Heslo zákaznické podpory - novinka

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz
Zamčeno
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Heslo zákaznické podpory - novinka

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

S ohledem na četnost a bezpečnost změn a nastavení, prováděných na Vaše přání v součinnosti s technickou podporou 4smart.cz,
zavádíme tzv. heslo zákaznické podpory.

Toto heslo bude sloužit k ověření uživatele, který požaduje emailem servisní zásah nebo pomoc technika 4smart.cz.
Uvedený údaj je velmi žádoucí držet v tajnosti a tedy nezveřejňovat jej na diskuzním fóru nebo jinde.


Uživatel, který bude požadovat zásah technické podpory emailem, uvede kromě popisu problému svůj 4smart.cz login, případně ID virtuálního serveru a také vždy heslo zákaznické podpory.

Heslo zákaznické podpory najdete ve webovém administračním rozhraní 4smart.cz v sekci "Další volby".

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Heslo zákaznické podpory - novinka

Příspěvek od mobilemanic »

Super, správná cesta... Jen se zeptám ze zvědavosti, spouštěčem byl nějaký incident a nebo jde čistě o včasnou prevenci? :-)
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Heslo zákaznické podpory - novinka

Příspěvek od 4smart.cz »

Žádný incident nenastal, jde o prevenci :-).
Na tento dodatečný mechanizmus jsem pomýšlel už delší dobu.
Riziko by tímto mělo být o dost menší.

J.M.
dj-bobr
Příspěvky: 25
Registrován: úte 17. dub 2012 15:50:37

Re: Heslo zákaznické podpory - novinka

Příspěvek od dj-bobr »

Dobrá věc, dobrý nápad :)

- skromně si troufnu odhadnout, že jednou z inspirací pro zavedení tohoto způsobu zabezpečení byl můj případ, kdy mi došel kredit na VPS, já zapomněl heslo a poslat jsem si ho neměl kam, protože jsem měl jako mail na posílání hesel zadaný mail v doméně, kterou obsluhuje (ten v danou chvíli vypnutý) VPS.. (ok, moje blbost, ale support vyřešil na jedničku :) )
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Heslo zákaznické podpory - novinka

Příspěvek od 4smart.cz »

Ano, to byla situace, kde původní ověřovací mechanizmy selhaly.
Nepamatuji si, že by kdy před tím měl některý z uživatelů podobný problém (obnovit heslo).
Ve Vašem případě se šlo z mé strany "chytit" pouze 4smart.cz loginu, seznamu ID virtuálních serverů a v systému uvedené emailové adresy.
A to už jaksi nebylo úplně ideální.

J.M.
Zamčeno