Odorik - 3CX Phone System

Je libo vlastní pobočkovou ústřednu ?
Odpovědět
holyx
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. úno 2014 17:24:44

Odorik - 3CX Phone System

Příspěvek od holyx »

Chtěl bych se zeptat jestli je do budoucna přemýšleno o spolupráci s tímto programem"3CX Phone System". Jedná se defakto o "Asterisk" pro Windows. Tuto VoIP ústřednu jsem zkoušel a je uživatelsky velmi přívětivá. V lokální síti mi vše ihned fungovalo bez problemu (windos klient, android klient, iphone klient). Někoho by tyto informace a možnosti mohly zajímat. Pokud o danné problematice ví někdo bližší informace... nechť se podělí s ostatními.
PS: Jeden nejmenovaný VoIP poskytovatel již pravděpodobně spolupráci navázal (H.-..l)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik - 3CX Phone System

Příspěvek od xsouku04 »

Zde jsem četl.

Předpokládám, že 3CX bude fungovat.

http://www.voip-info.org/wiki/view/3CX

Dívám se, co tento produkt nabízí zdarma a co je placené.
https://www.3cx.com/phone-system/edition-comparison/

Vypadá to ale, že samotný Odorik.cz nabízí zdarma více funkcí než ona bezplatná verze pro Windows.
K čemu byste ji chtěl využít?
Pokud někdo potřebuje mít vlastní pobočkovou ústřednu, nespojoval bych ji s počítačem, na kterém běží OS Windows, ale raději jako samostatné zařízení.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Odorik - 3CX Phone System

Příspěvek od mobilemanic »

3CX mám na Odorik napojené, takže pokud by bylo potřeba, mohu některé jeho vlastnosti okomentovat...

Obecně:
========
Nastavené mám 4 linky, 1 odchozí, 3 příchozí. Registrace jsou OK. Odorik údajně pro odchozí hovory umožní až 5 současně z jedné linky bez komplikací.

Co se týká funkcí, pokud chcete free, musíte použít verzi 11, ta má podporu 4 současných hovorů. V nové verzi 12 to omezili na dva a to je už téměř nepoužitelné na cokoliv.
Jinak i ta free verze toho stále umí víc, než čistý Odorik - bez ústředny na Odoriku neuděláte např. pokročilý hlasový automat. Některé věci ale zase neuděláte na free 3CX, např. nahrávání hovorů.

Nějaká spolupráce s Odorikem asi není nijak extra potřeba, je to ústředna jako každá jiná a prostě to funguje jako s každým jiným OPem, tečka :-)
holyx
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. úno 2014 17:24:44

Re: Odorik - 3CX Phone System

Příspěvek od holyx »

Tento "systém" nasazovat nikam nehodlám, jen jsem sběžně testoval. Jsem plně spokojen se službami a možnostmi které poskytuje Odorik. Spíše jsem se zajímal jestli má někdo tento system hlouběji prozkoumaný, sám na to čas nemam, ale rád se dozvím nové věci. Tento soft. mi spiše příjde jako hříčka.
jirkami
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17. dub 2019 9:16:53

Re: Odorik - 3CX Phone System

Příspěvek od jirkami »

mobilemanic píše:3CX mám na Odorik napojené, takže pokud by bylo potřeba, mohu některé jeho vlastnosti okomentovat...

Obecně:
========
Nastavené mám 4 linky, 1 odchozí, 3 příchozí. Registrace jsou OK. Odorik údajně pro odchozí hovory umožní až 5 současně z jedné linky bez komplikací.

Co se týká funkcí, pokud chcete free, musíte použít verzi 11, ta má podporu 4 současných hovorů. V nové verzi 12 to omezili na dva a to je už téměř nepoužitelné na cokoliv.
Jinak i ta free verze toho stále umí víc, než čistý Odorik - bez ústředny na Odoriku neuděláte např. pokročilý hlasový automat. Některé věci ale zase neuděláte na free 3CX, např. nahrávání hovorů.

Nějaká spolupráce s Odorikem asi není nijak extra potřeba, je to ústředna jako každá jiná a prostě to funguje jako s každým jiným OPem, tečka :-)
Mohl bych pozadat o informace jak mas nastaveny na 3CX Trunk? Volani dovnitr mi funguje v poradku, ale volani ven mi hlasi neexistujici cislo.
Odpovědět