Propagace odorik - pro cestovatele mimo EU

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Propagace odorik - pro cestovatele mimo EU

Příspěvek od superweb »

Celkem jsem si oblibil Vasi sluzbu callback s vlastnim CLIP a presmerovani Vasi pevne linky na zahranicni mobil s tim, ze na tu pevnou presmeruji svuj cesky mobil. Pouzivam parkrat rocne, ale i tak to setri nemale penize. Doporucuji i znamym a semtam v nejake diskuzi o predrazenem roamingu.
Muj dotaz neni technicky ale spis legislativni. Je to vlastne legalni, kdyz si ceskou pevnou linku presmeruji na zahranicni mobil a kdyz volam pres callback s podstrcenym clipem?
Jde mi o to jak moc se mohu verejne o teto kombinaci Vasich sluzeb zminovat, aby nedoslo k nejakemu omezeni techto sluzeb kvuli vetsimu zajmu a ukrajovani roamingoveho kolace nasi velke trojce :)
Pokud je vse ok, zvazil bych i zverejneni clanku na toto tema na pomerne navstevovanem cestovatelskem serveru se zamerenim na "low-cost cestovani"
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace odorik

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji za zájem. Vše je v pořádku. Vše, co poskytuje Odorik.cz ,jsou běžné služby, akorát poskládány a ovládány takovým způsobem, že lze docílit různých zajímavých neobvyklých možností při jejich kombinaci.
Službu CLIP nabízí v EU kdekdo. Např. i takový Skype. A to často i snadněji zneužitelným způsobem než Odorik.cz.
Ledy se hnuly a nyní se má všeobecně za to, že číslo patří jeho uživateli a ten je smí používat i při volání přes jiného operátora. Ještě před pěti lety si většina právníků velkých telekomunikačních firem v ČR myslela, že je to vážné zneužití čísel.
Pod tlakem zvyklostí jinde v EU ale i ČTÚ se vyjádřil, že je to v pořádku. Jaké jiné číslo by měl vidět volaný, než skutečné číslo volajícího, na které se dá dovolat zpět?

Asi by na to chtělo udělat návod. Článek by se jistě nějakým cestovatelům, co jezdí mimo EU na delší dobu, určitě hodil.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Propagace odorik

Příspěvek od michaels »

Když už jsme u toho.
Je možné použít jako CLIP číslo jiného VoIP operátora (jehož jsem také vlastníkem)?

Jde o to, že tchánovi jsem kdysi zřídil mikrotech.cz, ale chtěl bych nějak přejít k Odorikovi, ale aby si nemuseli měnit číslo ..
Jako poslední možnost je převedení čísla za 900,- ale to se mi moc nechce ....

Díky

Michal
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace odorik

Příspěvek od xsouku04 »

michaels píše:Když už jsme u toho.
Je možné použít jako CLIP číslo jiného VoIP operátora (jehož jsem také vlastníkem)?

Jde o to, že tchánovi jsem kdysi zřídil mikrotech.cz, ale chtěl bych nějak přejít k Odorikovi, ale aby si nemuseli měnit číslo ..
Jako poslední možnost je převedení čísla za 900,- ale to se mi moc nechce ....

Díky

Michal
Ano, také na požádání. Pokud Vaše voip zařízení nedovoluje registraci u dvou různých operátorů, můžete registrační údaje zadat u nás a my vám nasměrujeme příchozí hovory na Váš Voip telefon u nás. Pokud to ale nemá nějaké zvláštní důvody, doporučuji tohle jen dočasně třeba na 3 roky, než si všichni zvyknou na nové číslo. Pak to CLIP ani není potřeba.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Propagace odorik - pro cestovatele mimo EU

Příspěvek od Kristovec »

superweb píše:Celkem jsem si oblibil Vasi sluzbu callback s vlastnim CLIP a presmerovani Vasi pevne linky na zahranicni mobil s tim, ze na tu pevnou presmeruji svuj cesky mobil. Pouzivam parkrat rocne, ale i tak to setri nemale penize. Doporucuji i znamym a semtam v nejake diskuzi o predrazenem roamingu.
Muj dotaz neni technicky ale spis legislativni. Je to vlastne legalni, kdyz si ceskou pevnou linku presmeruji na zahranicni mobil a kdyz volam pres callback s podstrcenym clipem?
Jde mi o to jak moc se mohu verejne o teto kombinaci Vasich sluzeb zminovat, aby nedoslo k nejakemu omezeni techto sluzeb kvuli vetsimu zajmu a ukrajovani roamingoveho kolace nasi velke trojce :)
Pokud je vse ok, zvazil bych i zverejneni clanku na toto tema na pomerne navstevovanem cestovatelskem serveru se zamerenim na "low-cost cestovani"
Propagaci lze dělat i upozorněním na Odorikův web v těch zemích,v jejichž jazyku se web vyskytuje,например на Украине ;) .Nebo nošením Odorik triček,to dělám já .
mytonda
Příspěvky: 17
Registrován: stř 22. čer 2016 18:51:27

Re: Propagace odorik - pro cestovatele mimo EU

Příspěvek od mytonda »

Asi by na to chtělo udělat návod. Článek by se jistě nějakým cestovatelům, co jezdí mimo EU na delší dobu, určitě hodil. Zájem by byl a určitě by potěšil méně technicky zdatné nebo seniory. Na fintu z přesměrováním na pevnou linku nějak nemohu přijít. :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace odorik - pro cestovatele mimo EU

Příspěvek od xsouku04 »

mytonda píše:Asi by na to chtělo udělat návod. Článek by se jistě nějakým cestovatelům, co jezdí mimo EU na delší dobu, určitě hodil. Zájem by byl a určitě by potěšil méně technicky zdatné nebo seniory. Na fintu z přesměrováním na pevnou linku nějak nemohu přijít. :(
Čeští mobilní operátoři nedovolují hovor přesměrovat přímo do zahraničí. A kdyby to dovolili, bylo by to moc drahé. Proto přesměrujete hovor na číslo u Odorik (běžná cena hovoru do ČR na pevnou - bere se z volných minut) a teprve to odoričí číslo přesměrujete do zahraničí na místní číslo, které si tam na cestu pořídíte. (naše internetová cena)
Výsledek je, že se na vaše české mobilní číslo dovolají všichni, jak jsou zvyklí, a vy připlácíte jen přesměrování po ČR + internetovou cenu do volané země. Rodina může volat přímo na Vaše odoričí číslo, čímž můžete ušetřit za jedno přesměrování.
Odchozí hovory děláte přes internet nebo přes zpětné volání. Tedy výsledek je takový, že nikdo nepozná že nejste v ČR, přitom ale utrácíte řádově podobné částky, jako byste byl v ČR. Vy jste ale někde hodně daleko...
Odpovědět