Nová funkcionalita - automatické přidělení subdomény pro VPS

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz
stan
Příspěvky: 8
Registrován: úte 18. úno 2014 20:58:15

Re: Nová funkcionalita - automatické přidělení subdomény pro

Příspěvek od stan »

Děkuji za opravu pošty, opravdu začala chodit v 9:15.

Přiznám se, že jsem ve webovém rozhraní dlouho nebyl a začal jsem hledat informace až poté, co jsem zjistil problém s mailem. A opravdu, ani z onoho přehledu jsem nedokázal určit, jestli mé nastavení, které fungovalo "ještě včera", je stále správné. Pro mě je přehlednější právě takový seznam/tabulka, ze které je zřejmé, co odkazuje kam, jakou vytvořil uživatel "admin" v předchozí odpovědi.

Což kdybych do mx záznamu dal "www.masupervps.4smart.eu"? Jestli to dobře chápu, mail by měl automaticky přijít přes ten méně vytížený server z proxy1.4smart.cz a proxy2.4smart.cz (a v budoucnu možná dalších). Je tato má úvaha správná?

K dalším změnám a rozvoji držím palce.

4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová funkcionalita - automatické přidělení subdomény pro

Příspěvek od 4smart.cz »

stan píše:Pro mě je přehlednější právě takový seznam/tabulka, ze které je zřejmé, co odkazuje kam, jakou vytvořil uživatel "admin" v předchozí odpovědi.
Do této podoby přepracuji i odpovídající část ve webovém rozhraní 4smart.cz.
stan píše:Což kdybych do mx záznamu dal "www.masupervps.4smart.eu"? Jestli to dobře chápu, mail by měl automaticky přijít přes ten méně vytížený server z proxy1.4smart.cz a proxy2.4smart.cz (a v budoucnu možná dalších). Je tato má úvaha správná?
V podstatě to bude správně, pošta pak příjde buď na proxy1.4smart.cz nebo na proxy2.4smart.cz podle aktuální platné odpovědě našeho DNS serveru při překladu www.masupervps.4smart.eu.
O trochu lepší je ale řešení v podobě dvou záznamů MX se stejnou prioritou:

vasedomena.tld IN MX 10 proxy1.4smart.cz
vasedomena.tld IN MX 10 proxy2.4smart.cz

J.M.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová funkcionalita - automatické přidělení subdomény pro

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

funkcionalita automaticky přidělených domén 4smart.eu byla doplněna o zbylé chybějící kombinace doménových adres.
Nyní tedy existují 3 tvary doménových adres a každá doménvá adresa je přeložitelná na IPv6 adresu VPS a specifickou IPv4 adresu, viz dále.
Například pro hostname "tester" 4smart.cz automaticky přidělí následující domény:

tester.pub.4smart.eu (A-záznam) -> odkazuje na veřejnou IPv4 adresu VPS
tester.pub.4smart.eu (AAAA-záznam) -> odkazuje na IPv6 adresu VPS

http://www.tester.4smart.eu (A-záznam) -> odkazuje na IP adresu některé z našich Reverzních HTTP Proxy
http://www.tester.4smart.eu (AAAA-záznam) -> odkazuje na IPv6 adresu VPS

tester.4smart.eu (A-záznam) -> odkazuje na veřejnou IPv4 adresu příslušného HW uzlu, kde se tento VPS nachází a který má přidělenou IPv4 adresu z neveřejného rozsahu
tester.4smart.eu (AAAA-záznam) -> odkazuje na IPv6 adresu VPS


Jaké je Vaše aktuální nastavení, zjistíte ve webovém administračním rozhraní 4smart.cz. Klikněte na "nastavení" u příslušného VPS, dále na "Hostname a DNS".
Aktuální stav popisuje odpovídající tabulka v této části.

Kdy jakou doménu použít:

Pokud se neobejdete bez veřejné IPv4 adresy, používejte doménovou adresu ve tvaru tester.pub.4smart.eu. Protože je tato doménová adresa stejná i pro IPv6 adresu, můžete využívat i IPv6 konektivitu, máte-li ve své lokalitě možnost a Váš VPS má přidělenou IPv6 adresu.

Pokud provozujete web, doporučuji využívat naší Reverzní HTTP Proxy, pak si totiž vystačíte s neveřejnou IPv4 adresou, která je zdarma. V tomto případě používejte doménu ve tvaru www.tester.4smart.eu, která je pro IPv4 nastavena na náš proxy server. V případě IPv6 adresy je tato doména opět nastavena přímo na Váš VPS.

Pokud používáte funkcionalitu mapování portů, například provozujete SSH na nestandardním portu, nebo jiné služby svého VPS s neveřejnou IP adresou, pak používejte doménu ve tvaru tester.4smart.eu. Tato doména odkazuje pro IPv4 na příslušný HW uzel, kde Váš VPS právě běží. Zohlednili jsme i možnost (přesun) provozu VPS na záložním HW uzlu, kdy se mění IP adresa (porty TCP a UDP se nemění). Tato doménová adresa má proto zkrácenou dobu platnosti TTL nastavenou na 300 sekund.
Váš resolver má tedy každých 300 sekund aktuální informaci o platné IP adrese příslušného HW uzlu. Zmíněná doménová adresa ve tvaru tester.4smart.eu funguje i pro IPv6. Stejně jako v ostatních případech pro IPv6 odkazuje na samotný virtuální server.

J.M.
Zamčeno