Jednoduché volání mobil > Odorik > CallCentric

Jak provolat co nejvíce minut úplně zdarma nebo levněji.
Odpovědět
filipes
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. úno 2017 8:59:04

Jednoduché volání mobil > Odorik > CallCentric

Příspěvek od filipes »

Dobrý den,

mám český mobil, odorik účet, CallCentric účet.

Jde nějak jednoduše nastavit, abych mohl z mého mobilu zavolat přes (Odorik a) CallCentric na čísla v USA, aby volaný viděl moje US číslo od CallCentric?

Myslel jsem, že bych třeba zavolal na nějaké české Odorik číslo, tam bych zadal nějaké volané US číslo a volalo by se přes CallCentric (aby volaný viděl moje US číslo od CallCentric).

Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduché volání mobil > Odorik > CallCentric

Příspěvek od xsouku04 »

filipes píše:Dobrý den,

mám český mobil, odorik účet, CallCentric účet.

Jde nějak jednoduše nastavit, abych mohl z mého mobilu zavolat přes (Odorik a) CallCentric na čísla v USA, aby volaný viděl moje US číslo od CallCentric?

Myslel jsem, že bych třeba zavolal na nějaké české Odorik číslo, tam bych zadal nějaké volané US číslo a volalo by se přes CallCentric (aby volaný viděl moje US číslo od CallCentric).

Děkuji
Ano, je to možné. Stačí si u nás pořídit geografické číslo a to nasměrovat na *8223004. Váše mobilní číslo zadáte do formuláře viz obrázek na lince, kde budete mít povoleno ono americké číslo od CallCentric. Píše se tam sice, že máte zadat číslo pevné linky nebo Skype jméno, funguje ale i mobilní. Vytočíte tak vlastní přístupové číslo - pevnou linku v ČR a teprve poté po vyzvání zadáte číslo v USA, kam chcete volat, nebo číslo rychlého kontaktu.

Uživatelsky přívětivější by mohlo být volat pomocí android aplikace odorik callback2, kde si své české číslo dočasně přesměrujete na číslo v USA, kam chcete zrovna volat. Tedy stačí jen vybrat číslo z kontaktů, které chcete volat a vše ostatní aplikace zařídí.

Výše dvě uvedené možnosti předpokládají, že máte v ČR velmi levné nebo neomezené volání. Pokud nikoli, je možné využít zpětné volání.

Pokud máte v telefonu internet, je možné volat z internetu např. s využitím programu CSIPSimple. To ale není možné použít např. za jízdy autem, kdy by kvalita internetu byla příliš proměnlivá. Pokud máte tedy neomezené volání, je, co se týče kvality a spolehlivosti, lepší využít ono přístupové číslo.
Přílohy
z_mobilu_do_usa.png
z_mobilu_do_usa.png (142.93 KiB) Zobrazeno 6321 x
filipes
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. úno 2017 8:59:04

Re: Jednoduché volání mobil > Odorik > CallCentric

Příspěvek od filipes »

Dobrý den,

tak jsem si zřídil novou linku, nové geografické číslo, nainstaloval Callback2 a zavolal do USA.
Volané číslo krásně vyberu z telefonního seznamu v telefonu.

Příjemným překvapením je máte hovory po USA levnější než CallCentric.

Jediná věc, kterí mi chybí:
Šlo by nějak nastavit, aby se příjemci v USA zobrazovalo moje USA číslo (od CallCentric) a ne moje mobilní číslo z ČR?
odorik_brno
Příspěvky: 44
Registrován: ned 20. led 2013 18:11:03

Re: Jednoduché volání mobil > Odorik > CallCentric

Příspěvek od odorik_brno »

Dobrý den,
Po ručním ověření Vám to nastavíme. Ověření by mohlo proběhnout telefonicky, ale pokud jste v roamingu, mohu Vám zaslat kód a a Vy ho sdělíte telefonicky. Kontaktujte nás prosím na níže uvedené číslo: *100 (v síti Odorik); +420 533 533 533
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduché volání mobil > Odorik > CallCentric

Příspěvek od xsouku04 »

Až budete mít USA identitu schválenou, asi bude nutné přidávat před volané číslo prefix *087. Tedy *087001......
Tím se nepřenese původní číslo volajícího (váš mobil), ale nahradí se číslem linky.

Viz. http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla Změna ident. přesměr.
Používá se v nastavením paralelního vyzvánění. Způsobí, že se nepředá číslo původního volajícího, ale bude použito číslo přidělené dané lince, která přesměrování provedla. Tento prefix je možné použít i u nastavení záložního čísla na dané VoIP lince.
*087cislo
Odpovědět