Uz je nas skoro milion

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
odorikfanda
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 12. zář 2013 10:49:49

Uz je nas skoro milion

Příspěvek od odorikfanda »

Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je nas skoro milion

Příspěvek od xsouku04 »

Ten je zahrnut v těch 100 000 pod GTS :) Odorik je ale hlavně VoIP operátor a snaží se dělat věci, které nejsou až tak snadné a nedají se dělat masově jako obyčejná předplacená karta. Na to mají stále monopol jen vyvolení.
Odorik dělá to, co nemá smysl dělat moc ve velkém, protože jiní to tak levně, efektivně, ale přitom dobře dělat nedovedou.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Uz je nas skoro milion

Příspěvek od TKlf »

Neřekl bych to lépe. Za me s Odorikem spokojenost.

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Uz je nas skoro milion

Příspěvek od Kristovec »

Kolik je asi VoIPařů?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Uz je nas skoro milion

Příspěvek od ViR »

Kristovec píše:Kolik je asi VoIPařů?
Hodně :-). Tedy vztaženo k tomu, čeho je to hlavní substitut, tj. ke klasickým pevným linkám. Už před cca dvěma či třemi roky byla na této technologii podle ČTÚ čtvrtina "pevných linek". Jinak podle selektivních šetření již předtím použilo technologii VoIP (včetně Skype) alespoň jednou týdně něco mezi 40 a 50 % respondentů. Přesné číslo si nepamatuji.

Částečně to bylo přitom zkreslené faktem, že někteří lidé netuší, že "nějaký VoIP" požívají ;-). Například tak 2/3 seniorů, n kterým jsem to připojení zajišťoval, jsou schopní tvrdit, že "internet nepoužívají" a nějakému VoIPu vůbec nevěří. Ale když se jich zeptáte jak telefonují, tak řeknou, že "ne přes Telekom, ale "s normální pevnou" přes nějakou dobrou a levnou malou firmu". Případně to doplní tím, že "to jde nějak přes anténu (či kabelovku a pod.)" a že problém je akorát když vypadne proud, protože pak to bezdrátové sluchátko, nebo ta krabička, co se připojuje do zásuvky, nefunguje :-).
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Uz je nas skoro milion

Příspěvek od Kristovec »

ViR píše:
Kristovec píše:Kolik je asi VoIPařů?
Hodně :-). Tedy vztaženo k tomu, čeho je to hlavní substitut, tj. ke klasickým pevným linkám. Už před cca dvěma či třemi roky byla na této technologii podle ČTÚ čtvrtina "pevných linek". Jinak podle selektivních šetření již předtím použilo technologii VoIP (včetně Skype) alespoň jednou týdně něco mezi 40 a 50 % respondentů. Přesné číslo si nepamatuji.

Částečně to bylo přitom zkreslené faktem, že někteří lidé netuší, že "nějaký VoIP" požívají ;-). Například tak 2/3 seniorů, n kterým jsem to připojení zajišťoval, jsou schopní tvrdit, že "internet nepoužívají" a nějakému VoIPu vůbec nevěří. Ale když se jich zeptáte jak telefonují, tak řeknou, že "ne přes Telekom, ale "s normální pevnou" přes nějakou dobrou a levnou malou firmu". Případně to doplní tím, že "to jde nějak přes anténu (či kabelovku a pod.)" a že problém je akorát když vypadne proud, protože pak to bezdrátové sluchátko, nebo ta krabička, co se připojuje do zásuvky, nefunguje :-).
Díky,ViRe.Ostatně,i já sám jsem před asi 8 lety začínal jako naprostý Neználek,a VoIP zkratka mi byla zcela neznámá,jen jsem vedel,ze nevolám přes běžné OP y.
Odpovědět