VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpečí.

tls,srtp,zrtp a bezpečnostní potíže VoIP
Odpovědět
dekuji_za_bancz
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. bře 2013 17:43:10

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od dekuji_za_bancz »

Pane xsouku04 ještě prosím o další ban neuvědomuji si něco co bych dělal špatně

ale vy jste pan železný a ostřejší diskuze se bojíte


moje ip 89.24.20.1 tak pane xsouku04 už na to čekám

ne není tak jednoduché zablokovat mojí ip mám na ip adrese Special soft mé produkce který to neumožňuje třetím stranám nějak blokovat

gratuluji a přeji příjemné banování či tato adresa nejde zablokovat jinak bys byl mág a kouzelník

xsouku04 a ban z azkabanu

ale to je ok tak prosím o další ban ať to jede ať to sviští po cvičišti
xsouku04 píše:
v02yauo3.u5k píše:ještě takoví malí dotaz kdyby se všichni zákazníci spojili a volali třeba několika hodinové hovory na bezplatná čísla 800
a v intenzitě jako jak byli útoky na weby DDoS v takové obrovském množství hovorů do bezplatných sítí i odorik asi vydělal ranec


chápu to tak že když koupím linku 800 u odorika tak za příchozí hovor zaplatím 4,20 tudíž operátor třeba o2 T-mobile dostane 3,20KČ


a tím pádem útočník by odoriku vidělal 60 * 3,20 =192 za hodinu

a kdyby hovor běžel celí měsíc tak jeden účastník uloupí pro odorika přes sto tisíc korun 43 200 * 3,20 = 138240kč
To si ale účtují mobilní operátoři, odorik má zisk z volání na čísla 800 jen nějaké haléře. Podobné praktiky a spekulace na téma jak něco zneužít ale odmítám.
Andrei mi prozradil, že váš nick spamoval naše fórum dnes v noci, jdu vás tedy zabanovat.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od paty07 »

Docela jsi pobavil. Nijak nemuzes zabranit banu na svou IP, pokud nevyužiješ nějakou ze známých ochcávek (VPN, TOR or whatever). Special soft me srazil do kolen. :D
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od kapetr »

Ano :-)
Kdysi jsem kupoval externí RS232 modem (ještě na vytáčený Internet) a odborný prodejce mě s velkým bohorovným přehledem ukazoval, jak ten jeho modem se vždy připojí dokonce na 64kbps a dokáže i "vyhodit" jiné modemy z ústředny.
Vůbec nechápal, že mi ukazuje spojení seriové linky-portu (DTE-DCE), což s navázanou rychlostí nemá nic společného.
Tak jsem mu "zvýšil rychlost" na 115 kbps - nejdřív čučel jak ... a pak mě uražen s nadávkami vyprovodil ...
Tohle bude podobný "inteligent" :-D
Naposledy upravil(a) kapetr dne ned 17. bře 2013 16:55:31, celkem upraveno 1 x.
dekujemeodchazime
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. bře 2013 21:49:19

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od dekujemeodchazime »

bohužel lest na pana odorika nevyšla myslel jsem si že odorik zablokuje
ip adresu ato mobilní ip adresu t-mobile a tím by odstřihl všechny t-mobile zákazníky od prohlížení fora odorik

ale moje lest nevyšla ani když jsem odorika motivoval opravdu trapný argumentem že mám na ip adrese soft a myslel jsem si

že silně na motivovaný odorik bude si myslet že má čest imbecil*m a že hned blokne ip a tím si podřeže větvičku


ale nevyšlo to
kapetr píše:Ano :-)
Kdysi jsem kupoval externí RS232 modem (ještě na vytáčený Internet) a odborný prodejce mě s velkým bohorovným přehledem ukazoval, jak ten jeho modem se vždy připojí dokonce na 64kbps a dokáže i "vyhodit" jiné modemy z ústředny.
Vůbec nechápal, že mi ukazuje spojení seriové linky-portu (DTA-DCA), což s navázanou rychlostí nemá nic společného.
Tak jsem mu "zvýšil rychlost" na 115 kbps - nejdřív čučel jak ... a pak mě uražen s nadávkami vyprovodil ...
Tohle bude podobný "inteligent" :-D
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od Kabek »

