Co nebo kdo je 4smart.cz?

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz

Co nebo kdo je 4smart.cz?

Příspěvekod admin » úte 12. říj 2010 14:33:07

4smart.cz je projekt společnosti miniTEL s.r.o, která provozuje mimo jiné službu http://www.odorik.cz
Společnost byla založena na začátku roku 2007 a od té doby provozuje služby VoIP telefonie na 8 fyzických a téměř padesáti virtuálních serverech.
Každý měsíc přes naše servery projdou milióny minut, systém obsluhuje často až 1000 současných hovorů. Je tedy logické, že vzniká problém se škálovatelností a rozložením zátěže na více serverů.
Přestože VoIP není typická aplikace virtuálních serverů, i zde se virtualizace velmi osvědčila, především umožňuje snadné klonování a zálohování celých virtuálních serverů, které pak fungují nezávisle na fyzickém stroji. Za celou dobu fungovaní jsme se nesetkali s jediným neřešitelným problémem, který by bylo možné připsat virtualizační technologii, naopak spousta věcí se tak zjednoduší.

Tahle zkušenost nás vede k názoru, že virtualizace je stále nedoceněná a je vhodná pro použití téměř v jakékoli oblasti.
Proto začínáme projekt 4smart.cz, který má nabídnout vlastní virtuální server každému kdo má zájem. Novinkou je náš převratný způsob účtování. Nabízíme účtování jen za opravdu spotřebované prostředky. Tedy platí se jen za opravdu využité cykly procesoru, za opravdu alokovanou paměť, použitý disk, síťový přenos, bez ohledu na to jaké jste si sami stanovili horní limity paměti a procesoru. Je tedy zjevné, že uživatelé, jejichž aplikace se budou chovat úsporně, budou mít celý virtuální server za cenu běžného www hostingu. Navíc mohou server kdykoli úplně vypnout a platit tak jen zlomek za místo na disku. A co více, umožníme stáhnout celý virtuální server jako zálohu nebo jej přímo otestovat na svém domácím počítači.

Máte možnost kdykoliv detailně nahlédnout do výpisu účtování, jenž se aktualizuje po 5-ti minutách. Účtujeme jen za to, s čím jsou spojeny opravdové náklady.

V budoucnosti hodláme připravit větší množství šablon již připravených virtuálů. Měly by pokrývat vše od webového hostingu, fóra, wiki, pošty až po virtuální telefonní ústředny. Jejich využití by mělo být umožněno i začátečníkům pomocí nachystaného webového rozhraní nebo wizardu uvnitř virtuálu ....

Na projektu virtuálních serverů nyní pracuje na plný úvazek Jaroslav Marák, ostatní naši zaměstnanci jen občas přispívají.
Jaroslava Maráka můžete kontaktovat na mailu vpshosting(zavináč)gmail.com.

Pokud hodláte začít s nějakým zajímavým projektem, ozvěte se, možná vám nabídneme služby virtuálního serveru na přechodnou dobu/na stálo úplně zdarma.


Neváhejte a vyzkoušejte 4smart.cz. NYNÍ ZCELA ZDARMA PO DOBU NAŠEHO ZKUŠEBNÍHO PROVOZU.

jednatel společnosti miniTEL s.r.o.

Petr Soukup
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 1371
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11

Re: Co nebo kdo je 4smart.cz?

Příspěvekod xsouku04 » sob 16. říj 2010 13:03:46

Ještě bych rád dodal co přesně znamená zkušební provoz zdarma.

Znamená to, že webové rozhraní nemusí být po všech stránkách dokonalé a bude se ještě měnit.
Neznamená to, dlouhé bezdůvodné výpadky, bezdůvodné rušení účtu, pomalost nebo neodpovídání podpory.
Virtualizace je vyzkoušená, testuje se jen uživatelské rozhraní a způsob účtování.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6739
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na Novinky na 4smart.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků