Volání po libosti i ze zahraničí

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Volání po libosti i ze zahraničí

Příspěvek od Kristovec »

Během 2.půle října jsem už podruhé na slovensko-ukrajinské hranici,SK město Humenné,8 dní,UA město Užhorod 2x1 den.A provolal jsem mnohem víc minut,než s mVoláním mBank-Vodafone v ČR.Na SK mám totiž O2.SK kartu a 250MB/0,50 € denně,takže sestava Skype-Odorik dostala hodně zabrat,zdarma v síti a 0,60 či 0,40 Kč/min.,paráda!
V Užhorodu jsem zase žhavil life:) kartu,kde čím delší hovor,tím levnější minuta,EU pevné nad 10minut asi 0,50 Kč/min a na EU mobily do 1 Kč/min.
Balíček 25 SMS Svět,tedy kamkoli ven z Ukrajiny stál asi 25 Kč.
Vůbec tedy není nutné,a to ani při mimoEU roamingu,se nějak omezovat!
Kvalita SkypeOdorik hovorů je velice dobrá,to mi potvrdili všichni volaní.
life:) asi moc technické dokonalosti nepobral,poruchy a výpadky,ale do 1 Kč/min z UA do CZ,D,SK atd to je gusto.
S VF.CZ směr CZ-UA za 30 Kč/min,tedy 30 až 60x dražší!!!
A pozor - life:) data v EU asi 1,70 Kč/MB!,byť nějak po 200 kB nebo tak nějak.Takže VoIPovat s tímto UA virtuálem mohu i v EU mimo ČR.
Nemá tedy smysl dusit nebo si hrát na zaměřovače volných WiFi, i mimo Euroroam se lze pěkně odvázat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání po libosti i ze zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

Pro pobyt mimo EU lze vždy místní simkartu doporučit. Tedy pokud potřebujete komunikovat více než jen několik SMS/krátkých hovorů za celou dobu.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání po libosti i ze zahraničí

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:Pro pobyt mimo EU lze vždy místní simkartu doporučit. Tedy pokud potřebujete komunikovat více než jen několik SMS/krátkých hovorů za celou dobu.
Určitě,ačkoli Ukrajina je jedinou neunijní zemí,kterou jsem navštívil a navštívím,asi.
Vyplatí se před odjezdem vygooglovat kromě hotelů i OPy a dobře prostudovat jejich ceny,a to i roamingové,jako ten internet u life.
Rád bych nakouknul i do Ruska,ale to pry bez víza nejde,ale kdybych jel,napřed projedu jejich OPy.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání po libosti i ze zahraničí

Příspěvek od GeBu »

Najdi si moje vlákna o Ukrajinských operátorech na telefonujeme.cz - zabývám se tím už delší dobu, ale soustřeďuji se hlavně na VoIP služby.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání po libosti i ze zahraničí

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Najdi si moje vlákna o Ukrajinských operátorech na telefonujeme.cz - zabývám se tím už delší dobu, ale soustřeďuji se hlavně na VoIP služby.
Jo,díky,podívám se.
Odpovědět