Vážení, ten předešlý příspěvek je snad pod jakoukoliv úroveň.... Mnohé o autorovi napoví i jistá trochu zvláštní forma pravopisu - i ve speciálních školách děcka zvládají alespoň malá a velká písmena.....Obsahem je ten příspěvek zajímavý!,,,,?

Už je to dávno, co jsem dostal jedno ponaučení: "Nezvítězíš nad soupeřem, kterého budeš podceňovat!"

Autor příspěvku pan/paní dekujemeodchazime si zaslouží možná jistou malou dávku politování, nevím. Možná se pletu. Ať tak či tak, v každém případě je tento příspěvek mimo. Jen ukazuje na charakter autora a sdílím tudíž podobný názor, jako "kapetr".
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od paty07 »

No, všimnul jsem si prasáckýho formátování. Ještě to bych přežil, ale že to je proste debil, kterej na neco přišel, a ted bude dělat trola, me neskutečně vytáčí. Asi by potřeboval pomoct, jak trefně poznamenal Kabek. Končím s ním.
P.S. Když už jsme se k tomu dostali, jak operátoři přidělují IP? Jsou veřejné či neveřejné?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od ViR »

paty07 píše:P.S. Když už jsme se k tomu dostali, jak operátoři přidělují IP? Jsou veřejné či neveřejné?
Většinou jsou to dnes IP adresy z LAN rozsahu za NATem a jsou přidělované dynamicky. Takže za jednou veřejnou IP adresou je větší množina účastníků mobilního operátora a současně je používáno větší množství veřejných adres, takže konkrétnímu účastníkovi se běžně mění jak IP adresa v rámci LAN, tak IP adresa veřejná. Čili klasický "ban na IP" je u takovýchto existencí problém. Nicméně "mezioperátorskou" cestou je leccos řešitelné, protože mobilní operátor je pochopitelně podle veřejné IP "přispěvatele" a IP serveru fóra a při sdělení přesného času v logu schopen vyhledat konkrétního účastníka - spamera. A problém chování na síti s ním v rámci VOP řešit.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od paty07 »

Nedalo mi to a spíš tak ze zájmu jsem si o tom něco pohledal. Na fóru mobilmánie v jednom tématu, které bylo nějaký ten rok staré, psali, že mají veřejnou IP od O2 na svém mobilním telefonu/USB modemu. Jsem na to nevěřícně koukal. :shock: :o
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od ViR »

paty07 píše:Nedalo mi to a spíš tak ze zájmu jsem si o tom něco pohledal. Na fóru mobilmánie v jednom tématu, které bylo nějaký ten rok staré, psali, že mají veřejnou IP od O2 na svém mobilním telefonu/USB modemu. Jsem na to nevěřícně koukal. :shock: :o
Ano. Veřejná a statická IP adresa u mobilního telefonu možná je. ( Proto jsem v příspěvku výše použil slovo "většinou"...) Ale mám za to že právě jen u O2 a samozřejmě za zvláštní poplatek. Viz http://www.o2.cz/podnikatel/191861-dopl ... dresa.html
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP telefon/adaptér na veřejné adrese = velké nebezpeč

Příspěvek od xsouku04 »

Máme zde další případ tentokrát se hackerovi v Palestině podařilo zjistit sip jména a hesla ze zařízení
Welltech WG3512 2 FXS/WiFi/4 LAN/1 WAN/PSTN

Obrázek

http://www.voipperiod.com/product_info. ... cts_id=395

Doporučené řešení je vypnout přístup na webové rozhraní zařízení směrem z internetu na veřejnou ip adresu.

Možná bych též zkusil nahrát nový firmware.
Odpovědět