SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
martinhruska
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. črc 2014 13:15:22

SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od martinhruska »

Občas si někdo myslí, že moje odorik číslo je mobil a pošle mi sms. A pak nastane peklo! Nějaký robot začne volat z čísla 284001000 a nechá málo zazvonit a položí to a náhodně opakuje. Teprve když stihnu telefon zvednout, začne umělým hlasem "číst" tu sms.

Je to snad prý nějaká služba O2. Nechápu proč. Asi nějaká pomsta SPT Telecom.

Jde to nějak vypnout? Nebo aspoň tu sms vyzvednout po internetu? Nebo aspoň vynutit opakování ve vhodnou dobu?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od kovik »

Dobry den,

nastavte si v https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html u linky toho cisla:

Email pro hlasové zprávy nebo faxy.

Potom Vam na tu emailovou adresu, zacnou chodit sms jako faxy (email s prilohou pdf).
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od tom_speedy »

Nejsem původní tazatel, ale vyzkoušel jsem a funguje to dobře. Když tu je toto tému zkusím se zeptat naobrácený postup. Mohl bych (plánuje se), že třeba přes webové rozhraní (jako když posílám SMS) by se dal poslat fax?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Nejsem původní tazatel, ale vyzkoušel jsem a funguje to dobře. Když tu je toto tému zkusím se zeptat naobrácený postup. Mohl bych (plánuje se), že třeba přes webové rozhraní (jako když posílám SMS) by se dal poslat fax?
Odesílání faxů nepodporujeme. Tedy vlastně ano, ale musíte mít svůj vlastní fyzický fax, který zapojíte do analogového adaptéru.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od alfi »

martinhruska píše:Je to snad prý nějaká služba O2. Nechápu proč. Asi nějaká pomsta SPT Telecom.
je to už postarší služba SMS na pevnou, kterou provozuje 02, viz http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-ab ... Linka.html, ale je podporovaná i ostatními operátory (http://www.t-mobile.cz/web/cz/katalog-s ... vnou-linku). při čtení zprávy je tuším potřeba nechat to doběhnout až do konce, jinak se volání opakuje :-)

varianta s (virtuálním) faxem vypadá velmi zajímavě :-)
0re1
Příspěvky: 20
Registrován: sob 20. črc 2013 10:51:27

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od 0re1 »

kovik píše:Dobry den,

nastavte si v https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html u linky toho cisla:

Email pro hlasové zprávy nebo faxy.

Potom Vam na tu emailovou adresu, zacnou chodit sms jako faxy (email s prilohou pdf).
Nikde tam takovou moznost v nastaveni, bohuzel, nevidim :(
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od utx »

0re1 píše:Nikde tam takovou moznost v nastaveni, bohuzel, nevidim :(
Nahoře kliknout na „linky“, a poté na požadovaném řádku na sloupec „Číslo v síti (linka)“. Poté už se objeví formulář, ve kterém najdete: „Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy [?]:“.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od osmdesát »

Tohle předčítání sms je jeden ze spousty anachronismů, na které jsou tyhle velké firmy experti. Ta firma by se měla dosud jmenovat Spoje, jako za starých dobrých časů :D Nepodporují náhodou dnešní pevné telefony odesílání a příjem sms? Pokud ústředna pozná starý telefon, tak budiž, ale jinak by to snad mělo jít poslat, si myslím. Jestli se pletu, opravte mě.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od xsouku04 »

osmdesát píše:Tohle předčítání sms je jeden ze spousty anachronismů, na které jsou tyhle velké firmy experti. Ta firma by se měla dosud jmenovat Spoje, jako za starých dobrých časů :D Nepodporují náhodou dnešní pevné telefony odesílání a příjem sms? Pokud ústředna pozná starý telefon, tak budiž, ale jinak by to snad mělo jít poslat, si myslím. Jestli se pletu, opravte mě.
Myslím, že naprostá většina telefonů pevných linek, které se používají mezi lidmi, toto neumí. Co by ale udělat mohli a měli, je změnit ten hlas na nějakou podstatně srozumitelnější verzi. Takhle je to dost nepoužitelné.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: SMS na pevnou které čte robot a otravuje Xkrát denně

Příspěvek od osmdesát »

Teďka se mi tu zrovna náhodou válí Panasonic KX-TG7200FX, který sms umí. Je to z roku 2008 nebo tak nějak. Tyhle telefony jsou myslím celkem rozšířené. Pak tu mám "prastarý" Siemens Gigaset z roku 1998, ten to tedy ještě neumí, ale to je pochopitelné. Prošel mi rukama nějaký novější Siemens Gigaset (měl už barevný displej) a ten to taky uměl. Všechny novější bezdráťáky to podle mě umět musejí.

Každopádně zjistil jsem, že nakonec tak úplně pozadu ten o2 nebude, pokud má člověk telefon s funkcí sms, musí si na něm nastavit číslo toho jejich střediska zpráv (147, 14700). Pak mu ústředna přestane posílat sms v hlasové podobě a bude je posílat v textové.
Nevím, jak to funguje v případě VoIPu, ale mělo by to být podobné, ne? Tedy pokud mám VoIPový telefon s podporou sms, nastavím si na něm středisko zpráv a bude to chodit textově. Pokud ne, mohla by to za uživatele udělat ústředna Odoriku. Tvářila by se jako telefon s podporou sms a po jejich přijetí by je přeposlala na mail, nebo zobrazila jako zprávu v sip klientovi - to by byl další námět na zlepšení služeb.
Odpovědět