Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od GeBu »

Já jsem přechod od Spořky začal připravovat postupně a tak jsem byl na jich dopisy připravený. Výplaty a všechny platby mám už několik let na mBance a přes účet Spořky jsem peníze vybíral z bankomatů, kterých mám kolem sebe plno (kolem práce 3 do půl kilometru, ale hlavně má Spořka bankomat v naší vesnici). Ještě do loňka měli výběry na Ukrajině za 6 Kč. Také jsem používal kreditku, kde šly nějaké peníze na penzijko, ale na jaře si zřídil u mBank a u Spořky na začátku září zrušil. Po návštěvě pobočky mi nabídli účet v hodnotě 125 Kč měsíčně (vedení, odchozí a příchozí platby a výběry zdarma) na tři roky zdarma a tak jsem tam zůstal a budu přes to peníze vybírat dál.
Ještě máme druhou kartu u Equa bank, která má výběry v ČR z libovolného bankomatu zdarma a Ukrajinu za 9 Kč. Stačí tam měsíčně protočit 10 tis. Kč.
Mě na nové bankovnictví v mBank přepnuli tento týden - zase až tak mi to nevadí až na jednu věc. Nevidím hned, kdy byly částka skutečně zaúčtovaná a musím položku rozkliknout.
Naposledy upravil(a) GeBu dne čtv 02. říj 2014 16:00:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Zedna »

Prumerna rocni vyse zaplacenych poplatku ve Sporitelne je pry zhruba 2000 az 2500 Kc neboli zhruba 150 az 200 Kc mesicne.
Takze zmenou banky se da velmi snadno usetrit dost zajimavou castku penez (za nekolik let uz je to poradna suma penez!), kterou nyni lide zcela zbytecne "vyhazuji oknem".
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od GeBu »

Zajímavé, tak to jsem byl se svými 80 Kč měsíčně dost podlimit.
Zedna píše:Prumerna rocni vyse zaplacenych poplatku ve Sporitelne je pry zhruba 2000 az 2500 Kc neboli zhruba 150 az 200 Kc mesicne.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Zedna »

GeBu píše:Zajímavé, tak to jsem byl se svými 80 Kč měsíčně dost podlimit.
I tak to dela slusnou sumu za delsi obdobi:

1 mesic = 80 Kc
1 rok = 960 Kc
5 let = 4800 Kc
7 let = 6720 Kc
10 let = 9600 Kc

7 let v CR pusobi mBank, to znamena, ze pokud bys presel k mBank uz v roce 2007 tak jako ja, mohl jsi nyni mit ve sve kapse o 6720 Kc vic :-)
To uz je slusna suma penez, ne?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od GeBu »

U mBanky jsem od roku 2010, přesto pro mne mělo smysl Spořku držet.
A kolik by mne stálo 10 výběrů na Ukrajině každý rok? Takto mne stály 60 Kč/rok. 2 měsíce na Ukrajině a vydělám si na poplatky na celý rok.
Kde se vyřizuje a kolik stojí výpis mimořádný výpis účtu pro účely policie u mBanky? Ve Spořce mi ho dělali zadarmo.
Kolik stojí pojištění celé rodiny pro cesty do zahraničí na 90 dní?
Zedna píše:7 let v CR pusobi mBank, to znamena, ze pokud bys presel k mBank uz v roce 2007 tak jako ja, mohl jsi nyni mit ve sve kapse o 6720 Kc vic :-)
To uz je slusna suma penez, ne?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Zedna »

@GeBu
Jiste.
Pokud chces nadstandardni sluzby, musis si holt priplatit.
Nizkonakladove/bezpoplatkove banky maji kouzlo v tom, ze ZAKLADNI sluzby jsou tam zdarma. Vetsine lidi staci ty zakladni sluzby.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od GeBu »

