SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Jak provolat co nejvíce minut úplně zdarma nebo levněji.
Odpovědět
jiriq
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. říj 2012 16:58:20

SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od jiriq »

Dobrý den,

hledám způsob, jak se dovolat na mojí odorik linku (geografické číslo odorik) přes URI. Zkoušel jsem nastavit podle návodu (http://www.odorik.cz/w/peering) ve všelijakých formátech: a nedaří se mi ani v jednom případě navázat hovor, akorát se ozve "volané číslo není v tuto chvíli dostupné". Nutno podotknout, že do sítě cesnet (sip:26605XXXX@cesnet.cz) mi hovory (z odoriku) fungují už mnoho let bez problémů. SIP URI mám vždy uložená v rychlých kontaktech a vytáčím přes zkrácenou volbu. Pro odorik odborníky: příklad neúspěšného ID hovoru je 354525757. Zkoušel jsem i objednat přes zpětné volání z URI rychlého kontaktu - neúspěšně.

1. Může být problém, že se na SIP URI snažím dovolat z odoriku (byť z jiné linky)?
2. Může být problém, že můj gigaset A510 IP neumí SIP URI hovor přijmout?
3. Podařilo se někdy někomu na URI Odoriku dovolat? Předpokládám, že ano - v jakém formátu URI?

Předem děkuji za rady
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od xsouku04 »

Volání na URi používá poměrně dost lidí. Nemůže být problém opravdu v tom, že volané číslo opravdu není dostupné? Pokud by vás to považovalo za útočníka nebo spamera, tak by to vytimeoutovalo.
Prosím napište id hovoru. http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu

Na SIP uri se nevolá z odoriku, ale právě odjinud. Odkudkoli ale ne z odoriku. Když jste na odoriku, volá se jen číslo. Pro telefon je to obyčejný příchozí hovor, podporovat to nemusí. Fungují jiné příchozí hovory?
jiriq
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. říj 2012 16:58:20

Re: SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od jiriq »

xsouku04 píše:Na SIP uri se nevolá s odoriku, ale právě od jinud. Odkudkoli ale ne z odoriku. Když jste na odoriku, volá se jen číslo.
Tak toto asi vysvětluje můj problém - zkoušel jsem na SIP uri volat z Odoriku. Číslo jinak dostupné je a nornálně funguje, dá se na něj dovolat odkudkoli. I z jiné odorik linky přes *682XXX. ID 354525757
xsouku04 píše:Pro telefon je to obyčejný příchozí hovor, podporovat to nemusí.
To je pro mne podstatná informace, díky moc za ni.

Doplňková otázka: Dá se nějakým rozumným způsobem (= bez placení jiného VoIP operátora) odzkoušet přijem na odorikově SIP uri?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od xsouku04 »

Lze to např z programu microsip. Viz http://www.odorik.cz/w/microsip#microsi ... a_odorikcz
Bohužel naprostá většinou VoIP operátorů nepodporuje příchozí hovory na SIP uri a velká část nepodporuje ani odchozí.
jiriq
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. říj 2012 16:58:20

Re: SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od jiriq »

Funguje! Děkuju za navedení na microsip. Fungují všechny formáty, jak jsou uvedeny v http://www.odorik.cz/w/peering. Pouze číslo v síti jsem uváděl špatně, patří tam šesticiferné číslo linky (zmátla mě 4 krát "X" v popisu, myslel jsem si hloupě, že se jedná o stejné poslední 4 číslice z geografického čísla).

Nefunguje mi akorát anonymní volání na vlastní sip jméno (viz obrázek), konkrétně sip:jiriq@sip.odorik.cz. Na to microsip (bez registrace, v doméně sip.odorik.cz i mimo doménu) odpoví pouze "Not Found". Podle popisu v nastavení (opět viz obrázek dole) by to fungovat mohlo? Anebo jsou tato jména použitelná pouze z odoriku na paralelní vyzvánění a zkouším zase něco, co se nemá?
Přílohy
SIP jmeno
SIP jmeno
odorik_sip_jmeno.png (172.23 KiB) Zobrazeno 6851 x
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
sip jmena jsou verejna a jde na ne volat bez registrace pres uri stejne jako na verejna cisla a *linky, ale sip jmeno 'jiriq' nema nastavene paralelni vyzvaneni, tak nema kde zvonit.

Verejna cislo nebo sip jmeno bez paralelni vyzvaneni nema smysl!
jiriq
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. říj 2012 16:58:20

Re: SIP URI odorik: nedá se dovolat (nedostupné číslo)

Příspěvek od jiriq »

kovik píše:sip jmeno bez paralelni vyzvaneni nema smysl!
To byl presně můj problém. Děkuji za vysvětlení.

Problém vyřešen.
Odpovědět