Český telekomunikační trh - krásný článek

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od mobilemanic »

Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od xsouku04 »

Zajímavá je i ta diskuze pod.
Dovolil bych si citovat jeden příspěvek od Radka Kudličky
Mne by treba zajiamlo, jak je mozne, ze je CTU v klidu, kdyz virtualni operatori maji vsichni stejne (a mizerne) nabidky, zatimco kde jaka firma dostane pri mensim poctu SIM i utraty mnohem lepsi ceny, viz sedivky? Nemela by teda byt povinna velkoobchodni nabidka, ktera by byla doopravdy velkoobchodni?
Asi začne být poněkud zásadní si umět pohlídat Android, aby nestahoval zbytečnosti. Stáhnout větší množství dat s LTE půjde i nechtěně velmi snadno. Tedy chytrý si to ohlídá, bohatý připlatí, zbytek bude nějakou dobu s FUP nebo bez dat.

Co se týče dat, budeme od nového roku nabízet nové balíčky o velikosti až 3-10 GB. Pravda cena není nic úchvatného, ale můžete si to koupit jen ten měsíc, kdy to opravdu využijete.

Další novinka, že balíček neomezeného volání v síti za cca 110 Kč bude platit i na pevné čísla v síti Odorik.

Také přibudou 30 denní balíčky 100 MB a 500 MB, které se nebudou vázat ke kalendářnímu měsíci. Výhoda je, že si prostě koupíte balíček a další balíček si koupíte, až dojdou dny nebo data.

Jinak mne ještě napadá, že všechno zlé je k něčemu dobré. Když nic jiného tak alespoň něco celkem zajímavého na naše poměry bude moci nabídnout Odorik. A lidé si lépe budou hlídat svoje androidy a co dělají s daty.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od Kristovec »

Ale kókurence a jiné podmínky tu už jsou a budou,až EU zruší roaming.Už teď je neoficiálním čtvrtým OPem O2.SK,kterou zde lze výrazně zlevnit právě internet - 5 GB za 15 €.Nebo volání do exotzemí 50 minut za 6 €.
Levný internet má i plus.pl 1GB za 13PLN,asi 85 Kč.
Pokud opravdu bude klíčovou službou OPů internet,a já si to myslím také,pak ten denní od O2.SK 250MB/0,50 € nabídku našich OPů rozmetá na prach.
Takže by na trhu mělo být několik stovek velkých OPů a několik tisíc virtuálů.Kdy má ten roaming padnout,2016?
Já sám počítám,po vypršení smlouvy s VF mVoláním právě s internetem od O2.SK,ten denní,to je vlastně 7,5 GB za 15 Eur měsíčně,to cenově ujde.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Ale kókurence a jiné podmínky tu už jsou a budou,až EU zruší roaming.Už teď je neoficiálním čtvrtým OPem O2.SK,kterou zde lze výrazně zlevnit právě internet - 5 GB za 15 €.Nebo volání do exotzemí 50 minut za 6 €.
Levný internet má i plus.pl 1GB za 13PLN,asi 85 Kč.
Pokud opravdu bude klíčovou službou OPů internet,a já si to myslím také,pak ten denní od O2.SK 250MB/0,50 € nabídku našich OPů rozmetá na prach.
Takže by na trhu mělo být několik stovek velkých OPů a několik tisíc virtuálů.Kdy má ten roaming padnout,2016?
Já sám počítám,po vypršení smlouvy s VF mVoláním právě s internetem od O2.SK,ten denní,to je vlastně 7,5 GB za 15 Eur měsíčně,to cenově ujde.
Tam ale budou zase kličky. Jako běžné užití. Nebo to bude fungovat jen třeba čtrnáct dní v kuse a pak přestane. To se všechno ještě operátoři vylaďují.
Spoléhat se na roaming, jako řešení pro masy lidí moc nejde.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od Kristovec »

To je pravda,jak se říká - kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde.
Uvidíme.Každopádně alespoň ti,co žijí blízko hranic,mají určitou volbu,800 MHZ signál může přesáhnout třeba i několik desítek kilometrů,hlavně v rovinatých místech.Třeba v takové Břeclavi musí jít OPové ze SK i AT.
Např. ve Vyšném Nemeckém,SK,šli jak Ukrajinci,tak i Maďaři,takže asi 8 zahraničních OPů na výběr.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od Kabek »

Už je to tady! Musí se to "připravit"..... http://ekonomika.eurozpravy.cz/evropa/1 ... a-zacatek/
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od Kristovec »

Kabek píše:Už je to tady! Musí se to "připravit"..... http://ekonomika.eurozpravy.cz/evropa/1 ... a-zacatek/
Logický argument - důkladná příprava alias práce kvapná málo platná,souhlas,ale jen aby to nebyla zástěrka k potopení projektu do hlubokých vod oceánu zapomnění!
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od 5icz »

xsouku04 píše: Další novinka, že balíček neomezeného volání v síti za cca 110 Kč bude platit i na pevné čísla v síti Odorik.
A co normalni volani z odorik sim na odorik pevnou to nezlevni?
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od Forrrest »

xsouku04 píše:Asi začne být poněkud zásadní si umět pohlídat Android, aby nestahoval zbytečnosti. Stáhnout větší množství dat s LTE půjde i nechtěně velmi snadno. Tedy chytrý si to ohlídá, bohatý připlatí, zbytek bude nějakou dobu s FUP nebo bez dat.

Co se týče dat, budeme od nového roku nabízet nové balíčky o velikosti až 3-10 GB. Pravda cena není nic úchvatného, ale můžete si to koupit jen ten měsíc, kdy to opravdu využijete.

Další novinka, že balíček neomezeného volání v síti za cca 110 Kč bude platit i na pevné čísla v síti Odorik.

Také přibudou 30 denní balíčky 100 MB a 500 MB, které se nebudou vázat ke kalendářnímu měsíci. Výhoda je, že si prostě koupíte balíček a další balíček si koupíte, až dojdou dny nebo data.

Jinak mne ještě napadá, že všechno zlé je k něčemu dobré. Když nic jiného tak alespoň něco celkem zajímavého na naše poměry bude moci nabídnout Odorik. A lidé si lépe budou hlídat svoje androidy a co dělají s daty.
Super, samé skvělé zprávy :)
Co se týká spotřeby dat na pozadí, obavy jsou podle mě zbytečné. Jednou za čas stačí zkontrolovat v Nastavení - Přenesená data, kolik přes kterou aplikaci proteklo, a pokud některé správně nemají nárok na surfování (v mém případě to právě teď byly Clean Master a AirDroid), tak stačí na každou z nich ťuknout a zaškrtnout "Omezit data na pozadí = Zakázat data na pozadí v mobilních sítích. Používat síť wifi, je-li k dispozici." Plus synchronizovat jen na wifi.
Ovšem pokud chce mít člověk opravdu 100% kontrolu nad protékajícími daty, je nutný root a nainstalování firewallu.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Český telekomunikační trh - krásný článek

Příspěvek od alfi »

mi asi nejvíc surfuje na pozadí google play. zakázat mu to jde, ale taky se mu to občas nelíbí.. a někdy stahuje na pozadí i se zákazem.
Odpovědět