geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Je libo vlastní pobočkovou ústřednu ?
myso
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. čer 2011 15:31:02

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od myso »

ja mam ale vlastny fyzicky server...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od xsouku04 »

Aha, tak to navrhuji tohle.
Vytvořte si na 4smart vlastní asterisk ze šablony, nahrajte tam Vaši konfiguraci a zkuste problém zopakovat.

Poté mi můžete napsat server id, a já se na to podívám.
Pokud bude server zapnut jen po dobu zkoušení, tak jsou to haléřové položky. (navíc 10 kč zdarma)

Já bych to jinak musel dělat také.
myso
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. čer 2011 15:31:02

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od myso »

Dobry den, vraciam sa k tomuto problemu, doteraz nebol cas :oops:

ani po roku a pol mi verejne cislo stale nefunguje, na mojom asterisku sa ziadna aktivita neobjavuje... Chcel som si teda spustit virtualny server podla Vasej rady, odradilo ma vsak minimum pre prevod kreditu - 50kc. hlavne ak ma testovanie zabrat halierove polozky...

Prosim o dalsiu radu ako sprovoznit vyzvananie verejneho cisla na mojej ustredni, rad by som v blizkej buducnosti objednal dalsiu linku s vlastnym verejnym cislom.
myso
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. čer 2011 15:31:02

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od myso »

Takze, kde nepomoze podpora musi si clovek pomoct sam, narazil som na parameter insecure (http://www.voip-info.org/wiki/view/Aste ... p+insecure), ktory treba v tejto forme pridat do specifikacie odorik uctu:

Kód: Vybrat vše

insecure=invite
A uz to konecne funguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od xsouku04 »

myso píše:Takze, kde nepomoze podpora musi si clovek pomoct sam, narazil som na parameter insecure (http://www.voip-info.org/wiki/view/Aste ... p+insecure), ktory treba v tejto forme pridat do specifikacie odorik uctu:

Kód: Vybrat vše

insecure=invite
A uz to konecne funguje.
Díky za uvedení čím to bylo. Nicméně v návodu tento parametr uveden je, včetně popisku proč je nutný.
http://wiki.4smart.cz/doku.php/odorik_s ... rejenou_ip

Viz. ona sekce [odorik_trunk]
myso
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. čer 2011 15:31:02

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od myso »

Popisek, proc je nutny ste do wiki uviedli az 20.2.2012 a ja som to tu riesil od 28.7.2011 :( .

Mozno by som ten popisok navrhoval vylepsit o dodatok, ze asterisk nebude bez tohoto parametru schopny prijat hovory z vasej ustredne, aby to bolo jasne aj zaciatocnikom ;)
myso
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. čer 2011 15:31:02

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od myso »

Dobry den, chcel by som sa opytat ci doslo k nejakej zmene - mne uz to zase nefunguje. Pri volani zvonku na linku to 2x zazvoni a koniec, na mojej ustredni sa znova nic z tychto hovorov neobjavuje, parameter insecure=invite samozrejme v konfiguracii mam.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od xsouku04 »

myso píše:Dobry den, chcel by som sa opytat ci doslo k nejakej zmene - mne uz to zase nefunguje. Pri volani zvonku na linku to 2x zazvoni a koniec, na mojej ustredni sa znova nic z tychto hovorov neobjavuje, parameter insecure=invite samozrejme v konfiguracii mam.
Můžete poslat callid toho hovoru? Podívám se, co se přesně od nás poslalo a co na to případně Váš asterisk odpověděl, pokud tedy něco odpověděl.
myso
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. čer 2011 15:31:02

Re: geograficke cislo - volane cislo neexistuje

Příspěvek od myso »

Dobry den,

neviem, kde presne by som callid zistil, prikladam vsak skrateny vypis hovorov:

Kód: Vybrat vše

Datum	                  Odkud	        Kam	      Destinace	  Status	Délka hovoru(s)	Délka vyzv.(s)
11.12.2013 13:49:47	00421903766964	321123846	  Česko v síti	ANSWERED	   30	               11	
05.01.2014 12:43:40	730677913     	321123846	  Česko v síti	NO ANSWER	   0	               6	
Este 11.12.2013 hovor zvonku presiel, druhy zobrazeny hovor je dnesny testovaci.

18.12.2013 som updatoval system, pricom sa zmenila verzia asterisku z 1.8.23.1 na 1.8.25.0. Je teda pravdepodobne, ze to spolu nejak suvisi...

Dakujem za kazdu indiciu pri rieseni tohoto problemu.
Odpovědět