Jsem to vyhodnotil, že ani základní služby tj. výběr z bankomatu pro mne nejsou zajímavé - museli bychom pořád hlídat, jestli to máme zdarma nebo ne. Equa mi vychází lépe - 10 tis. měsíčně tam protočit mi problém nedělá.
Kolik výběrů chci v libovolném ATM.
Bonus pro mne:
Výběry venku za 9 Kč.
Výpis pro policii v bankovnictví přesně ve formátu jaký potřebuji.
Zedna píše: Pokud chces nadstandardni sluzby, musis si holt priplatit.
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od o-k »

Inu co by clove cekal jako dlouholety klient.
Takto jsem po 12 letech odesel od GE kde mi pri navsteve na pobocce a moji otazce ze platim moc velke poplatky nabidli modernejsi ucet. Po letmem precteni letacku jsem zjistil ze poplatky bych s novym uctem mel skoro dvojnasobne ale zas bych mel navic to co nepotrebuji takze jsem podekoval, presel k FIO a behem cca 2 tydnu ucet v GE zrusil. Ve FIO mam ucet od rijna 2011 a opravdu za celou dobu zadny poplatek.

FIO banka umoznuje snadno vyuzit i jejich API pro stahovani vypisu, transakci v ruznych formatech coz je imho velmi dobra vec jak mit ihned prehled bez nutnosti se prihlasovat k internetbankingu. Staci si coby autorizovana osoba vygenerovat tzv token v internetbankingu ktery pak doplnite misto znaku xxxx v nasledujici URL

https://www.fio.cz/ib_api/rest/periods/ ... tions.html

Pokud jako pocatecni datum (2011-01-01) zvolite datum jeste drive nez jste si ucet u FIO zalozili a jako koncove (2015-01-01) datum takove ktere jeste nenastalo tak ziskate kompletni prehled vsech transakci za celou historii uctu v bance. Data lze samozrejme zadavat dle potreby primo do URL adresy. Vysledkem bude prehledna html tabulka.

Tak mne nyni napadlo jak jsou na tom z nejakym API jine banky? Mate nejake zkusenosti?
Predpokladam ze i samotny Odorik vyuziva podobne metody k ziskani informaci o navyseni volaciho kreditu.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od Zedna »

Kristovec píše:Hm,ten novy IB se mi taky nelibí,dosud používám výhradně starý,ale ten mají teď někdy odpojit.Uvidím.Po případném odchodu z mBank mi Vodafone začne úctovat mVolání za plný paušál 1 100 Kč,ale pokuta za předčasné ukončení smlouvy za zbývajících 13 měsíců už tak vražedná taky nebude,no,uvidím,co dál.
Dle informaci z mFora se zda, ze ted v prubehu zari/rijna vypinaji stare IB asi vetsine lidi. Oficialne to poslednim klientum vypnou az koncem roku, ale myslim si, ze to nyni uspisili a vsichni budou mit vypnuto do konce rijna, to je moje domnenka.

Jinak ohledne te pokuty z mVolani, doporucuji presunout aktivity (prevody/trvalaky/inkasa/karty) do jine banky, ale ucet v mBank uplne nerusit a nechat tam jen pohe minimum nutne pro splneni podminek mVolani.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Zcela OT - odchod od České spořitelny ;)

Příspěvek od v.kopp »

Kristovec píše: Hm,ten novy IB se mi taky nelibí,dosud používám výhradně starý,ale ten mají teď někdy odpojit.Uvidím.Po případném odchodu z mBank mi Vodafone začne úctovat mVolání za plný paušál 1 100 Kč,ale pokuta za předčasné ukončení smlouvy za zbývajících 13 měsíců už tak vražedná taky nebude,no,uvidím,co dál.
Jaké jsou podmínky pro používání Mvolání s těmi výhodami? Nějaký povinný obrat u MBank?
Chvíli jsem to hledal na stránkách MBank ale nenašel. Našel jsem jen že faktury musí být placeny z účtu u MBank.
Klasika - výhody najde člověk hned ale celé podmínky jsou někde zahrabané...
Odpovědět