Zobrazovani cisla 910119999 po aktivaci linky

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
CraZ
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17. dub 2015 8:58:59
Bydliště: Brno

Zobrazovani cisla 910119999 po aktivaci linky

Příspěvek od CraZ »

Dobry den,

nenasel jsem nikde odpoved ani na internetu, ani tady foru.

Aktivoval jsem si dve nove linky - jedno nomadicke cislo, ktere budu pouzivat na druhem mobilnim telefonu, druhe geograficke, ktere mam nastavene na svem Gigasetu domu.

U toho nomadickeho cisla jsem si pozadal o CLIP sveho mobilniho cisla a cekam na SMS - chapu to tak, ze do te doby se mi zobrazuje puvodni nomadicke cislo 910xxxxxx.

Geograficke cislo vsak zadnou aktivaci pres SMS nevyzaduje, CLIP (resp. to spravne geograficke cislo) se v nastaveni linek spravne zobrazuje, ale presto cislo volajiciho vzdy zobrazuje 910119999.

Delam nekde neco spatne nebo to nejakou dobu trva? Proc a za jak dlouho se mi muze zobrazovat spravne geograficke cislo?

Prikladam jeste svoje nastaveni linek.

Dekuji.
Přílohy
Odorik-linky.png
Odorik-linky.png (23.5 KiB) Zobrazeno 3441 x
Siemens Gigaset C470 IP
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazovani cisla 910119999 po aktivaci linky

Příspěvek od xsouku04 »

Nic špatně neděláte. To nově nastavené geografické číslo se špatně přeneslo na naši proxy - což se výjimečně stane. Normálně je to okamžitě.
Aby se proxy nemusela při každém hovoru dívat do databáze, má u sebe v paměti tabulku těchto čísel, která ale nebyla správně aktualizována poté, co jste si zakoupil geografické číslo.
Možná řešení jsou dvě. Počkat do druhého dne (nebo prostě několik hodin) - kdy vyprší platnost tabulky. Načtou se pak čerstvá data. Nebo vypnout zapnout protokol SIP u dané linky. Omlouváme se za zmatky.
CraZ
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17. dub 2015 8:58:59
Bydliště: Brno

Re: Zobrazovani cisla 910119999 po aktivaci linky

Příspěvek od CraZ »

Diky za odpoved a informaci. Vyzkousim, jak budu na miste.

Jeste me napadlo, zda to nahodou nemohla byt mozna pricina - jak jsem linku vytvoril, tak jeste nez jsem ji priradil verejne geograficke cislo, tak jsem provedl prvni hovor (tam jsem cislo 910119999 ocekaval a je to spravne). Pak jsem k lince priradil to geograficke cislo, ale toho uz jsem se nezbavil a zobrazuje se nadale.
Siemens Gigaset C470 IP
Odpovědět