CLIP - přenos jména

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

CLIP - přenos jména

Příspěvek od osmdesát »

Všiml jsem si, že CLIPem se mohou přenést dva údaje - volající číslo a k němu náležející jméno - textový řetězec.
Zajímavé je, že to funguje i při příjmu analogovým telefonem, který CLIP podporuje, připojeným pomocí VoIP adaptéru.
Pakliže v nastavovači Odoriku zapnu u linky v nastavení SIPu formát +420xx, pošle mi to na telefon dva údaje - na místě čísla číslo volajícího ve formátu 00420 a na místě jména totéž číslo ve formátu +420. Při nastavení formátu 00420 to pošle na telefon jen údaj čísla 00420, jméno je prázdné.
Tomuhle nerozumím. Jaký to má význam, když číselné pole obsahuje pokaždé 00420xxx (asi tedy znaménko plus nepodporuje?)
Pokud volá číslo shodné s položkou odorikového tel. seznamu, zobrazí se na místě jména jméno účastníka uložené v tomto seznamu. To je praktické.

Šlo by to udělat i naopak? Tj. že by vaše ústředna poslala při odchozím volání v CLIPu kromě čísla i moje jméno a toto jméno by pak viděl volaný, i kdyby mě neměl ve svém tel. seznamu? Dalo by se to nějak protlačit i na volaný mobil například? Pokud přenos jména a čísla v CLIPu podporují i novější analogové telefony, určitě to podporuje i GSM standard?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP - přenos jména

Příspěvek od xsouku04 »

osmdesát píše:Všiml jsem si, že CLIPem se mohou přenést dva údaje - volající číslo a k němu náležející jméno - textový řetězec.
Zajímavé je, že to funguje i při příjmu analogovým telefonem, který CLIP podporuje, připojeným pomocí VoIP adaptéru.
Pakliže v nastavovači Odoriku zapnu u linky v nastavení SIPu formát +420xx, pošle mi to na telefon dva údaje - na místě čísla číslo volajícího ve formátu 00420 a na místě jména totéž číslo ve formátu +420. Při nastavení formátu 00420 to pošle na telefon jen údaj čísla 00420, jméno je prázdné.
Tomuhle nerozumím. Jaký to má význam, když číselné pole obsahuje pokaždé 00420xxx (asi tedy znaménko plus nepodporuje?)
Pokud volá číslo shodné s položkou odorikového tel. seznamu, zobrazí se na místě jména jméno účastníka uložené v tomto seznamu. To je praktické.
To s tím +420 nebo 00420 je možná chyba. To je třeba ověřit.
osmdesát píše: Šlo by to udělat i naopak? Tj. že by vaše ústředna poslala při odchozím volání v CLIPu kromě čísla i moje jméno a toto jméno by pak viděl volaný, i kdyby mě neměl ve svém tel. seznamu? Dalo by se to nějak protlačit i na volaný mobil například? Pokud přenos jména a čísla v CLIPu podporují i novější analogové telefony, určitě to podporuje i GSM standard?
GSM, pokud vím, přenáší jen číslo.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: CLIP - přenos jména

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:
osmdesát píše: Šlo by to udělat i naopak? Dalo by se to nějak protlačit i na volaný mobil například? Pokud přenos jména a čísla v CLIPu podporují i novější analogové telefony, určitě to podporuje i GSM standard?
GSM, pokud vím, přenáší jen číslo.
Dalo, uložit číslo do telefonního seznamu ;-) A nebo nějaký klon aplikace "kdovola", který se u příchozího hovoru doptává do online seznamu (ale jen na 3G+4G, 2G neumí současně hovor a data). Přenos jména v GSM fakt nejde, možná ještě nějaké VoLTE, což je přiohnutý SIP, ale vzhledem k počtu účastníků, kteří jméno u operátora nemají, se to nejspíš neřeší.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP - přenos jména

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:(ale jen na 3G+4G, 2G neumí současně hovor a data).
4G bez VoLTE také neumí současně data, a VoLTE zase neumí naprostá většiná telefonů a možná i Váš operátor.
Odpovědět