DNS NAPTR a SRV záznamy u Odoriku chybí ?

Jak provolat co nejvíce minut úplně zdarma nebo levněji.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: DNS NAPTR a SRV záznamy u Odoriku chybí ?

Příspěvek od kapetr »

Já doufám, že by to snad nikde škodit nemělo, ale možné je žel všechno. Ale obecně já příznivcem korektního, třeba i zdánlivě akademického, respektování norem jsem. Většina nekompatibilit právě plyne z toho, že různí výrobci berou takovéto věci na lehkou váhu.

Jen, pokud to nebyl záměr, tak u

Kód: Vybrat vše

odorik.cz has NAPTR record 200 50 "s" "SIP+D2U" "" _sip._udp.odorik.cz.
měla být místo 200 také 100.

Nicméně mně konkrétně to nevadí, naopak, protože jak jsem právě ověřil, tak i přes proklamace z fóra JITSI - klient JITSI vezme žel TCP automaticky jen a jen tehdy, je-li TCP preferováno před UDP tou 1. preferenční hodnotou (tedy zde 100 x 200).
U TCP=100/50 a UDP=100/50 stejně vezme UDP. IUž jsem to u JITSI reportoval, uvidíme.

V každém případě děkuji.
cz-helper
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 20. pro 2012 12:22:30

Re: DNS NAPTR a SRV záznamy u Odoriku chybí ?

Příspěvek od cz-helper »

Predne bych chtel podekovat za nastaveni zaznamu.

No a to bych nebyl ja, kdybych nereagoval 8-).
xsouku04 píše:Tak se mi docela motá hlava z toho co je tady všechno napsáno. Upravil jsem to jak požadujete, i když přínos vidím hlavně v tom, že budeme akademicky korektní, ony zabagované sip zařízení mají stejně svoji logiku.
Doufám tak, že z toho nepřestanou některé fungovat. Proto myslím nebylo moudré to dělat během svátků.
Ona akademicka "korektnost" je cestou, aby prave zarizeni mohli spolu komunikovat. Pokud by vsichni pristupovali stylem "ono je to v podstate jen akademicke", bylo by asi prakticky v globalu nefunkcni...
xsouku04 píše:

Kód: Vybrat vše

odorik.cz has NAPTR record 200 50 "s" "SIP+D2U" "" _sip._udp.odorik.cz.
Bylo jiz poznamenano. Technicky to neni spatne, jen je otazkou, jestli to takto je umyslne :) .
xsouku04 píše:Ono to celé to SIP mi přijde jako akademicky navržené, bohužel ale akademici zapomněli na některé velmi důležité věci jako NAT, nebo detekce přerušeného internetového spojení a pod.
Nerekl bych, ze je to opomenute. SIP je protokol, ktery neresi vse, ale "hlida" sestaveni a prubeh spojeni. Predpokladam, ze prave proxy nebo registracnich servery jsou cestou, ktera je resenim napriklad zmineneho NATu. Uprime me ani nenapada, jak jinak by bylo realne "preklenout" NAT, nez nekam otevrit spojeni a udrzovat ho.

No a co se preruseneho spojeni tyce, zde SIP nema jak to resit, nebot SIP neresi samotny datovy tok multimedii (obraz/zvuk), jen ho koordinuje. Je na strane klientu, aby prerusili spojeni, kdyz nedostanou data - k tomu je v SIPu dostatek moznosti.

Rekl bych, ze neni na strane SIPu, aby resil vse. SIP je definovany vcelku slusne. Problemem je prave ta implementace na strane klientu, kde se "sbiha" SIP a samotne datove toky - RTP. Pokud nebude snaha to resit tam (kde je jiz v soucasnem stavu dostatek moznosti k reseni), ani sebekomplikovanejsi definice nepomuze :cry: . Obloukem se dostaveme opet zpet k "zabagovanym sip zarizenim".

Pokud bychom uvazovali celkovy vypadek konektivity, mela by problem vetsina protokolu :D .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DNS NAPTR a SRV záznamy u Odoriku chybí ?

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem ten jeden řádek opravil, jak píšete. Za chvíli by se to mělo projevit.

Jinak už jsem dostal strach, že to gigasety nerozchází, ale vypadá to nakonec na "ucpaný" router po cestě.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1182

Co se týče toho, jestli preferujeme TCP nebo UDP, je nám to jedno. Nechť každý používá, co mu lépe funguje.
TCP má smysl používat v případě Iphonů, které potřebují aplikaci na pozadí probudit, nebo když se sip paket nevleze do jednoho UDP paketu, protože obsahuje zbytečně moc hlaviček a ze dvou se již neposkládá do hromady. (Interně nám to funguje, ale občas s některým zákazníkem ne, proto pro jistotu snížili velikost invite paktu na takovou velikost, aby se vždy do jednoho UDP paketu vlezl.
SIPS bych doporučoval jen tomu, kdo to potřebuje a má na to důvod, protože jinak by to byla jen komplikace navíc.
cz-helper
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 20. pro 2012 12:22:30

Re: DNS NAPTR a SRV záznamy u Odoriku chybí ?

Příspěvek od cz-helper »

xsouku04 píše:Jinak už jsem dostal strach že to gigasety nerozchází, ale vypadá to nakonec na "ucpaný" router po cestě.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1182
Mam k dispozici C470 a C610. Ani jeden se nezda, ze by vyuzival NAPTR nebo SRV zaznamy. Zda se, ze "jen" vyuziva A zaznamy v pripade, ze je zadana adresa serveru vyuzitim DNS nazvu (ne IP adresa) ... Predpokladam, ze gigaset A-ckove rady na tom jsou obdobne ;) .

Dekuji za spolupraci v tomto vlakne... Pokud by se k tomu neco jeste objevilo, rad pridam nazor, budu-li vedet :D .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DNS NAPTR a SRV záznamy u Odoriku chybí ?

Příspěvek od xsouku04 »

Dobrý den,
dnes ráno jsem zjistil, že některé domain name servery přestaly propagovat naši doméno http://www.odorik.cz i sip.odorik.cz. Problém se týkal naprosto mizivého procenta zákazníků. Jeden z nespolehlivých dns serverů měla např. společnost google. Je možné, že nás vyřadili kvůli nějakému "bezpečnostnímu" důvodu.
Proto jsem dnes přesunul nastavení DNS serverů u domény odorik.cz z vlastních DNS serverů na DNS servery forpsi.cz, kde máme zakoupenou doménu.
Bohužel to vypadá, že forpsi.cz nepodporuje záznam naptr. Ještě je zkusím kontaktovat. SRV záznamy jsem přidal.

Jinak prosím všechny, co jako doménu používají cislo_v_siti.odorik.cz (např. 300116.odorik.cz) nebo nesmysl.odorik.cz (např. a.odorik.cz), aby si doménu upravili na sip.odorik.cz .
Odpovědět