Proč nemohu mít současně WIFI a ADSL ?

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Proč nemohu mít současně WIFI a ADSL ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Dneska jsem u svého ADSL modelu Zyxel P-660HN co prodává v současnoti Telefonica O2 zkoušel zapnout WIFI WPS/WLAN. Vůbec těmto IT věcičkám nerozumím, jsem lama. Když jsem dal uložit, tak na liště se mi objevila tato hláška. Pak už jen se stalo to, že k internetu jsem se připojil pouze přes WIFI z chytrého telefonu ( využívající mou ADSL linku ) ale už jsem se nedostal na žádné stránky v počítači, jako bych měl vypnutý kabel. Ale toto se stalo pouze když naskočila tato hláška
WIFI - Systémová chyba.JPG
WIFI - Systémová chyba.JPG (8.46 KiB) Zobrazeno 3121 x
Když jsem ale pak vypnul WIFI v mobilu tak jsem se už pak po pár sekundách dostal na internet z počítače. Jak je to tedy možné ? Že to koliduje ? Nešlo by to uděla tak, aby se na internet dalo současně dostat jak z počítače klasické ADSL spojení a přes WIFI ( využívající ADSL ) z chytrého mobilu ? A pokud ano, jaký typ Security Mode mám nastavit ? Defaultně mám WPA2-PSK a heslo tedy Pre-Shared Key jsem si nastavil např. WIFI INTERNET.

Pak v internetovém rozhranní ( přízvučněji by se dalo nazvat v Dashboardu ) ADSL modemu Zyxel http://10.0.0.138 v části Wireless LAN / WPS Station je anglicky napsáno toto ale vůbec tomu nerozumím, k čemu to má sloužit ?
Add Station by WPS

Click the below Push Button to add WPS stations to wireless network.

Or input station's PIN number:
Naposledy upravil(a) helmut.niederman dne sob 03. kvě 2014 11:39:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Proč nemohu mít současně WIFI a ADSL ?

Příspěvek od Pitomec »

Ty W XP bych vyhodil (to jenom tak na okraj :D ) a kolize IP je možná v momentě, kdy si 2 zařízení nárokují stejnou IP (buď je natvrdo nastavená přímo v nich, anebo zůstala "viset" po předchozím spojení).

WPS a VlAN neřeš.
Obrázek
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Proč nemohu mít současně WIFI a ADSL ?

Příspěvek od Hooonza »

Kolize IP - mám dojem, že nechat automatické přidělování adres na DHCP serveru (modem) i na všech zařízeních, pokud nepotřebujete mít někde pevně nastavené, by mělo situaci vyřešit. XP asi nejjednodušeji restartovat, potřebují si načíst novou adresu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemohu mít současně WIFI a ADSL ?

Příspěvek od xsouku04 »

Jak přesně se to stalo nevím, ale určitě bych zkusil restartovat ADSL modem i Windows XP i telefon a ověřil jestli problém přetrvává.

Zjistil bych, jeslti se jedná o nějaký jednorázový jev, a nebo se to stane vždy.
Odpovědět