Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mail

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
Drecker
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. bře 2017 8:38:02

Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mail

Příspěvek od Drecker »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli je monžné nějak zřídit "virtuální" linku/číslo, které bude efektivně pouze přijímat SMS a přeposílat je na zadaný e-mail, popř. co je k tomu potřeba udělat?

Děkuji
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mai

Příspěvek od aplet »

Podle mně to možné je ale pokud vím český operátori dělají problém když je sms odeslána přes internet.
Drecker
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. bře 2017 8:38:02

Re: Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mai

Příspěvek od Drecker »

A víte případně, jak toho dosáhnout?
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mai

Příspěvek od aplet »

to nevím ale jistě se zde někdo najde kdo to bude vědět.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mai

Příspěvek od mobilemanic »

Existuje třeba mobilem.cz, dostanete sdílené číslo a svou předponu jak musí sms začínat. Sms ve správném formátu vám pak přijde na email nebo http api. Jestli umí poskytnout i vyhrazené číslo to nevím, to by ale určitě už nebylo zdarma.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mai

Příspěvek od xsouku04 »

Jistě by na to mohla existovat nějaká androidí aplikace. Pak by stačilo si vyhradit nějaký starší android telefon klidně se špatnou baterkou a poškrábaným/ne úplně ideálně reagujícím displejem, ten mít pořád v nabíječce a na wifi. Ona aplikace by mohla obsluhovat jak příchozí tak odchozí SMS a přeposílat je třeba na mail. Telefon by mohl být na dálku přístupný přes wifi..
Jediné slabé místo je android samotný případně spolehlivost oné aplikace, který by se mohl čas od času nějak kousnout, ale myslím, že by to mělo být snesitelný, zvláště když máte někoho poblíž, kdo by to mohl v případě potřeby restartovat.

Jinak to mobilem.cz je dobrá služba, pokud tím chcete něco ovládat. Ale pro veřejnost to moc není, protože ti mohou první klíčové slovo plést. Kdysi jsem tím objednával callback.
nemamradregistrace
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. srp 2019 17:31:40

Re: Virtuální linka pro přijímání SMS a přeposílání na e-mai

Příspěvek od nemamradregistrace »

Dobry den,
tato sluzba by se mi hodila az tak moc, ze jsem si kvuli tomuto komentari dokonce i vytvoril registraci.

Nebylo by mozne zaregistrovat virtualni mobilni cislo, aby na nej sms chodily normalne? Resit to pres android je hrozne (aplikace se obcas zasekne a clovek to zjisti az za par tydnu a podobne) a na strankach mobilem.cz pisi, ze konci.

Dekuji za informace.
Odpovědět