VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Příspěvek od ViR »

megacruiser píše:Live Telecom má hodně vysoké smluvní pokuty za předčasné ukončení smlouvy, chce to propočítat co se víc vyplatí.
No, musel bych si pročíst tu smlouvu, ale pokud nebyli v Live Telecom jasnovidci a nenapsali ji nějak "obezličkovitě", tak by se těch pokut měl týkat "Husákova gilotina". Viz § 63 odst. 1. písm. p) ZoEK:

"výše úhrady v případě ukončení smlouvy před uplynutím doby trvání, na kterou je smlouva uzavřena, výpovědí ze strany účastníka nebo podnikatele nebo dohodou obou smluvních stran, přičemž výše úhrady nesmí být vyšší než jedna pětina součtu měsíčních paušálů zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy, nebo jedna pětina součtu minimálního sjednaného měsíčního plnění zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy, a výše úhrady nákladů spojených s telekomunikačním koncovým zařízením, které bylo účastníkovi poskytnuto za zvýhodněných podmínek..."
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Příspěvek od Pitomec »

Leda by s tím Husákovským nesmyslem vypekl Live Telecom stejně jako UPC. Ale to asi nebude ten případ...
Obrázek
BTjacker
Příspěvky: 15
Registrován: pát 12. dub 2013 11:11:32

Re: VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Příspěvek od BTjacker »

Děkuji za reakce...Ano, smlouva je bohužel na dva roky, takže si tchyně ještě rok počká. Myslel jsem že LIVE telecom poskytuje VOIP služby pro O2 nebo tak něco, prostě že k nim patří. Nemají ale ani webové stránky a google najde pouze desítky varování před podepsáním smlouvy s tímto poskytovatelem. Podmínky jsem četl a kupodivu jsou velmi srozumitelné. V podstatě: Odejdeš = 500 kč za zrušení a ještě si vše doplatíš až do konce období. Jediná možnost jak odejít jsou 3 písemné reklamace služeb a i tak si myslím že se tihle zlodějíčci jen tak zákazníka nevzdají.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Příspěvek od Pitomec »

Možností jak odejít je víc, např. při změně ze strany poskytovatele, které vede ke zhoršení podmínek uživatele (typicky zdražení služeb). Ale každopádně bys to při výpovědi uhrál na tu 1/5 dle novely ZoEK jak psal ViR.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Příspěvek od xsouku04 »

BTjacker píše:Děkuji za reakce...Ano, smlouva je bohužel na dva roky, takže si tchyně ještě rok počká. Myslel jsem že LIVE telecom poskytuje VOIP služby pro O2 nebo tak něco, prostě že k nim patří. Nemají ale ani webové stránky a google najde pouze desítky varování před podepsáním smlouvy s tímto poskytovatelem. Podmínky jsem četl a kupodivu jsou velmi srozumitelné. V podstatě: Odejdeš = 500 kč za zrušení a ještě si vše doplatíš až do konce období. Jediná možnost jak odejít jsou 3 písemné reklamace služeb a i tak si myslím že se tihle zlodějíčci jen tak zákazníka nevzdají.
Ale tuhle možnost zrušil zákon. Nyní smějí chtít doplatit maximálně 20% ze zbývajících částek.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: VOIP od O2 a pevná (alarm) pod Odorik. Jak?

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Ale tuhle možnost zrušil zákon. Nyní smějí chtít doplatit maximálně 20% ze zbývajících částek.
Přesně tak. Výše jsem i citoval přesné aktuální znění toho § 63 odst. 1. písm. p) Zák. 127/2005 Sb., kde je to celkem jasné...
Odpovědět