SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od xsouku04 »

Panasonic KX-TG7200FX i Siemens gigaset pracují s sms starým ne VoIP způsobem, který nepodporujeme.
Navíc my ty SMS ani nedostaneme takhle v textové podobě a nejsme dost velcí, abychom něco takového mohli měnit.
A kdybychom velcí byli, stejně se to nevyplatí.

Co ale funguje, je posílání si krátkých zpráv mezi VoIP telefony navzájem. Jde takto odesílat SMS i na mobil.
V podání např. http://www.microsip.org/ je to jako slušná náhrada chatovacího systému.
Použitelnost různých VoIP telefonů se ale výrazně liší. Některé to mohou mít nešikovně schované v menu, některé to nemusí podporovat vůbec.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od osmdesát »

xsouku04 píše:Panasonic KX-TG7200FX i Siemens gigaset pracují s sms starým ne VoIP způsobem, který nepodporujeme...
Předpokládám, že tím „starým“ způsobem máte na mysli poslání přes zvukový kanál nějakou modulací. Pak by to mohlo fungovat, pokud bych měl analogový telefon s podporou sms, připojený přes voip-adaptér. SMS středisko o2 by ale muselo být pod nějakým číslem dostupné zvenčí (zvně sítě o2) a použitý kodek pro voip by nesměl „mršit“ tu modulaci. Co mi selský rozum říká, za splnění těchto dvou podmínek by to možná mohlo fungovat, i bez jakékoli intervence odoriku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od xsouku04 »

Asi jo. Předpokládám, že neřešitelné bude jen to, aby O2 povolilo přístup i telefonům mimo síť.
Nebo se pletu? Co se týče odesílání SMS, byl by tam ještě problém s účtováním.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od LubosD »

Přijímání analogově odeslaných SMS je v Asterisku docela jednoduché, je to konfigurace na pár řádek.

Problémem se zdají být krátké, několikaznakové SMSky, které se mi vždy rozsypou. Netuším, jestli je to problém ve FSK dekóderu Asterisku nebo v tom Gigasetu.
MontolovPetr
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. úno 2017 0:12:47

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od MontolovPetr »

Vyzkoušeno a funguje, dík za radu.
Nedržím dietu, tak si uvařím dort.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od osmdesát »

LubosD píše:Přijímání analogově odeslaných SMS je v Asterisku docela jednoduché, je to konfigurace na pár řádek.

Problémem se zdají být krátké, několikaznakové SMSky, které se mi vždy rozsypou. Netuším, jestli je to problém ve FSK dekóderu Asterisku nebo v tom Gigasetu.
Takže se vám podařilo spojit Asterisk přes voip se střediskem zpráv O2?
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od LubosD »

osmdesát píše:
LubosD píše:Přijímání analogově odeslaných SMS je v Asterisku docela jednoduché, je to konfigurace na pár řádek.

Problémem se zdají být krátké, několikaznakové SMSky, které se mi vždy rozsypou. Netuším, jestli je to problém ve FSK dekóderu Asterisku nebo v tom Gigasetu.
Takže se vám podařilo spojit Asterisk přes voip se střediskem zpráv O2?
Ne, to přece není nutné. Spojil jsem to s API Odoriku. Jen je škoda, že Odorik neumožňuje nastavit jako číslo odesilatele pevné telefonní číslo linky.

P.S.: Ten problém s rozsypanými krátkými SMS je opravený v posledním firmwaru.
Odpovědět