Cena za přenos čísla

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Cena za přenos čísla

Příspěvek od pe.havel »

Zdravím,

už několik let uvažuji o převodu osobních i spravovaných čísel od jiného VoIP poskytovatele k Odorik, ale stále mě odrazuje vysoká cena za přenos čísel. S tou se mi přenos nevyplácí.
Neplánujete s cenou hýbat? Musí být tak vysoká? Překvapuje mě, že přenos pevné linky je mnohem dražší než přenos mobilního čísla. Čekal bych situaci opačnou (např. když u pevné není potřeba fyzicky zasílat SIM atd).
Kdyby byla cena pětinová, hned by jsem sem přenesl několik účtů (asi 20 čísel) :-)

Předem díky za odpověď.
Petr H.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za přenos čísla

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
cena portace pevných čísel je daná jinými pravidly a vyššími náklady ve srovnání s přenosem čísel mobilních.
Pro přenos mobilního čísla je potřeba získat pouze ČVOP, vše je automatizované. Přenosy pevných čísel je nutné provádět pomocí papírových formulářů. Do ceny se promítá také poplatek pro opouštěného operátora a hlavně vysoké měsíční paušály za přístupy do systémů, které jsou pro přenos čísla nezbytně nutné.

Můžete mi seznam čísel nezávazně poslat na email kment(zavináč)odorik.cz? Někdy je možné domluvit s opouštěným operátorem komplexní přenos více čísel, který je za nižší souhrnnou cenu, než kdyby se portovalo každé číslo zvlášť.
Odpovědět