonů" aktivaci callback dvěma různými způsoby a využívat přitom telefonní seznam v mobilu.
Já mám hloupý telefon a spoléhám se na rozumné (logické) očíslování rychlých voleb Odorik. Callback mám v mobilu nadefinovaný jako AAodorik (aby číslo bylo v seznamu určitě první) a komu volám určím zadáním 1 - 2 číslic (pořadí v rychlých volbách). Zadat dvě číslice (když si je pamatuji) je rychlejší než listovat adresářem v mobilu a hledat komu volám.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od kapetr »

Bohužel nerozumím.

Jde mi o to, abych při aktivaci callbacku z mobilu mohl určit, zda volaný uvidí CLIP mobilu nebo CLIP VoIP čísla, jež má v paral. vyzvánění opět ten mobil => aby se v obou případech volaný zpět dovolal na můj mobil.

Rýsuje se mi nápad, jak toho docílit 2 linkami (žel s různými VoIP čísly), ale to myslím není to, co myslíte Vy.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od v.kopp »

kapetr píše: Rýsuje se mi nápad, jak toho docílit 2 linkami (žel s různými VoIP čísly), ale to myslím není to, co myslíte Vy.
Je to asi přesně to co myslíte vy.
Máte mobil třeba s číslem 602 xxx xxx (tedy od o2).
U Odorik jeden účet, má dvě linky, pro každou z nich je připojeno veřejné číslo (jedno geografické třeba jižní Čechy 399 xxx xxx a druhé nomadické 910 xxx xxx). Nomadické má nastavený CLIP na mobil. Geografické nemá předělaný CLIP nikam a je přesměrované na mobil.
Přes obě linky jde volat pomocí callback.
Když voláte callback přes 910 xxx xxx tak volající vidí že mu volá číslo 602 xxx xxx.
Když voláte callback přes 399 xxx xxx tak volající vidí že mu volá číslo 399 xxx xxx.

Náklady jednorázové na pořízení:
35,- Kč (druhá linky 5,- nomadické číslo 10,- geografické 20,-)

Provozní náklady:
1,18 Kč/min za volání pomocí callback na mobil v česku
0,59 Kč/min příchozí hovory na číslo 399 xxx xxx - platíte přesměrování

Pokud utratíte v průběhu dvou roků celkem nejméně stovku (tedy asi 4,- Kč/měsíc) tak se nedostanete do stavu "nepoužívaný účet" a nezačne pak nabíhat žádný měsíční poplatek.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od kapetr »

Ano - tak myslíme oba totéž.

Jen se chci zeptat, jestli i stejně řešíme vyvolání callbacku přes ta VoIP čísla (což jsem primárně realizoval za účelem možnosti použít prefixy (nahrávání, hlasitost, ...)).
Já to řeším (krkolomně) tak, že mám přednastavený callback (který prozváním z mobilu), který spojí to VoIP číslo (přesměrované na mobil + prefixy) s ničím (=automat: kam chci volat). Třeba jestli vás nenapadlo něco přímočařejšího.

To mám zatím na 1 lince/VoIP čísle. A teď bych přidal linku druhou. Jak správně píšete - jedna s CLIP-em, druhá bez.

Pozn.: To volání bez CLIP-u jsem chtěl pro potencionálně "důležité" případy (např. lékaře, banky, ...) - aby když mi případně zavolají zpátky, tak aby se mi hovor nahrál. I za cenu, že budu platit za příchozí hovor těch 59hal/min.

Můj závěr: nejlepší by jistě bylo, kdyby Odorik upravil CALLBACK tak, aby na něm šlo bez podobných hacků používat většinu funkcionalit jako při přímých hovorech. Tedy zejm. ty prefixy a sufixy. Už to roky leží ve vzduchu, ale zřejmě je to nějak realizačně složitější, jinak by to jistě už Odorik dávno spravil.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od v.kopp »

kapetr píše:Ano - tak myslíme oba totéž.
Uniklo mi že chcete volání bez CLIP použít ke specielním případům (např. nahrávání hovoru).
Myslel jsem si že to chcete pro úzkou skupinu známých pro které je výhodnější volat na geografické číslo než na mobil.

Já doma nedělám žádné složitosti. Máme 3 linky.
1. linka VOIP telefon doma
2. a 3. linka mají CLIP na mobil můj a na mobil manželky.

Využití linky 2. a 3. je dvojí:
1) pro callback z mobilu
2) když voláme z domova z VOIP telefonu - pokud potřebujeme - tak se umíme pro druhou stranu tvářit že voláme z mobilu mého nebo manželky (jen přidat *2 nebo *3)
Podobně umím při volání z mobilu se pro druhou stranu tvářit jako bych volal z domácího VOIP (pomocí callback přes linku 1.)
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od kapetr »


ad 2)

Mně to teda vůbec nefunguje. Schválně jsem si koupil číslo i pro 2. linku.
1. linka = 910yyyyyy + CLIP na mobil 723xxxxxx => 723xxxxxx
2. linka = 910zzzzzz + bez změny => 910zzzzzz

Volám z VoIP adaptéru + DECT (zkoušeno i ze SW klienta z počítače - tentýž výsledek):
A/ připojen adaptérem/SW na linku 1
- volám mobil -> vidí 723xxxxxx = OK
- volám mobil*2 -> opět vidí 723xxxxxx = ? ERR - měl by přece vidět CLIP 2. linky, tedy 910zzzzzz

B/ připojení na linku 2
- volám mobil -> vidí 910zzzzzz = OK
- volám mobil*1 -> opět vidí 910zzzzzz = ? ERR - měl by přece vidět CLIP 1. linky, tedy 723xxxxxx

(v A i B jsem zkusil vždy obě přípony - *1 i *2)

Čili - posfixy *1 ani *2 jsou zcela bez efektu - i při přímém VoIP volání, nejen při CB ?!

Jak to, že Vám se daří zobrazit volanému CLIP linek volbou těch přípon ?

P.S.:
- zkusil jsem zkrácené (*1, *2) i úplné (*4nnnnn, *6ooooo) sufixy
- ve výpisu volání se sufixy nijak neprojeví - ukazuje vždy tu linku, ke které je přihlášeno (sufix sem, sufix tam)


EDIT - částečně VYŘEŠENO:
Vyhledáváním fráze: "Volání přes jinou linku" ve fóru jsem narazil na mně dosud neznámý fakt, že je ještě nutné povolit sdílení identifikace mezi linkami!
Moje chyba, že jsem to nevěděl, nicméně by tato informace na 100% měla být uvedena v http://www.odorik.cz/w/volani_pres_jinou_linku.
Prosím o doplnění wiki. Děkuji.

Avšak v Call Backu, o který nám zde běží,to, zdá se, stejně nefunguje :-/

Zdravím.
jarek72
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. črc 2011 20:24:36

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od jarek72 »

Chtel jsem se zeptat zda uz je nejak moznost aby u callback bylo videt moje cislo? Hodne lidi kterym volam dela problem zvednout hovor zacinajici 9xx. Treba pres callback u voocall to funguje normalne.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od kapetr »

Pokud vám jde o běžné nastavení CLIPu mobilu, tak to samozřejmě jde - viz 2. příspěvek v tomto vláknu.
jarek72
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. črc 2011 20:24:36

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od jarek72 »

To samozřejmě mám. Ale pokud volám především na T-Mobile tak se moje mobil.číslo nezobrazí.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Call back z mobilu - cislo, ktere vidi volany

Příspěvek od kapetr »

To je divné - to asi bude něco specifického. Zkuste kontaktovat přímo Odorik.
Odpovědět