Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz
Zamčeno
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

z důvodu selhání disku na jednom z úložišť stroje n3.4smart.cz bude tento stroj 1.1.2015 po 20. hodině odstaven a následující den, tj. 2.1. bude provedena výměna problémového disku
a rekonstrukce replikovaného úložiště.
Před spuštěním virtuálních serverů HW uzlu n3.4smart.cz na záložním HW uzlu n4.4smart.cz bude navíc proveden přesun několika virtuálních serverů tohoto problémového úložiště na jiná úložiště téhož stroje.
Tato činnost navíc, která o něco prodlouží nedostupnost některých VPS tohoto HW uzlu, je nezbytná, protože se jedná o starší úložiště postavené na SSD discích o kapacitě 128 GB. Nově používáme pouze úložiště o kapacitě 120GB.
Nesoulad kapacit disků proto vyžaduje kompletní rekonstrukci úložiště a neumožňuje použití disků různých kapacit v jednom úložišti současně.

Virtuální servery, které budou před spuštěním provozu na záložním stroji přesunuty mezi úložišti:
--------+
| vps_id |
+--------+
| 163 |
| 182 |
| 258 |
| 281 |
| 305 |
| 336 |
| 349 |
| 367 |
| 522 |
| 528 |
| 546 |
| 566 |
| 590 |
| 592 |
| 680 |
| 749 |
+--------+

Stroj n3.4smart.cz bude opět uveden do provozu 2.1.2015 po 21:30.

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od mobilemanic »

Ou, to je nemilé... Pár připomínek:

1) Opravdu, ale OPRAVDU potřebuji tyto informace dostávat mailem. Při změně IP adresy musím ve firmě zapnout NAT pravidlo, které mi přeloží n3 na n4 (jinak mi nepůjdou telefony). Takže tak nějak potřebuji vědět, že jsem byl přesunut na n4.
2) Prosím ohlídat, že zkopírování mapovaných portů na n4 tentokrát proběhne správně... (http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=3&t=2709)
3) Prosím ohlídat, že dojde ke spuštění virtuálu do stejného stavu jako před odstávkou (tedy ZAPNUTO a ne jako minule :/)
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý večer.

problémové úložiště HW uzlu bylo odstaveno a vyklizeno. Virtuální servery byly rozmístěny na ostatní úložiště téhož stroje.
Odstávka původně určená na dnešní den bude provedena v pondělí 5.1.2014 po 20. hodině.
Před provedením odstávky ostrého stroje bude nutné dořešit některé implementační záležitosti spojené s diskovou kvótou,
skriptem pro přesun provozu a další drobnosti.

J.M.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od 4smart.cz »

1) Opravdu, ale OPRAVDU potřebuji tyto informace dostávat mailem. Při změně IP adresy musím ve firmě zapnout NAT pravidlo, které mi přeloží n3 na n4 (jinak mi nepůjdou telefony). Takže tak nějak potřebuji vědět, že jsem byl přesunut na n4.
Informaci o tomto servisním úkonu, přeplánovaném na pondělí 5.1.2015 ve 20h, dostanete v týdenním reportu emailem.
2) Prosím ohlídat, že zkopírování mapovaných portů na n4 tentokrát proběhne správně... (http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=3&t=2709)
Mělo by být zajištěno.
3) Prosím ohlídat, že dojde ke spuštění virtuálu do stejného stavu jako před odstávkou (tedy ZAPNUTO a ne jako minule :/)
Stav VPS kontroluji při každém servisním úkonu tohoto typu.
Pokud se objeví problém, dejte mi vědět, bude třeba najít chybu.
Každý VPS, který má běžet by měl být automaticky spuštěn.

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od mobilemanic »

Super, děkuji :-)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od mobilemanic »

A je to za námi....

2) proběhlo v pořádku
3) včera při přechodu na n4 NEPROBĚHLO, 785 zůstal vypnutý... dnes při návratu na n3 proběhlo v pořádku a spustil se
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka HW uzlu n3.4smart.cz

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

prošel jsem implementaci backendu zodpovědnou za zjištění stavu virtualniho serveru a okolního kódu.
Pravděpodobně zde došlo k výjimce při práci s konfiguračním souborem. Avšak nepodařilo se mi zjistit její podstatu,
Stávající implementaci jsem vyzkoušel na konfiguračním souboru Vašeho virtuálního serveru a nepodařilo se mi chybu zopakovat.
Kód backendu jsem proto doplnil o dodatečné informace, které se budou při příští odstávce ostrého uzlu a spouštění VPS na záložním uzlu logovat.
Jde o chybu v implementaci, která se bohužel špatně hledá. Hlubší testování je obtížné, protože se tento kód vykonává pouze tehdy, je-li zahajován provoz VPS na záložním HW uzlu
a tato chyba se navíc vyskytuje vzácně. Implementace totiž jinak funguje dobře a sám konfigurační soubor Vašeho virtuálního serveru je syntakticky také v pořádku.

J.M.
Zamčeno