0 v německých číslech

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

0 v německých číslech

Příspěvek od GeBu »

Ahoj, nevíte někdo jak je to s nulou v německých číslech? Mám na mysli, když je na německé vizitce 49-(0)-2255-xxxx?
Předpokládám, že se to volí bez ní, tedy takto: +492255xxxx.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od GeBu »

Díky moc. Moc pěkná stránka bude se hodit.
PS: Myslel jsem, že ten náš způsob je "evropský" a tedy, že je stejný v celé Evropě.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od Pitomec »

Těžko říct, proč Němci tu 0 při vnitrostátním hovoru stále používají a nezrušili to jako kdysi my...
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od Kristovec »

Nulu ignorujte,tu tam dávají pro národní hovory,z -Auslandu-
vzdy bez ní.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Těžko říct, proč Němci tu 0 při vnitrostátním hovoru stále používají a nezrušili to jako kdysi my...
Amíci stejnym zpusobem pouzívají 1 coz se muze plést s +1.
Francouzi mají 1 pro hovory do Paríze,at uz mzm nebo zvencí mzn.
Nulu mají i Poláci,Slováci,Rakusaci.Spanelé mají 9 pro pevné linky a 6 pro
mobily,at uz voláte tam u nich,nebo ze zahranicí.Ta nula je stále dost rozsírená.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od GeBu »

Zajímavé. Děkuji všem - zase jsem o něco chytřejší.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:
Pitomec píše:Těžko říct, proč Němci tu 0 při vnitrostátním hovoru stále používají a nezrušili to jako kdysi my...
Amíci stejnym zpusobem pouzívají 1 coz se muze plést s +1.
Francouzi mají 1 pro hovory do Paríze,at uz mzm nebo zvencí mzn.
Nulu mají i Poláci,Slováci,Rakusaci.Spanelé mají 9 pro pevné linky a 6 pro
mobily,at uz voláte tam u nich,nebo ze zahranicí.Ta nula je stále dost rozsírená.
No hlavně že nás pán Stádník z ČTU v roce 2002 opíjel rohlíkem, že rušení nul v Česku souvisí s evropskou integrací a s evropskou směrnicí. Zase jsme papežtější než papež. :roll: :x
Já jsem byl proti tomu aby se rušila nula na začátku čísla. Bylo to krásně odlišené co je meziměstský hovor a místní hovor. No jo, jako vždy eurohujeři.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od GeBu »

Ale z dnešního úhlu pohledu je přece jedno, co je místní a co meziměstský hovor.
Mně se naopak ten náš systém líbí víc - nic se nemusí řešit, protože se používá furt stejné číslo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: 0 v německých číslech

Příspěvek od ViR »

GeBu píše:Ale z dnešního úhlu pohledu je přece jedno, co je místní a co meziměstský hovor.
Z hlediska struktury sítí nejen VoIP ale i jiných alternativních či mobilních operátorů je členění na místní a meziměstské hovory naprosto bezvýznamné. Jediný, kdo si na to hraje (a to jen pro účtování volání a tranzitu ostatním operátorům) je TO2. Všichni ostatní mají více méně jednotnou síť a zejména přepínání paketů, místo přepínání okruhů, tento trend umocňuje.

Třeba operátoři sdružení v AODT by neměli žádný problém s tím, kdyby se členění na geo obvody zcela opustilo a zavedla se neomezená přenositelnost geo čísel na území celého státu. Ono by to i o něco snížilo náklady operátorů (a tedy patrně i cen) a vedlo by to k lepšímu využívání čísel.

Jinak, ta struktura MTO, UTO a TTO, která byla před reformou číslovacího plánu v r. 2002, byla udělána podle prvorepublikového okresního (UTO) a částečně obecního (MTO) či krajského členění (TTO), takže se již od 60. let minulého století ani neshodovala s aktuálním geografickým správním členěním, a také neměla v podstatě nic společného s nějakou optimalizací komunikační sítě. Navíc byla původně šita na míru převážně manuálním ústřednám :-).
Odpovědět