Lumpárnicka z Afriky

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od Kristovec »

Vcera jsem dostal na svuj Vodafone SMS -YOUR MOBILE NUMBER HAS WON 750,000. POUNDS IN APPLE IPHONE MOBILE PROMO,CALL +447045745753 AND EMAIL YOUR NAME NO AND COUNTRY TO iphonepayzone@outlook.com
Odesláno z císla +22668799955.
Testnul jsem volat,ve vypisu hovoru je toto císlo uvedeno jako Burkina Faso.
Hovor do GB mi ale Odorik nespojil,a ted uz chápu,proc.
Ve vypisu hovoru je toto - Velká Britanie - Personal 13,85 Kc/min.
Tedy cosi jako Zlutá linka.
Vytocil jsem to britské císlo ze svého Vodafone mVolání,nabehl tón odlisny od normálních v GB
a ozvala se nejaká paní,dost jí tam vrískaly deti.Já jsem zavesil,anglicky neumím.
Tech asi 25 vterin slo z balícku volnych minut do zahranicí,útratu nad rámec pausalu mám stále 0,takze se prohnul Vodafone.
Co jsou ta Osobní císla?
Jen premyslím,jak zjistili v Burkine Faso císlo mého Vodafonu.
Na ten email radeji ani psát nebudu.
Uživatelský avatar
borek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17. úno 2014 9:45:12

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od borek »

zkus to, treba vyhrajes iphone :lol: :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od xsouku04 »

Možná je to tak, že v ceně volání na personal číslo v GB mají už zdarma přesměrování do Burkina faso , protože do Burkina Faso se jen tak někomu volat nechce :)
Možná vydělávají už tím, když si s nimi někdo povídá o možnosti vyhrát telefon, a občas někoho nachytají i na nějakou zálohu na poštovné za ten vyhraný telefon :)

V každém případě na podobné nabídky je lepší vůbec nereagovat. Stejně tak na podivné prozvánění z drahých zemí.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od TKlf »

Pro info, mě to došlo také na jeden Vodafone z 5 v privátní VPN. Pravděpodobně nějaký úplně náhodný výběr, protože zrovna na nejméně využívané číslo, které ani nevolá, nepíše žádné zahraničí.

Z mobilu ...
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od MiD »

Predvčerom som pricestoval do UK a táto SMS mi prišla ako prvá. Tak som sa čudovaĺ aké divné uvítacie SMS má Odorik pri roamingu. :-)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od Kristovec »

borek píše:zkus to, treba vyhrajes iphone :lol: :lol:
Bambusového,ze? :D
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:Možná je to tak, že v ceně volání na personal číslo v GB mají už zdarma přesměrování do Burkina faso , protože do Burkina Faso se jen tak někomu volat nechce :)
Možná vydělávají už tím, když si s nimi někdo povídá o možnosti vyhrát telefon, a občas někoho nachytají i na nějakou zálohu na poštovné za ten vyhraný telefon :)

V každém případě na podobné nabídky je lepší vůbec nereagovat. Stejně tak na podivné prozvánění z drahých zemí.
Asi je to tak,vymazat takové SMS a konec.
Jeste tak skryt ID a stavnate mu vynadat. :twisted:
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od MiD »

MiD píše:Predvčerom som pricestoval do UK a táto SMS mi prišla ako prvá. Tak som sa čudovaĺ aké divné uvítacie SMS má Odorik pri roamingu. :-)
Naviac sa to tvári, že mi tá SMS prišla od mojej ženy, ktorá je ešte stále u Vodafone...

...pardon, tak som zistil, ze to dostala zena na vodafone a pre zaujimavost mi to preposlala... ;-)
Naposledy upravil(a) MiD dne pon 17. bře 2014 9:59:47, celkem upraveno 1 x.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od Georgius »

Já jsem vyhrál dneska ráno - taky Vodafone z čísla +22679522021, pokud by se chtěl někdo o mojí výhru přihlásit tak nabízím i e-mail iphonepayzone@outlook.com :lol: Chvíli jsem se bavil představou, že přes Odorika zavolám, ale na takové blbíny fakt nemám čas. Vypadá to, že bychom si měli popovídat s falešnými soby komu všemu v rámci marketingu dávají čísla ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Lumpárnicka z Afriky

Příspěvek od helmut.niederman »

Připomíná mi to ty známé " nigerijské " emaily alias dopisy. 8-)
Odpovědět