Nová šablona minimální instalace Debian 8 (Jessie)

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz
Zamčeno
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Nová šablona minimální instalace Debian 8 (Jessie)

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

25.4.2015 byl Debian 8 (Jessie) prohlášen za stabilní a je tedy poslední verzí své distribuce.
Na 4smart.cz jej najdete v kategorii Minimální instalace OS, šablona nese název debian-8.0-x86_64.

J.M.
centrino
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20. kvě 2013 9:36:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová šablona minimální instalace Debian 8 (Jessie)

Příspěvek od centrino »

Dobry den,
pripravuji upgrade virtualniho serveru. Nejsou jiz objevene zname nedostatky vzhledem k pouzite virtualizacni technologii?

Pamatuji si na problem s kompatibilitou kernelu pri upgrade na Wheezy.

Jde mi jen o vztah upgrade a virtualizace. Upgrade jednotlivych aplikaci mam overeny z testovaciho prostredi.

Predem dekuji
David Kunes
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová šablona minimální instalace Debian 8 (Jessie)

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

zatím jsem si žádných problémů nevšiml. Některé virtuální servery, jako proxy servery 4smart.cz běží na Debianu 8 k plné spokojenosti.
Rovněž jsem vyzkoušel, že Debian 8 funguje bezvadně i jako hostitelské prostředí OpenVZ jádra RHEL6.

Každopádně doporučuji zatím používat init systém systemv, místo systemd. HW uzly n1, n2, n3, n6 mají nainstalovanou starší verzi nástroje vzctl, tudíž zatím systemd neumí.
U strojů n7 a n8 by neměl být problém. Update těchto strojů bude postupně naplánován a proveden včetně aktualizace jádra.
Doporučuji proto před aktualizací VPS vždy stávající konfiguraci zazálohovat s pomocí webového administračního rozhraní 4smart.cz.

J.M.
stan
Příspěvky: 8
Registrován: úte 18. úno 2014 20:58:15

Re: Nová šablona minimální instalace Debian 8 (Jessie)

Příspěvek od stan »

Mimochodem, všiml jsem si, že na hlavní stránce 4smart.cz se o Jessie stále hovoří jako o testovací. Stejně tak na wiki k šabloně.
Osobně s upgradem počkám. Na méně důležitých strojích až když bude 8.1, tady na VPS až tak za rok.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová šablona minimální instalace Debian 8 (Jessie)

Příspěvek od xsouku04 »

stan píše:Mimochodem, všiml jsem si, že na hlavní stránce 4smart.cz se o Jessie stále hovoří jako o testovací. Stejně tak na wiki k šabloně.
Osobně s upgradem počkám. Na méně důležitých strojích až když bude 8.1, tady na VPS až tak za rok.
Můj názor je takový, že pokud máte nějaký stabilní projekt, který funguje, není třeba s upgradem vůbec spěchat.
Pokud ale začínáte něco nového, může být rozumné začít s novou verzí - bude to pak trvat mnohem déle, než zastará, a možná budou mít novější verze nějaké výhody.
Zamčeno