Forwardování hovorů přes Asterisk do Odoriku

Je libo vlastní pobočkovou ústřednu ?
Odpovědět
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Forwardování hovorů přes Asterisk do Odoriku

Příspěvek od v6ak »

Zdravím,
zkouším si forwardovat hovory z jiné sítě (ne SIP) do Odoriku. V extensions.conf mám toto:

Kód: Vybrat vše

exten => s,n,Dial(SIP/910xxxyyy@sip.odorik.cz)
Zkoušel jsem i variantu *41....@sip.odorik.cz, ale fungovalo to úplně stejně.

Při příchozím hovoru to skončí takovouto chybovou zprávou:

Kód: Vybrat vše

[Dec 22 10:00:34] NOTICE[2692]: chan_sip.c:20309 handle_response_invite: Failed to authenticate on INVITE to '"dongle0" <sip:+420910xxxyyy@192.168.1.zzz>;tag=...'
Po zapnutí debugu v sip.conf jsem zjistil, že to asi odmítá až Odorik. Zkusil jsem to tedy nasměrovat na nick@ip-adresa-notebooku:port a prošlo to. Sice to skončilo na něčem jiném a pak se to zavěsilo, ale vypadá to, že tato chybová hláška souvisí s Odorikem. Chtěl bych se zeptat, čím to může být.

Log: https://public.v6ak.com/asterisk-log.txt
Trošku mě zaráží řádek:

Kód: Vybrat vše

SIP/2.0 407 Proxy Authentication Required
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Forwardování hovorů přes Asterisk do Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Sip.odorik.cz se chová dvojím způsobem. Pokud se někdo snaží volat z čísla v síti odorik, je vyzván na autorizaci. Pokud ale někdo volá z cizího čísla je mu dovoleno volat, pokud ale volá na číslo v síti, které je zdarma. Jinak hraje naše proxy mrtvého brouka.
Tedy nevolejte z čísla v síti odorik ale z jiného čísla a na autorizaci nebudete vyzván.

Tedy buď se autentizujte, nebo si do políčka From dejte něco jiného než odoričí číslo.
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: Forwardování hovorů přes Asterisk do Odoriku

Příspěvek od v6ak »

Díky za nakopnutí. Samozřejmě jsem to testoval voláním z Odorikového čísla. Před zavináč se pak dostalo telefonní číslo. Odorik to tedy (ačkoli za zavináčem bylo něco jiného než "sip.odorik.cz") bral jako pokus o podvržení identity a chtěl po mě autentizaci. Zkusil jsem volat z jiného čísla a fungovalo. (Teda hlas nefungoval, ale to je jiný problém, tuším kde.)

Sice nečekám, že na to číslo budu dostávat mnoho hovorů z Odoriku (to mi spíš budou volat přímo na 910xxxyyy nebo *41....), chtěl bych, aby to aspoň nějak fungovalo. Takže bych mohl např. v případě neúspěchu volání přidat nějaký prefix před číslo a zavolat znovu. Ale jak? Zkoušel jsem Set(CALLERID=prefix_${CALLERID}), ale nepomohlo. Podobně jsem dopadl s proměnnými USEROUTCID a REALCALLERIDNUM. Nepomohl jsem si ani s SIPAddHeader.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Forwardování hovorů přes Asterisk do Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

v6ak píše:Díky za nakopnutí. Samozřejmě jsem to testoval voláním z Odorikového čísla. Před zavináč se pak dostalo telefonní číslo. Odorik to tedy (ačkoli za zavináčem bylo něco jiného než "sip.odorik.cz") bral jako pokus o podvržení identity a chtěl po mě autentizaci. Zkusil jsem volat z jiného čísla a fungovalo. (Teda hlas nefungoval, ale to je jiný problém, tuším kde.)

Sice nečekám, že na to číslo budu dostávat mnoho hovorů z Odoriku (to mi spíš budou volat přímo na 910xxxyyy nebo *41....), chtěl bych, aby to aspoň nějak fungovalo. Takže bych mohl např. v případě neúspěchu volání přidat nějaký prefix před číslo a zavolat znovu. Ale jak? Zkoušel jsem Set(CALLERID=prefix_${CALLERID}), ale nepomohlo. Podobně jsem dopadl s proměnnými USEROUTCID a REALCALLERIDNUM. Nepomohl jsem si ani s SIPAddHeader.
Jsem toho názoru, že by mělo Set(CALLERID(num)=prefix_${CALLERID}) zabrat. Pokud ne může to být ještě nastavením sip.conf, které tohle přepíše.
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: Forwardování hovorů přes Asterisk do Odoriku

Příspěvek od v6ak »

Díky. Nedaří se (a sip.conf jsem moc neměnil), ale nakonec to řeším přes PBXes.org.
Odpovědět