Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Jak provolat co nejvíce minut úplně zdarma nebo levněji.
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Přeji hezké odpoledne, zajímá mne jedna věc, pro nahrávání hovorů se vždy musí použít *086a následně číslo, pokud volám ze SIP zařízení nebo SIP sw klientů např. X-lite nebo Ifedisk. Je mi jasné, že z GSM sítě to není možné, Ale chci zeptat jak nahraji hovor se SIP URI adresou ? Například bych si chtěl něco nahrát z SIP URI internetového rádia. Když spustím sw klienta X-lite a zadám tam *086*sip:wbdemo@conf.zipdx.com tak mi to hlásí, invalid INVITE URI tedy jako když špatně vytočím telefonní číslo.

Existuje na to nějaký fígl jak to použít nebo to nahrávání hovorů *086 platí pouze v případě numerických čísel tedy standartní PSTN čísla ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Když spustím sw klienta X-lite a zadám tam *086*sip:wbdemo@conf.zipdx.com tak mi to hlásí, invalid INVITE URI tedy jako když špatně vytočím telefonní číslo.
Což je celkem jasné, protože s tím si neporadí už ani ten SW SIP klient (X-lite), neb vůbec netuší, co má s tou slátaninou v adrese udělat. :-)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak mi poraďte jak mám tedy nahrávat hovory přes *086 ze sip URI adresy například sip:pirateradio@qxip.net.

Zkoušel jsem do zkrácených voleb dát pod číslo 10 v rychlých volbách to *086*sip:pirateradio@qxip.net a nic, nespojeno hlášeno Adress Incomplete , když jsem vymazal *086* a nechal jsem jen sip:pirateradio@qxip.net tak se hovor spojil. A když jsem v průběhu hovoru dal *086 tak mi vůbec emailem nepřišel nahraný hovor.

Mám tomu rozumě tak, že když chci nahrávat hovory přes *086* musí to být pouze PSTN čísla ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Tak mi poraďte jak mám tedy nahrávat hovory přes *086 ze sip URI adresy například sip:pirateradio@qxip.net
1. Pod zkrácenou volbu, např. 10, si zadáte pouze sip:pirateradio@qxip.net, případně přidáte nějaký název, a uložíte.
2. Z telefonu registrovaného k odoričí ústředně na lince, k jejímuž účtu ta výše uvedená zkrácená volba přináleží zadáte *08610 a odešlete volbu.

To je vše. Stačí jen postupovat podle logiky ústředny, případně podle RFC.
helmut.niederman píše:Zkoušel jsem do zkrácených voleb dát pod číslo 10 v rychlých volbách to *086*sip:pirateradio@qxip.net a nic, nespojeno hlášeno Adress Incomplete , když jsem vymazal *086* a nechal jsem jen sip:pirateradio@qxip.net tak se hovor spojil. A když jsem v průběhu hovoru dal *086 tak mi vůbec emailem nepřišel nahraný hovor. Mám tomu rozumě tak, že když chci nahrávat hovory přes *086* musí to být pouze PSTN čísla ?
;-) :-) :-D
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Děkuji už to fachčí.

Co znamená ta zkratka RFC ?
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Jak nahrát hovor se SIP URI adresou ?

Příspěvek od xtonda »

Odpovědět