Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od ViR »

Tak jsem k dnešku po cca 42 letech zrušil svůj poslední, to jest sporožirový, účet u České spořitelny, neb to co předvádí v posledních cca 3 - 4 letech je i na mou klidnou povahu (a zásadu že "co bez problémů funguje, nemá se měnit") už moc. A mám z toho kupodivu docela dobrý pocit! :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od xsouku04 »

A copak naposledy provedli?
U České spořitelny máme účet jako Odorik.cz také. Automatické připisování plateb a platební tlačítko je u nich nejsložitější a zároveň asi i nejdražší ze všech bank. Ale pořád má u nich dost lidí účet.
Servis 24 občas mívá dlouhé odstávky :) Někdy i 24 a více hodin :)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Kristovec »

ViR píše:Tak jsem k dnešku po cca 42 letech zrušil svůj poslední, to jest sporožirový, účet u České spořitelny, neb to co předvádí v posledních cca 3 - 4 letech je i na mou klidnou povahu (a zásadu že "co bez problémů funguje, nemá se měnit") už moc. A mám z toho kupodivu docela dobrý pocit! :-)
Já jsem před 5 lety udělal totéž s Poštovní spořitelnou a po 17 letech jsem se přestěhoval do mBank.Důvod - vysoké poplatky.
Takže blahopřeji ke správnému rozhodnutí.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od enigmatic »

Momentálně čekám na karty od Fio a mBank. Jakmile první z nich dorazí tak vracím kartu u ČS a hned po 15.10. si u Fio zažádám o převod trvalých příkazů a šablon plateb kodexem mobility.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od TKlf »

Také sem z CS odcházel, i když mi nic neudělali a se spolehlivosti nemám problém, jen ty poplatky. No ale neodešel sem, dostal sem vše na 3 roky zdarma, tak mám teď nějaký čas. Jinak používám ještě AirBank, je pružnější a internet banking mají pěkný i do mobilu.

Odesláno z mého HTC One X
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Georgius »

Ještě migruji z mbank do Fio (mbančí omalovánky jsem nezkousnul) a přidávám jeden možná samozřejmý postřeh - bankovní mobilita přesouvá jen příkazy a povolení k inkasu, na mzdovku, elektrárny, plynárny atd si musí člověk zajít/zavolat sám. A bacha, mbank tento kodex nemá (takže se nedá použít ani k cestě tam ani zpátky) !
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od MaT »

Zásadu "co bez problémů chodí, na to nesahej" bych celkem bral, ale já s Českou spořitelnou právě celkem problémy měl. První problém byl, že mi přišlo, že mě jejich služby stojí docela dost peněz. Samotné vedení účtu sice tehdy za asi 50-60 Kč (nějaký "Výhodný program"), ale s poplatky za příchozí a odchozí platby to vylezlo na klidně i na 150 Kč měsíčně a to už mi docela vadilo. Navíc to jejich internetové bankovnictví také v jednom kuse nefungovalo...

Ad Poštovní spořitelna - jsem ani netušil, že na trhu působí tak dlouho. Myslel jsem, že tohle "hraní si na banku" provozuje Česká pošta teprve pár let a ono fakt - jak jsem se teď díval, tak Poštovní spořitelna je tu od roku 1995 a pod názvem Poštovní banka fungovali už od roku 1991...

Ad kodex mobility: Zrovna to, že si budu muset v jedné bance zrušit trvalé příkazy a v jiné je založit jsem nikdy jako nějakou bariéru pro přechod mezi bankami nebral. Ale budiž, kdyby to některým lidem pomohlo se konečně rozhoupat a banku změnit, proč ne. Jen doufám, že toto těm progresivnějším (a levnějším) bankám nebere moc lidských zdrojů. :-)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Zedna »

Odchod od predrazenych bankovnich molochu plne schvaluji.
Ja jsem presel k prvni bezpoplatkove bance u nas (mBank) hned v roce 2007, kdy k nam prisli a rozcerili nas zdejsi zatuchly bankovni rybnik plny nesmyslnych a vysokych poplatku. Pozdeji pote, co se ukazalo, ze tento bezpoplatkovy koncept ma uspech a mBank ma mnoho klientu, zakladni sluzby bez poplatku a pritom dokaze generovat zisk, se pridaly dalsi nizkonakladove/bezpoplatkove banky, nejprve v roce 2010 FIO (premenou ze zalozny na banku), pozdeji pak jeste Air, Equa, Zuno.
Takze nyni je vyber bank bez poplatku velmi slusny. Tyto banky nyni maji dohromady zhruba 1.5 milionu klientu, takze je videt, ze skutecne mnoho lidi uz se neboji prejit od tech predrazenych bank/molochu (CS,CSOB,KB,GE,Raifka,UCB) k tem bezpoplatkovym. Napriklad mBank ma dnes vic nez 500 000 klientu, FIO vic nez 400 000, Air temer 300 000 a jejich pocty neustale rychle rostou, u FIO/Air rychlosti prevysujici 300 novych klientu/den (kalendarni).

mBank bohuzel letos nasadila novy a zcela prevratny internet banking, ktery je ovsem pro mnoho lidi (vcetne mne) velkym problemem. Zamerne to udelali v rozporu se zazitymi standardy a jeste k tomu je tam plno chyb. Dost lidi kvuli tomu odeslo od mBank, ja take. Nyni jsem u FIO. Bohuzel i FIO se do konce letosniho roku chysta nasadit novy a take zcela jiny IB, bojim se, aby to nedopadlo stejnou katastrofou jako v mBank.

PS:
Ta Sporka je fakt unikat, vyrazne ji ubyvaji klienti, kteri hromadne utikaji k levnejsim bankam a oni misto zlevneni naopak dost brutalne (uz nekolikrat) zdrazuji. Proste si chteji udrzet sve vysoke zisky (z poplatku), tak zdrazuji tem zbyvajicim klientum. Jsou si dobre vedomi toho, ze mnoho lidi, zejmena duchodcu neovladajicich pocitace, neodejde k tem novym povetsinou internetovym bankam. V tomto ohledu je Sporka bezcitny/bezpaterni/drzy kapitalista naplno vyuzivajici/zneuzivajici sveho postaveni. Je jen dobre, ze cim dal tim vic lidi se neboji zmenit banku za levnejsi nebo jeste lepe uplne bezpoplatkovou.

@ViR
Do ktere banky jsi presel?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od ViR »

Zedna píše: V tomto ohledu je Sporka bezcitny/bezpaterni/drzy kapitalista naplno vyuzivajici/zneuzivajici sveho postaveni. Je jen dobre, ze cim dal tim vic lidi se neboji zmenit banku za levnejsi nebo jeste lepe uplne bezpoplatkovou.
To jsem si naplno uvědomil v okamžiku, kdy šla CS radostně do toho svinstva s SS kartama, které způsobily dost potíží mnoha lidem (včetně mojí mámy, které je penzistka a má průkaz ZTP, který jí ten paskvil měl nahradit) .

Předposlední kapkou pak byly "inovace" podmínek u produktů spořky, které jsem používal, samozřejmě výrazně k horšímu.

A úplně poslední ty "informační dopisy" které k tomu CS rozeslala. Obchod je obchod, to bych pochopil, ale dělat z klietů debily a komunikovat s nimi tak, že zjevně předpokládají, že klienti jsou pitomci, co sežerou každý hamáček, to si prostě žádalo akci.

Někteří manažeři CS se vyjádřili tak, že cílem letních změn bylo, aby lidé navštívili pobočky a přešli na "modernější produkty"..... Tak jsem holt pobočku navštívil a přešel na modernější produkt jinam. :-D
Zedna píše:@ViR Do ktere banky jsi presel?

Vzhledem k tomu, že jsem potřeboval "přeúvěrovat" jeden trochu větší nedoplacený úvěr, tak nakonec padla volba na Air Bank. Ale to neznamená, že to tak zůstane na trvalo ;). Ještě z dob záložny mám účty i u Fio, ale s nimi jsem se nedokázal na podmínkách úvěru dohodnout dostatečně rychle...
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Kristovec »

Zedna píše:Odchod od predrazenych bankovnich molochu plne schvaluji.
Ja jsem presel k prvni bezpoplatkove bance u nas (mBank) hned v roce 2007, kdy k nam prisli a rozcerili nas zdejsi zatuchly bankovni rybnik plny nesmyslnych a vysokych poplatku. Pozdeji pote, co se ukazalo, ze tento bezpoplatkovy koncept ma uspech a mBank ma mnoho klientu, zakladni sluzby bez poplatku a pritom dokaze generovat zisk, se pridaly dalsi nizkonakladove/bezpoplatkove banky, nejprve v roce 2010 FIO (premenou ze zalozny na banku), pozdeji pak jeste Air, Equa, Zuno.
Takze nyni je vyber bank bez poplatku velmi slusny. Tyto banky nyni maji dohromady zhruba 1.5 milionu klientu, takze je videt, ze skutecne mnoho lidi uz se neboji prejit od tech predrazenych bank/molochu (CS,CSOB,KB,GE,Raifka,UCB) k tem bezpoplatkovym. Napriklad mBank ma dnes vic nez 500 000 klientu, FIO vic nez 400 000, Air temer 300 000 a jejich pocty neustale rychle rostou, u FIO/Air rychlosti prevysujici 300 novych klientu/den (kalendarni).

mBank bohuzel letos nasadila novy a zcela prevratny internet banking, ktery je ovsem pro mnoho lidi (vcetne mne) velkym problemem. Zamerne to udelali v rozporu se zazitymi standardy a jeste k tomu je tam plno chyb. Dost lidi kvuli tomu odeslo od mBank, ja take. Nyni jsem u FIO. Bohuzel i FIO se do konce letosniho roku chysta nasadit novy a take zcela jiny IB, bojim se, aby to nedopadlo stejnou katastrofou jako v mBank.

PS:
Ta Sporka je fakt unikat, vyrazne ji ubyvaji klienti, kteri hromadne utikaji k levnejsim bankam a oni misto zlevneni naopak dost brutalne (uz nekolikrat) zdrazuji. Proste si chteji udrzet sve vysoke zisky (z poplatku), tak zdrazuji tem zbyvajicim klientum. Jsou si dobre vedomi toho, ze mnoho lidi, zejmena duchodcu neovladajicich pocitace, neodejde k tem novym povetsinou internetovym bankam. V tomto ohledu je Sporka bezcitny/bezpaterni/drzy kapitalista naplno vyuzivajici/zneuzivajici sveho postaveni. Je jen dobre, ze cim dal tim vic lidi se neboji zmenit banku za levnejsi nebo jeste lepe uplne bezpoplatkovou.

@ViR
Do ktere banky jsi presel?
Hm,ten novy IB se mi taky nelibí,dosud používám výhradně starý,ale ten mají teď někdy odpojit.Uvidím.Po případném odchodu z mBank mi Vodafone začne úctovat mVolání za plný paušál 1 100 Kč,ale pokuta za předčasné ukončení smlouvy za zbývajících 13 měsíců už tak vražedná taky nebude,no,uvidím,co dál.
Odpovědět